Ostania aktualizacja :


Stronę odwiedziło już

 


 

Wiadomości

 

 

 

Archiwum wiadomości 2010

 

zapraszamy również do archiwum 2004/2009

Archiwum wiadomości 2008/2009

Archiwum wiadomości 2007

Archiwum wiadomości 2006

Archiwum wiadomości 2004 / 2005

 

26 kwietnia w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Koninie odbędzie się Finał Konkursu Nasza Europa.

 

Młodzież wielkopolskich szkół średnich już po raz dziesiąty przystąpiła do Wielkopolskiego Konkursu NASZA EUROPA organizowanego przez Towarzystwo Samorządowe z Konina. Około 100 szkół z całego województwa wielkopolskiego wzięło udział w etapie szkolnym, który zakończył się w styczniu 2010 roku. Z ponad 1 500 uczniów 400 wzięło udział w etapie powiatowym, który wyłonił po dwóch zwycięzców z każdego powiatu na finał wojewódzki (w sumie 58 uczniów). 

 

 Więcej

Ku pamięci Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego i wszystkich ofiar katastrofy pod Smoleńskiem

  

10 kwietnia w lesie pod Smoleńskiem rozbił się samolot wiozący delegację polskich polityków, przedstawicieli kościołów, ważnych państwowych urzędników oraz wojska z Panem Prezydentem Lechem Kaczyńskim i jego małżonką Marią na czele. Nikt z 96 osób na pokładzie nie przeżył.

 

Godzinę po tej katastrofie rozpoczynałem konferencję pt. „Łamanie praw chrześcijan na świecie”. W murach Wydziału Teologicznego UAM, gdzie Chrystus był obecny i w treści referatów, i w duchu atmosfery skupienia po tej tragicznej informacji, łatwiej było dopuścić okrutny fakt do świadomości. Ból po stracie tylu wspaniałych ludzi i znamienitych osobistości pozostanie na długo w sercach i umysłach Polaków, a także wielu ludzi na świecie. Do ostatnich dni ten ból pozostanie w sercach najbliższych, którzy utracili swoje żony, mężów, matki, ojców, siostry, braci, synów i córki.

 

Z tymi wszystkimi łączę się w tych głębokich i poruszających przeżyciach, pozostając w nadziei, że ten boski wyrok przerodzi się w dobrą sprawę, a ofiara, jaką z własnego życia złożyli ludzie, z których wielu znałem osobiście, będzie przyczyną do lepszego życia tych, którzy pozostali.

 

Z wyrazami głębokiego żalu,

 

Filip Kaczmarek

 

Międzynarodowa konferencja o prześladowaniu chrześcijan na świecie

  

 

 

O prześladowaniu chrześcijan na świecie dyskutowano podczas międzynarodowej konferencji na Wydziale Teologicznym UAM w Poznaniu, w sobotę 10 kwietnia. Zaczęła się ona od wspólnej modlitwy w intencji ofiar katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem. Informacja o katastrofie dotarła do uczestników tuż przed rozpoczęciem spotkania.

 

 Więcej

Tybet na Festiwalu Nauki w Koninie

  

 

 

9 kwietnia w 1 Liceum im. Tadeusza Kościuszki w Koninie podczas trwającego w tym dniu „Festiwalu Nauki” odbyła się prelekcja przedstawiająca obecną sytuację w Tybecie. Przedsięwzięcie zorganizowało konińskie biuro europosła Flipa Kaczmarka we współpracy Klubem Europejskim „Kontakt”. W spotkaniu uczestniczyły przede wszystkim klasy o profilu europejskim oraz humanistycznym.

 

 Więcej

Filip Kaczmarek wspiera młode talenty poetyckie

  

 

 

Wielkimi krokami zbliża się turniej Lednicka Wiosna Poetycka, nad którą patronat objął Filip Kaczmarek. Celem konkursu jest odkrywanie i rozwijanie młodych talentów poetyckich.

 

 Więcej

Konferencja : Łamanie praw chrześcijan na świecie

  

W imieniu własnym oraz władz Wydziału Teologicznego UAM i dyrekcji Chrześcijańskiej Szkoły Podstawowej im. Króla Dawida w Poznaniu, serdecznie zapraszam do udziału w konferencji „Łamanie praw chrześcijan na świecie”.

 

Jestem przekonany, że temat konferencji jest ważny zwłaszcza teraz, gdy w co trzecim kraju naszego globu wyznawcy chrześcijaństwa są prześladowani. Wydaje się, że poszczególne Kościoły powinny badać skalę i przejawy tych prześladowań, opinia publiczna powinna dowiedzieć się o tym niebezpiecznym zjawisku, a politycy powinni angażować się w obronę praw i wolności religijnych.

 

Dlatego zachęcam do udziału w konferencji w sobotę, 10 kwietnia 2010 roku, o godz. 10.00 w auli Wydziału Teologicznego UAM, ul. Wieżowa 2/4. W załączeniu przesyłam jej program.

