Ostania aktualizacja :


Stronę odwiedziło już

 


 

Wiadomości

 

 

 

Archiwum wiadomości 2006

 

Tydzień Edukacji Globalnej w wielkopolskich szkołach - podsumowanie

 

Dobiegła końca, trwająca od 13 do 20 grudnia br. tegoroczna - wielkopolska - edycja ogólnoeuropejskiej akcji pod nazwą „Tydzień Edukacji Globalnej”, którą - jak co roku- zorganizował poseł do Parlamentu Europejskiego Filip Kaczmarek. W przeprowadzonych lekcjach, dotyczących walki z biedą i ubóstwem na świecie, wzięło udział blisko 2 tysiące uczniów poznańskich i wielkopolskich liceów i gimnazjów.

Więcej

DZIEŃ SOLIDARNOŚCI Z BIAŁORUSIĄ

 

16 grudnia 2006 poseł Filip Kaczmarek wziął udział w zorganizowanym na pl. Adama Mickiewicza w Poznaniu przez Stowarzyszenie Młodzi Demokraci „Dniu Solidarności z Białorusią”, w którym uczestniczyła także liczna grupa młodzieży, w tym studiujący w Poznaniu białoruscy studenci.

Więcej

Z Filipem Kaczmarkiem w Parlamencie Europejskim - relacja z wyjazdu studyjnego

 

Na zaproszenie posła do Parlamentu Europejskiego Filipa Kaczmarka w dniach 4.12 – 8. 12. 06 zorganizowany został wyjazd studyjny do Brukseli i Brugii. Liczna, bo aż czterdziestoosobowa grupa stawiła się w komplecie przed autokarem i punkt godz. 22 wyruszyliśmy spod biura poselskiego na ul. Zwierzynieckiej.

Więcej

Dyrektywa usługowa: uroczystość podpisania w Parlamencie Europejskim

 

Przewodniczący Parlamentu Europejskiego, Josep Borrell, w imieniu fińskiej Prezydencji UE, minister handlu i przemysłu tego kraju, Mauri Pekkarinen, złożyli we wtorek 12 grudnia publicznie swoje podpisy pod tekstem dyrektywy dotyczącej usług na rynku wewnętrznym.

Więcej

13 grudnia 1981 - pamiętamy!

 

Dziś o północy z 12 na 13 grudnia, w 25 rocznicę wprowadzenia stanu wojennego, na Placu Adama Mickiewicza pod pomnikiem Poznańskich Krzyży liczna grupa młodych ludzi z różnych środowisk społecznych i politycznych oraz działacze ówczesnej opozycji solidarnościowej spotkali się, by minutą ciszy wspólnie uczcić pamięć poległych osób podczas tamtych tragicznych wydarzeń w naszym kraju oraz ułożyć ze zniczy symboliczny napis ,,13 grudnia 1981 – pamiętamy”. W spotkaniu tym, organizowanym przez NZS, wzięli również udział przedstawiciele posła Filipa Kaczmarka, a także Stowarzyszenia Młodzi Demokraci. 

 

Zapraszamy także do odwiedzenia strony poświęconej wydarzeniom sprzed 25 lat, uruchomionej przez Niezależne Zrzeszenie Studentów: www.13grudnia1981.pl

 

Staże w Brukseli !

 

Europejska Partia Ludowa, największa ponadgraniczna partia Europy, ogłosiła konkurs na trzy- oraz sześcio- miesięczne staże w siedzibie partii w Brukseli. Celem stażu jest zapoznanie wybranych kandydatów z pracą EPP min. organizacją konferencji i spotkań, przygotowywaniem raportów oraz materiałów prasowych, kontaktami z partami krajowymi - członkami EPP oraz instytucjami europejskimi.

Więcej

Aleksander Milinkiewicz odebrał Nagrodę im. Sacharowa

 

Aleksander Milinkiewicz odebrał wczoraj (12.12.06.) z rąk przewodniczącego Parlamentu Europejskiego Nagrodę im. Sacharowa, którą każdego roku otrzymują osoby lub organizacje szczególnie odznaczające się w walce w obronnie praw człowieka, demokracji i praworządności na świecie.

Więcej

Konkurs wiedzy o Unii Europejskiej

 

Biuro poselskie Filipa Kaczmarka oraz Starostwo Powiatowe w Poznaniu zapraszają do udziału w konkursie wiedzy o Unii Europejskiej wszystkich uczniów szkół ponadgimnazjalnych prowadzonych przez powiat poznański.

Więcej

Szkolny konkurs w Skulsku

 

Pod patronatem posłów Tadeusza Zwiefki i Filipa Kaczmarka oraz wójta gminy Skulsk Antoniego Klonowskiego odbył się 7 listopada br. w Skulsku w Gimnazjum im. Jana Pawła II szkolny konkurs wiedzy na temat integracji europejskiej oraz członkostwa naszego kraju w UE. Wzięło w nim udział około 130 uczniów.

Więcej

Parlament Europejski przyjął dyrektywę usługową

 

W środę, 15 listopada zakończyły się kilkuletnie prace nad dyrektywą usługową, której celem jest usunięcie barier, na jakie napotykają usługodawcy świadczący usługi na wspólnym rynku. Posłowie przyjęli, z nieznacznymi zmianami, wspólne stanowisko Rady. Wersja przyjęta dziś przez Parlament nie różni się znacząco od tekstu przyjętego w pierwszym czytaniu i zapewnia równowagę między wymogiem konkurencyjności a potrzebą ochrony praw pracowniczych. Państwa członkowskie mają trzy lata na wdrożenie dyrektywy.

Więcej

Nowe zgromadzenie

 

W dniu 8 listopada 2006 poseł Filip Kaczmarek wziął udział w inauguracyjnym posiedzeniu Europejsko-Latynoamerykańskiego Zgromadzenia Parlamentarnego, zwanego w skrócie EuroLat.

Więcej

Szczyt EPP: poparcie dla wejście Chorwacji do NATO i UE oraz potępienie przemocy ETA w Hiszpanii

 

19 października br. w Helsinkach odbyło się spotkanie liderów Europejskiej Partii Ludowej (EPP), w którym wzięły udział władze EPP, a także szefowie centroprawicowych rządów, których partie wchodzą w skład EPP: Jan-Peter Balkenende (Holandia), Kostas Karamanlis (Grecja), Fredrik Reinfeldt (Swecja), Wolfgang Schüssel (Austria), Jean-Claude Juncker (Luksemburg), Lawrence GONZI (Malta), Janez Jansa (Słowenia), Aigars Kalvitis (Łotwa).

Więcej

Seminarium Parlament Europejski i jego rola w Unii Europejskiej

 

Seminarium Parlament Europejski i jego rola w Unii Europejskiej

 

8 grudnia 2006 r. o godz. 10.00 

Akademia Ekonomiczna w Poznaniu Aula w Gmachu Głównym, Al. Niepodległości 10

Więcej

Z wizytą w Pile i Krajence

 

2 listopada 2006 r. poseł Filip Kaczmarek gościł na Ziemi Pilskiej. W Pile poseł F. Kaczmarek uczestniczył w konferencji prasowej z udziałem kandydata PO na prezydenta Piły Rafała Zdziereli, posła Adama Szejnfelda i senatora Mieczysława Augustyna. Podczas konferencji prasowej R. Zdzierela zaprezentował swój program wyborczy dla Piły, w którym ważną rolę odgrywa skuteczne pozyskiwanie środków unijnych na rzecz rozwoju Piły.

Więcej

Aleksander Milinkiewicz laureatem Nagroda im. A. Sacharowa

 

Konferencja Przewodniczących Parlamentu Europejskiego uhonorowała przywódcę białoruskiej opozycji Aleksandra Milinkiewicza nagrodą im. A. Sacharowa na rzecz wolności myśli. Nagroda jest przyznawana każdego roku osobom lub organizacjom, które wyróżniły się w działaniach przeciw przemocy, nietolerancji i niesprawiedliwości.

Więcej

Białoruska opozycja w Poznaniu

 

19 października 2006 w biurze poselskim Filipa Kaczmarka w Poznaniu asystenci posła – Marek Sternalski i Mariusz Wiśniewski spotkali się z delegacją niezależnych działaczy białoruskich, goszczących na zaproszenie jednego z poznańskich stowarzyszeń.

Więcej

Zabijany Tybet

 

Przedstawiamy Państwu link do filmu, nakręconego przypadkiem 30 września br. w Himalajach przez kamerzystę prywatnej telewizji rumuńskiej, w którym pokazano działania chińskich żołnierzy wobec Tybetańczyków, próbujących przekroczyć granicę z Indiami. Sceny przedstawione w filmie przypominają tragiczne zdarzenia na granicy Berlina Zachodniego i Wschodniego w latach komunizmu, gdzie uciekinierzy z NRD starali się przedostać do wolnego świata.

Więcej

Obrona dyrektywy usługowej

 

W dniu 23 października w Komisji Rynku Wewnętrznego i Ochrony Konsumentów, której członkiem jest poseł Filip Kaczmarek, odbyło się głosowanie w ramach drugiego czytania sprawozdania Evelyne Gebhardt w sprawie usług na rynku wewnętrznym (tzw. "dyrektywy usługowej").