 

dr Filip Kaczmarek

poseł do Parlamentu Europejskiego

 

Do pobrania

 

PROGRAM KONFERENCJI

 

PLAKAT PDF

 

Mamy zwycięzców drugiej edycji „Bitwy szkół”!

  

„Uściślijmy się” to hasło tegorocznej „Bitwy szkół” nad którą patronat objął po raz kolejny Filip Kaczmarek wraz z europosłąnką Sidonią Jędrzejewską i posłem Tomaszem Nowakiem. Hasłem tym organizatorzy chcieli zwrócić uwagę uczestników na znaczenie przedmiotów ścisłych. W tym roku do „bitwy” przystąpiło dziesięć szkół z terenu powiatu konińskiego.

 Więcej

Filip Kaczmarek szefem poznańskiej PO

  

 

Filip Kaczmarek został wybrany nowym przewodniczącym poznańskiej Platformy Obywatelskiej, zdobywając 84 głosy, jego kontrkandydat senator Marek Ziółkowski zdobył 60 głosów. Europoseł oznajmił, że w kwietniowych wyborach na szefa PO w Wielkopolsce poprze Rafała Grupińskiego.

 

ROZWÓJ W POZNANIU !

  

W listopadzie 2009 roku poseł Filip Kaczmarek, koordynator grupy EPP w Komisji Rozwoju Parlamentu Europejskiego, zwrócił się do Mikołaja Dowgielewicza, Sekretarza Stanu w Komitecie Integracji Europejskiej z propozycją rozważenia organizacji w Poznaniu Europejskich Dni Rozwoju 2011. Jak pisał poseł „Powinniśmy zaprezentować spójną i logiczną wizję działania, także w zakresie współpracy rozwojowej, która niewątpliwie zajmuje ważne miejsce w polityce Unii Europejskiej.”

 Więcej

Komisarze Kristalina Georgieva i Andris Piebalgs - gośćmi posiedzenia Komisji Rozwoju

  

W dniach 16 i 17 marca odbyło się posiedzenie Komisji Rozwoju Parlamentu Europejskiego z udziałem komisarz ds. współpracy międzynarodowej, pomocy humanitarnej i reagowania kryzysowego - Kristaliną Georgievą oraz komisarzem ds. rozwoju - Andrisem Piebalgsem. Było to pierwsze spotkanie z komisarzami od momentu zatwierdzenia składu Komisji Europejskiej przez Parlament Europejski.

 Więcej

Poznań dla Tybetu 2010

  

 

Tylu znawców tematyki Tybetańskiej Poznań jeszcze nie gościł. Wszystko za sprawą przedsięwzięcia organizowanego przez europosła Filipa Kaczmarka. Happening, wystawy, projekcja filmu i konferencja w kinie Muza to tylko z niektórych wydarzeń realizowanych w ramach „Poznania dla Tybetu”.

 Więcej

Poseł do Parlamentu Europejskiego interweniuje w sprawie tłumików!

  

Poseł do Parlamentu Europejskiego Filip Kaczmarek wystosował do Komisji Europejskiej zapytanie w sprawie norm hałasu dopuszczalnych w sporcie żużlowym. Jednocześnie zwraca się z prośbą o potraktowanie żużla podobnie jak Formuły 1.

 Więcej

Poznań dla Tybetu 2010 - ZAPROSZENIE

  

 

Więcej

Poseł Filip Kaczmarek za rezolucją w sprawie Białorusi

  

10 marca w podczas sesji plenarnej w Strasburgu przyjęto rezolucję Parlamentu Europejskiego w sprawie sytuacji społeczeństwa obywatelskiego i mniejszości narodowych na Białorusi.

 Więcej

O strategii w Budapeszcie

  

W dniach 4-5 marca poseł Filip Kaczmarek uczestniczył w spotkaniu władz grupy EPP w Budapeszcie. Spotkanie było w całości poświęcone strategii gospodarczej - tworzeniu nowych miejsc pracy i wzrostowi gospodarczemu. Najważniejszym gościem grupy był przewodniczący Komisji Europejskiej Jose Manuel Barroso.

 Więcej

Filip Kaczmarek pomaga uchodźcom tybetańskim

  

 

Buddyjski mnich, lekarz i grupka dzieci. To ludzie, którzy uciekli przed tyranią reżimu Chińskiej Republiki Ludowej. Pomoc znaleźli w Polsce. W czwartek (4 marca) gościli w biurze poselskim Filipa Kaczmarka, który od lat działa na rzecz dialogu chińsko-tybetańskiego, w celu przygotowania zbliżającego się wydarzenia, jakim jest „Poznań dla Tybetu 2010”.

 Więcej

Gimnazjaliści o Unii Europejskiej

  

 

W piątkowe przedpołudnie (26 lutego) Klara Giżewska uczennica Społecznego Gimnazjum nr 1 w Poznaniu wcieliła się w rolę moderatorki spotkania z posłem do Parlamentu Europejskiego Filipem Kaczmarkiem. Europoseł miał okazję przybliżyć gimnazjalistom realia funkcjonowania Parlamentu Europejskiego.