Więcej

Stowarzyszenie z krajami Ameryki Południowej

 

W dniu 11 października na sesji Parlamentu Europejskiego w Brukseli odbyła się debata na temat negocjacji dotyczących układu o stowarzyszeniu Unii Europejskiej z krajami Mercosuru /Argentyna, Brazylia, Paragwaj, Urugwaj/, których zakończenie ma doprowadzić do utworzenia największej na świecie strefy wolnego handlu.

Więcej

Z posłami parlamentów narodowych o polityce rozwojowej UE

 

Gdy dodamy do siebie kwoty, które co roku Unia Europejska i wszystkie kraje członkowskie wydają na pomoc rozwojową, okazuje się, że w rankingu światowych darczyńców jesteśmy na pierwszym miejscu. Efektywne wykorzystanie środków z różnych źródeł wymaga jednak koordynacji.

Więcej

Wizyta delegacji z Ługańska w Poznaniu

 

W dniach 4-8 października br. na zaproszenie Europejskiego Centrum Zrównoważonego Rozwoju, przy współpracy z biurem posła do Parlamentu Europejskiego dr Filipa Kaczmarka, gościła w Poznaniu delegacja ukraińska z regionu Ługańskiego (wschodnia część Ukrainy), złożona z przed- stawicieli władz lokalnych, organizacji pozarządowych oraz dziennikarzy.

Więcej

Spotkanie: "Europa a chrześcijaństwo"

 

W niedzielę 8 października poseł Filip Kaczmarek spotkał się z mieszkańcami poznańskiego Żegrza na dyskusji poświęconej obecności wartości chrześcijań- skich w zjednoczonej Europie.

Więcej

Europa i Indie

 

W dniu 27 września Parlament Europejski przyjął sprawozdanie posła Sajjada Karima na temat stosunków gospodarczych i handlowych pomiędzy Unią Europejską a Indiami. W debacie poprzedzającej głosowanie wziął udział poseł Filip Kaczmarek, który w imieniu Komisji Rozwoju Parlamentu Europejskiego opiniował ten dokument.

Więcej

Debata, dotycząca sytuacji w ogarniętym wojną Darfurze

 

W dniu 27 września w Parlamencie Europejskim odbyła się debata, dotycząca sytuacji w ogarniętym wojną Darfurze. Podstawę dyskusji stanowił projekt rezolucji, której współautorem jest poseł Filip Kaczmarek.

Więcej

Deklaracja EPP w sprawie sytuacji na Węgrzech

 

W nawiązaniu do informacji na temat podpisania się przez posła Filipa Kaczamarka pod listem Węgierskiej delegacji do Parlamentu Europejskiego oraz Grupy Europejskiej Partii Ludowej (Chrześcijańscy Demokraci) i Europejskich Demokratów (EPP-ED) skierowanym do Przewodniczącego Partii Europejskich Socjalistów, Poula Nyrup Rasmussena, w którym skrytykowano postawę szefa europejskich socjalistów broniącego węgierskiego premiera - Ferenca Gyurcsány, poniżej publikujemy również Deklarację EPP w sprawie sytuacji na Węgrzech.

Więcej

Konferencja „Brandenburgia i polskie regiony - partnerzy we współpracy w Europie Środkowej”.

 

Z inicjatywy posłów Filipa Kaczmarka oraz Christiana Ehlera z Niemiec w dniu 20 września 2006 juz po raz trzeci w Parlamencie Europejskim odbyła się Konferencja z cyklu „Brandenburgia i polskie regiony - partnerzy we współpracy w Europie Środkowej”.

Więcej

Protest wobec zachowania węgierskich socjalistów

 

Poseł Filip Kaczmarek podpisał się pod listem Węgierskiej delegacji do Parlamentu Europejskiego oraz Grupy Europejskiej Partii Ludowej (Chrześcijańscy Demokraci) i Europejskich Demokratów (EPP-ED) skierowanym do Przewodniczącego Partii Europejskich Socjalistów, Poula Nyrup Rasmussena, w którym skrytykowano postawę szefa europejskich socjalistów broniącego węgierskiego premiera - Ferenca Gyurcsány, po tym, gdy ujawniono opinii publicznej skandaliczne wypowiedzi premiera Węgier dotyczące świadomego ukrywania przed węgierskim społeczeństwem informacji dotyczących kondycji gospodarczej państwa.