 Więcej

Filip Kaczmarek przewodniczącym kapituły konkursu Nasza Europa

  

Wychodząc naprzeciw wyzwaniom i zmieniającym się realiom Towarzystwo Samorządowe zainicjowało w 2000 roku konkurs Nasza Europa. Konkurs ten jest kontynuacją konkursu samorządowego organizowanego dla gimnazjalistów, w zasadniczej części zaś porusza zagadnienia integracji europejskiej. Konkurs adresowany jest do młodzieży szkół średnich i zawodowych województwa wielkopolskiego.

 Więcej

Poseł Filip Kaczmarek w sprawie transportu koni

  

Parlament Europejski przyjął deklarację apelującą do Komisji Europejskiej o przyjęcie rozwiązań pozwalających ograniczyć i skrócić cierpienia koni w transporcie do ubojni. Podpisałem się pod tą deklaracją, bo uważam, że w cywilizowanym świecie nie wolno być obojętnym wobec cierpień zwierząt - mówi poseł Filip Kaczmarek i dodaje - pracując w Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi musimy zwracać uwagę na to jak traktowane są zwierzęta hodowlane.

 Więcej

Konkurs dla szkół

  

Parlament Europejski wraz z Komisją Europejską organizują europejską kampanię edukacyjną z zakresu praw własności intelektualnej, skierowaną do młodych ludzi w wieku od 10 do 15 lat.

 

Jednym z głównych elementów kampanii jest konkurs dla szkół na zaprojektowanie logo lub pieczęci Europejskiego Obserwatorium ds. Podróbek i Piractwa lub wyprodukowanie krótkiego filmu, gry, napisanie opowiadania lub zaprojektowanie innych materiałów edukacyjnych dotyczących podrobionych towarów i piractwa. .

 Więcej

Nowoczesne pasterstwo

  

 

Z inicjatywy posła Filipa Kaczmarka w dniu 23 lutego z Parlamencie Europejskim odbyła się prezentacja ksiązki dotyczącej ludów pasterskich Afryki pt..: 'Mobile and Modern'. W spotkaniu wzięli udział posłowie z Komisji Rozwoju, Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz przedstawiciele Komisji Europejskiej i organizacji pozarządowych.

 Więcej

Konkurs wiedzy o polskim parlamentaryzmie

  

Poseł Filip Kaczmarek objął patronatem konkurs skierowany do szkół średnich organizowany przez Stowarzyszenie Młodzi Demokraci. Celem konkursu jest poszerzenie wiedzy na temat historii polskiego parlamentu, współczesnej roli, znaczenia i funkcjonowania Senatu i Sejmu, a także przybliżenia młodzieży postaci związanych z historią parlamentaryzmu. 

 Więcej

Poznań dla Tybetu

  

Poznań dla Tybetu - to hasło organizowanych przez posła Filipa Kaczmarka przedsięwzięć mających na celu przybliżenie poznaniakom sytuacji w Tybecie i pokazanie poznańskich organizacji zajmujących się tym tematem.

 Więcej

Filip Kaczmarek w obronie Domu Polskiego na Białorusi

  

Poseł do Parlamentu Europejskiego Filip Kaczmarek złożył zapytanie do Rady Unii Europejskiej (w załączniku), w związku z dyskryminacją polskiej mniejszości na Białorusi.

 Więcej

"Między Nami" - wywiad

  

Filip Kaczmarek udzielił wywiadu dla studentów z Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa. Rozmowę z cyklu "Między Nami" prowadzi Małgorzata Mielcarek , studentka wydziału.

 

Przesłuchanie Georgiewy: "Oczekujemy szybkości, skuteczności i koordynacji" poseł Filip Kaczmarek

  

 

Komisja Rozwoju w Parlamencie Europejskim wysłuchała dziś desygnowaną bułgarską komisarz - Kristalinę Georgiewą. Było to ostatnie z 26 przesłuchań, zamykające ten etap procesu powoływania kolegium Komisji Europejskiej.

 Więcej

Filip Kaczmarek doceniony w rankingu posłów do PE.

  

Wielkopolski europoseł Filip Kaczmarek jest drugim, po Jerzym Buzku, najaktywniejszym Polakiem w Parlamencie Europejskim - wynika z rankingu przygotowanego przez hiszpańskich ekspertów.

 Więcej

Przesłuchanie kandydata na komisarza do spraw rozwoju Andrisa Piebalgsa

  

 

W dniu 11 stycznia rozpoczęły się w Parlamencie Europejskim przesłuchania kandydatów desygnowanych do stanowiska komisarzy Unii Europejskiej.

 Więcej

Donald Tusk tegorocznym laureatem Nagrody Karola Wielkiego

  

Premier Donald Tusk został tegorocznym laureatem Nagrody Karola Wielkiego przyznawanej corocznie za wysiłki na rzecz zjednoczenia Europy.

 Więcej

  

 

zapraszamy do archiwum 2004/2009

Archiwum wiadomości 2008/2009

Archiwum wiadomości 2007

Archiwum wiadomości 2006

Archiwum wiadomości 2004 / 2005

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

Copyright © 2006 CyberBob