Więcej

Staże w Biurze Europejskiego Rzecznika Praw Obywatelskich

 

Europejski Rzecznik Praw Obywatelskich organizuje dla absolwentów szkół wyższych staże w swoich dwóch biurach - w Brukseli oraz Strasburgu. Bez wątpienia jest to okazja na zdobycie wielu cennych doświadczeń przydatnych później na rynku pracy oraz szansa na poznanie funkcjonowania instytucji UE.

Więcej

Poseł Kaczmarek walczy o miejsca pracy dla Polaków

 

Po raz kolejny poseł Filip Kaczmarek podjął interwencję w sprawie procesu rekrutacji oraz zatrudniania w instytucjach europejskich pracowników z nowych krajów członkowskich. Poniżej publikujemy pytanie pisemne posła Kaczmarka z dnia 11 lipca 2006 do Rady w sprawie planowanych cięć budżetowych w wydatkach na administrację UE, wraz z odpowiedzią Rady z dnia 11 września 2006.

Więcej

Młodzi pracownicy - Bezpieczny Start

 

Pod takim hasłem w październiku zostanie przeprowadzona w całej Europie kampania poświęcona ludziom młodym i zapewnieniu im bezpiecznego i zdrowego startu w życie zawodowe. Jej organizatorem będzie Europejska Agencja Bezpieczeństwa i Zdrowia w Pracy.

Więcej

Nagroda im. Sacharowa dla Aleksandra Milinkiewicza ?

 

Od 1988 roku Parlament Europejski przyznaje corocznie nagrodę na rzecz wolności myśli, mającą na celu promocję praw człowieka oraz demokracji na świecie tzw. nagrodę im. Sacharowa.

Więcej

Polityka rozwojowa w krajach Islamu

 

Piąta rocznica ataku z 11 września pobudziła na świecie dyskusję na temat powiązania między kulturami, religiami i rozwojem. Dyskusja ta jest także udziałem osób zajmujących się współpracą rozwojową. W dniu 12 września w Parlamencie Europejskim odbyło się spotkanie "Islam - czynnik we współpracy rozwojowej?".

Więcej

O zdrowiu psychicznym w Strasburgu i Poznaniu

 

W niedzielę 10 września poseł Kaczmarek wziął udział na poznańskim Starym Rynku w akcji solidarności z osobami cierpiącymi na schizofrenie i depresję organizowaną przez Środowiskowy Dom Samopomocy "Zielone Centrum" w Poznaniu. Funkcjonowanie domu opiera się na modelu domów - klubów "Pod Fontanną", którego podstawy zostały utworzone w 1948 roku w Nowym Jorku przez grupę pacjentów" szpitala psychiatrycznego.

Więcej

Afrykańscy ministrowie w Brukseli

 

W dniu 11 września poseł Filip Kaczmarek wziął udział w spotkaniu z delegacją ministrów spraw zagranicznych oraz współpracy międzynarodowej z krajów Afryki wschodniej: Ugandy, Tanzanii, Kenii, Ruandy oraz Burundi organizowanym przez fundację Konrada Adenauera w Brukseli.

Więcej

Giertych nie ma moralnego prawa do krytykowania Kuronia

 

Zdaniem eurodeputowanego PO Filipa Kaczmarka, lider LPR, wicepremier Roman Giertych nie ma moralnego prawa do krytykowania Jacka Kuronia, bo w czasie kiedy był studentem nie podejmował walki z reżimem komunistycznym.

Więcej

Kolejna pomoc na Białoruś

 

Biura Poselskie Filipa Kaczmarka, wielkopolskiego europosła oraz Rafała Grupińskiego posła na Sejm RP wyszły z kolejna inicjatywa pomocy dzieciom z Mścisławia na Białorusi. „Echo Miasta” patronowało juz akcji zbiórki przyborów szkolnych, ubranek, butów i odzywek dla przedszkolaków z tej białoruskiej miejscowości.

Więcej

PO zmobilizuje niezadowolonych z rządów PiS

 

Platforma Obywatelska planuje na wrzesień przeprowadzenie kampanii, która - jak powiedział szef PO Donald Tusk - ma zmobilizować ludzi niezadowolonych z rządu PiS, Samoobrony i LPR. Kampania ma też promować Platformę i jej program.

Więcej

OŚWIADCZENIE

 

My eurodeputowani Partii Demokratycznej (ALDE), Socjaldemokracji Polskiej (PES), Platformy Obywatelskiej (EPP-ED) i Sojuszu Lewicy Demokratycznej (PES) wyrażamy oburzenie wobec wystąpienia eurodeputowanego Macieja Giertycha - przedstawiciela partii wchodzącej w skład polskiej koalicji rządowej - podczas dzisiejszej debaty na sesji plenarnej w Strasburgu na temat 70 rocznicy zamachu stanu Generała Franco w Hiszpanii.

Więcej

Poseł Filip Kaczmarek w Komisji Rynku Wewnętrzego 
i Ochrony Konsumetów (IMCO)

 

Prace nad projektem dyrektywy usługowej, dokumentu regulującego zasady świadczenia usług na terenie Unii Europejskiej potwierdziły, że Komisja Rynku Wewnętrznego i Ochrony Konsumentów (IMCO) Parlamentu Europejskiego odgrywa niezwykle istotną rolę w kreowaniu jednolitego rynku europejskiego.

Więcej

Polityka regionalna 308 miliardów € na fundusze strukturalne

 

Jeśli Parlament Europejski przyjmie w głosowaniu pakiet legislacyjny dotyczący funduszy strukturalnych na lata 2007-2013, od stycznia przyszłego roku do rozdysponowania przeznaczone zostanie 308 miliardów €, czyli 35,7 % całego budżetu Unii Europejskiej.

Więcej

Wystawa w Parlamencie Europejskim otwarta

 

"28 czerwca 1956 r. robotnicy rozpoczęli protest na ulicach Poznania. Było to pierwsze, tak masowe wystąpienie przeciwko reżimowi komunistycznemu za Żelazną Kurtyną.

Więcej

Pieniądze na pomoc rozwojową

 

Polska wstępując do Unii Europejskiej przyjęła zobowiązanie do wspierania działań na rzecz polityki rozwojowej i współpracy międzynarodowej z krajami, w których potrzebne jest umacnianie podstaw demokracji.

Więcej

Poznański Czerwiec w Parlamencie Europejskim

 

27 czerwca 2006 roku w Parlamencie Europejskim w Brukseli zostanie uroczyście otwarta wystawa "Poznań in June 1956 - Rebellious City". 

Więcej

Więcej pomocy dla małych i średnich przedsiębiorstw

 

W dniu 7 czerwca 2006 poseł Filip Kaczmarek uczestniczył w spotkaniu SME Circle w Parlamencie Europejskim. SME Circle jest grupą zrzeszającą posłów EPP-ED interesujących się problematyką małych i średnich przedsiębiorstw w Unii Europejskiej oraz wpływu prawodawstwa europejskiego na ich rozwój.

Więcej

Rekord Guinnessa pod patronatem posła Kaczmarka ?

 

Poseł Kaczmarek objął patronat nad próbą bicia rekordów na najdłuższą lekcję matematyki i najdłuższą lekcję świata. Jak widać na załączonym zdjęciu uczestnicy tego przedsięwzięcia występują w "koszulkach klubowych" teamu posła Filipa Kaczmarka. Trzymamy kciuki i wierzymy w sukces młodych licealistów z Gniezna

Więcej

Wizyta Dalaj Lamy w Parlamencie Europejskim

 

W dniu 31 maja 2006 w Parlamencie Europejskim w Brukseli gościł przywódca duchowy Tybetu Jego Świątobliwość Dalaj Lama. Dostojny gość wziął udział w obradach Komisji Zagranicznej. Spotkał się również z parlamentarzystami z Intergrupy Tybet, której aktywnym członkiem jest poseł Filip Kaczmarek.

Więcej

Druga faza programu Leonardo Da Vinci

 

Krajowa Agencja Programu Leonardo da Vinci zaprasza zainteresowane podmioty do składania projektów wymian i staży w kolejnym konkursie drugiej fazy Programu Leonardo da Vinci, ogłoszonym przez Komisję Europejską na lata 2005-2006.

Więcej

Relacja z wizyty w Parlamencie Europejskim w Brukseli

 

W dniach 29 maja - 2 czerwca 2006 r. miał miejsce kolejny wyjazd studyjny zorganizowany z inicjatywy posła do Parlamentu Europejskiego Filipa Kaczmarka. Celem wyjazdu była Bruksela z szerokim programem zwiedzania miasta i jego instytucji, takich jak: Parlament Europejski czy Przedstawicielstwo Rzeczypospolitej Polskiej przy UE.

Więcej

Reżim kubański a turystyka - początek akcji WolnaKuba.pl

 

19 maja w teatrze 8 dnia odbyło się spotkanie, którym rozpoczęliśmy akcję bojkotu wyjazdów turystycznych na Kubę. Tego dnia wysłanych zostało ponad 100 listów podpisanych przez eurodeputowanego Filipa Kaczmarka do biur podróży z prośbą o rozważenie wycofania tych wyjazdów z ich ofert.

Więcej

Września w Strasburgu

 

W dniu 16 maja gośćmi posła Filipa Kaczmarka w siedzibie Parlamentu Europejskiego w Strasburgu byli partnerzy programu "Partnerstwo na Rzecz Rozwoju Spółdzielnia Socjalna UL" z Wrześni.

Więcej

Studiuj w Maastricht

 

Ministerstwo Spraw Zagranicznych Holandii przygotowało 40 pełnych stypendiów naukowych dla studentów z nowych krajów unijnych oraz krajów współpracujących z UE.

Więcej

Biuro Porad Obywatelskich w Murowanej Goślinie

 

Od czerwca br. rusza w Murowanej Goślinie Biuro Porad Obywatelskich posła do Parlamentu Europejskiego p. Filipa Kaczmarka.

Więcej

Wolność wyznania w Chinach

 

Pod oświadczenie pisemnym w sprawie wolności wyznania w Chinach, którego autorem jest poseł Filip Kaczmarek, podpisało się 56 posłów do Parlamentu Europejskiego. Zamieszczamy listę sygnatariuszy oraz tekst oświadczenia.

Więcej

Relacja uczestniczki wyjazdu do Parlamentu Europejskiego

 

Późnym wtorkowym wieczorem, 29 kwietnia wyruszyliśmy do Brukseli na wycieczkę do Parlamentu Europejskiego. Wyjazd, w ramach którego mieliśmy również spędzić dzień i noc w Paryżu, zorganizował i zafundował poseł Filip Kaczmarek z pomocą swoich nieocenionych poznańskich asystentów - Klaudii i Marka.

Więcej

Biuro Porad Obywatelskich w Dopiewie

 

BIURO PORAD OBYWATELSKICH 

pod patronatem dr Filipa Kaczmarka 
posła do Parlamentu Europejskiego

 

zaprasza mieszkańców Gminy Dopiewo na dyżury, 

podczas których będzie można uzyskać bezpłatne 

porady w zakresie spraw obywatelskich. 

 

17 maj 2006 godz. 18-20 

Skórzewo, ul. Poznańska 59 /restauracja „Smakosz”/ 

 

23 maj 2006 godz. 18-20 Dopiewo, 

ul. Szkolna 21 /Gminna Biblioteka Publiczna/ 

Serdecznie zapraszam Michał Cieciora – 

koordynator biura w Dopiewie

 

Sprawiedliwy Handel

 

W Komisjach Rozwoju oraz Handlu Zagranicznego Parlamentu Europejskiego trwają prace nad raportem "Sprawiedliwy handel i rozwój". Z ramienia EPP-ED raportem tym w obydwu komisjach zajmuje się poseł Filip Kaczmarek.

Więcej

Podziękowania z Białorusi

 

W dniach 2-4 maja b.r. w naszej parafii gościli przedstawiciele zaprzyjaźnionych środowisk poznańskich: Panowie Marek Sternalski, Zbigniew Reiss, Marek Lapis, a jako ich białoruscy przewodnicy Państwo Kaciaryna, Viktar i Vital Voranavy. 

Więcej

Wielkopolanie w Parlamencie Europejskim w Brukseli

 

Na zaproszenie posła Filipa Kaczmarka grupa 30 przedstawicieli organizacji pozarządowych oraz studentów gościła w dniach 25-29 kwietnia 2006 r. w Parlamencie Europejskim w Brukseli. Uczestnicy wyjazdu studyjnego mieli okazję przyjrzeć się z bliska procedurze głosowań w PE, zapoznać się z pracą posłów oraz pogłębić swoją wiedzę na temat funkcjonowania instytucji unijnych.

Więcej

Pomoc dla dzieci z Białorusi.

 

Przedstawiciele biura poselskiego Filipa Karczmarka, biura poselskiego Rafała Grupińskiego oraz Białoruskiego Kulturalno-Naukowego Centrum w Poznaniu powrócili z wyjazdu z pomocą humanitarną do Mścisławia na Białorusi.

Więcej

Odwiedźcie nas 6 maja ! 

Drzwi otwarte w Parlamencie Europejskim

 

W sobotę 6 maja Parlament Europejski w Brukseli będzie otwarty dla wszystkich chętnych od 10 rano do 18. Jeśli akurat jesteście w Brukseli, zapraszamy Was do odwiedzenia siedziby demokratycznego zgromadzenia Unii Europejskiej. 

Więcej

Święto Flagi Rzeczypospolitej Polskiej

Od dwóch lat obchodzimy w Polsce Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, mimo to nie wszyscy zdają sobie sprawę, ze jest takie święto.

 

Więcej

Waldy Dzikowski rządzi wielkopolską Platformą

 

Poseł Waldy Dzikowski został po raz kolejny wybrany przewodniczącym wielkopolskiej Platformy Obywatelskiej. Podczas głosowania, które odbyło się dnia 23 kwietnia br., dostał 256 głosów, o 18 więcej niż jego rywal poseł Adam Szejnfeld. "Naszym najważniejszym zadaniem są teraz wybory samorządowe. Pójdziemy w nich po zwycięstwo…" powiedział poseł Dzikowski po ogłoszeniu wyników. Przewodniczącemu gratulujemy zwycięstwa i wierzymy, że poprowadzi PO do zwycięstwa w nadchodzących wyborach.

 

Jak wspierać wielkopolskie uczelnie?

 

28 kwietnia 2006 r. w Małej Auli UAM odbyło się zorganizowane z inicjatywy Posła do Parlamentu Europejskiego Filipa Kaczmarka spotkanie spotkania nt.,,Jak można promować wielkopolskie uczelnie w UE ? - rola posłów do Parlamentu Europejskiego". Uczestniczyli w nim rektorzy szkół wyższych oraz poseł Jan Masiel oraz przedstawiciele wielkopolskich posłów do Parlamentu Europejskiego. Współgospodarzem spotkania był JM Rektor UAM - prof. Stanisław Lorenc. W organizacji spotkania pomogło Niezależne Zrzeszenie Studentów.

Więcej

Ubóstwo lidera

 

24 kwietnia Komisja Rozwoju rozpatrzyła projekt opinii posła Filipa Kaczmarka na temat "Stosunków gospodarczych między UE a Indiami". W czasie debaty poseł Kaczmarek zwrócił uwagę na najistotniejsze kwestie dotyczące Indii poruszone w opinii.

Więcej

W Pile i Trzciance

 

21 kwietnia poseł Filip Kaczmarek gościł w Pile i Trzciance. Wizytę zorganizował poseł Adam Szejnfeld i Dariusz Badyra, członek Sekretariatu Europejskiego PO w Wielkopolsce oraz przewodniczący PO w Trzciance.

Więcej

Ameryka Południowa

 

24 kwietnia 2006r. podczas obrad Komisji Rozwoju poseł Filip Kaczmarek przedstawił projekt przygotowanej opinii w spawie stosunków gospodarczych i handlowych UE z rynkiem Mercosur w perspektywie negocjowania międzyregionalnej umowy o stowarzyszeniu.

Więcej

Współpraca samorządów i przedsiębiorców

 

26 kwietnia 2006, poseł Filip Kaczmarek wziął udział w śniadaniu roboczym odnośnie polityki regionalnej odnośnie małych i średnich przedsiębiorstw zorganizowanym przez SME Union, działający przy EPP, polski oddział SME Union, oraz Koło SME przy frakcji parlamentarnej EPP/ED.

Więcej

Szukasz funduszy ?

 

Przedstawiamy informacje o konkursach na dotacje.

Więcej

Wzrasta poparcie dla PO, PiS na drugim miejscu

 

Gdyby wybory parlamentarne odbyły się w kwietniu wygrałaby je Platforma Obywatelska z 36 -procentowym poparciem, a PiS zdobyłoby 27 proc. - wynika z najnowszego sondażu TNS OBOP.

Więcej

Znamy laureatów konkursu "Poznański Czerwiec '56 - 50 lat później"

 

Na konkurs wpłynęło ponad 130 prac z całej Wielkopolski. Jury nie miało łatwego zadania, gdyż nadesłane prace charakteryzowały się wysokim poziomem wiedzy nt. historii naszego regionu. Oficjalne zakończenie wyników konkursu oraz wręczenie dyplomów, na które zaproszenie zostali zwycięzcy konkursu wraz z nauczycielami prowadzącymi, odbędzie się dnia 21 kwietnia br. (piątek) o godz. 10.00 w biurze Platformy Obywatelskiej przy ulicy Zwierzynieckiej 13 w Poznaniu.

Więcej

,,Jak można promować wielkopolskie uczelnie w UE? - rola posłów do Parlamentu Europejskiego".

 

28 kwietnia 2006 r. na terenie UAM w Poznaniu poseł Filip Kaczmarek będzie organizatorem spotkania z udziałem rektorów szkół wyższych oraz posłów do Parlamentu Europejskiego z Wielkopolski pt. ,,Jak można promować wielkopolskie uczelnie w UE? - rola posłów do Parlamentu Europejskiego".

Więcej

Parlament Europejski przyjął rezolucję w sprawie sytuacji na Białorusi po wyborach prezydenckich

 

Aleksander Łukaszenko nie może być uznany za prawowitego prezydenta Białorusi, a wybory powinny zostać powtórzone w zgodności z międzynarodowymi standardami demokratycznym - ta ważna deklaracja polityczna została zapisana w rezolucji Parlamentu Europejskiego, dotyczącej sytuacji na Białorusi po wyborach prezydenckich.

Więcej

Parlament wzywa do zniesienia ograniczeń swobody przepływu pracowników na rynku pracy Unii Europejskiej

 

Posłowie wzywają do zniesienia przepisów przejściowych ograniczających pracownikom z ośmiu nowych państw członkowskich dostęp do rynku pracy niektórych krajów dawnej Piętnastki. Rządy krajów, które stosują ograniczenia będą musiały do 1 maja zadecydować, czy znoszą obowiązujące ograniczenia, czy zachowują ich stosowanie do maja 2009 roku.

Więcej

Nagrody dla piłkarzy od posła Kaczmarka

 

W Trzciance dobiegły końca rozgrywki IV edycji Halowej Piłki Nożnej. W dwóch ligach uczestniczyło 29 zespołów. Po zakończeniu ostatniego meczu przyszedł czas na wręczanie nagród. Tym razem nagrody dla najlepszych ufundował również poseł do Parlamentu Europejskiego - Filip Kaczmarek.

Więcej

Twój 1%

 

Kończy się okres naszego rozliczenia podatków z Urzędem Skarbowym za 2005 rok. Każdy z nas może odliczyć 1% podatku dochodowego i przeznaczyć go na działalność organizacji pożytku publicznego. Warto to zrobić. 

Więcej

Ochrona i upamiętnienie

 

Komisja Europejska opublikowała w DU UE C.52/21 2 marca 2006 r. zaproszenie do składania wniosków o wsparcie działań mających na celu ochronę i upamiętnienie głównych miejsc i archiwów związanych z wysiedleniami.

Więcej

Poseł Kaczmarek w Gnieźnie

 

24 marca br. poseł Filip Kaczmarek odwiedził Gniezno. Podczas wizyty w Zespole Szkół Muzycznych poseł Kaczmarek wręczył nagrody uczniom, którzy wzięli udział w konkursie literackim zorganizowanym pod patronatem posła.

Więcej

Pomoc dla eksporterów

 

Komisja Europejska, uruchomiła serwis z bazami danych zawierającymi przepisy krajów pozaeuropejskich regulujące export z UE. Realizacja postanowień strategii lizbońskiej zakłada zwiększanie wymiany handlowej z oraz lepszy dostęp do rynków krajów z poza naszego kontynentu. W długiej perspektywie umożliwi to specjalizację oraz może stać się jednym z istotnych czynników wzrostu.

Więcej

Stop The Traffik

 

Poseł Filip Kaczmarek złożył podpis pod tekstem manifestu wzywającego do zaprzestania handlu ludźmi. W Parlamencie Europejskim, we wtorek 21 marca miała miejsce się prezentacja kampanii walki z tą współczesna formą niewolnictwa. Akcja Stop The Traffik jest odpowiedzią na ciągle aktualny problem handlu żywym towarem, który znajduje coraz bardziej wyrafinowane formy.

Więcej

Oświadczenie Konferencji Przewodniczących PE w sprawie aresztowań opozycjonistów na Białorusi

 

Konferencja Przewodniczących Parlamentu Europejskiego wydała dziś oświadczenie w związku z masowymi aresztowaniami opozycjonistów na Białorusi. Oświadczenie zostało odczytane na forum obradującego w tym tygodniu Parlamentu Europejskiego w Strasburgu.

Więcej

Pomoc dla uchodźców

 

W dniu 9 marca poseł Filip Kaczmarek spotkał się z przedstawicielami diaspory czeczeńskiej w Belgii -Tiną Ismaelovą, Ramzanem Ampukayev oraz Miriam Jevikovą. 

Więcej

Poseł Filip Kaczmarek w Ostrowie

 

W piątek 10 marca poseł Filip Kaczmarek odwiedził Ostrów Wielkopolski, gdzie spotkał się z młodzieżą tamtejszego Zespołu Szkół Ekonomicznych oraz uczniami Gimnazjum w Raszkowie.

Więcej

Stanisław Szuszkiewicz

 

Stanisław Szuszkiewicz -

przewodniczący Rady Najwyższej Białoruskiej SRR i jej przywódca z czasów niepodległej Białorusi gościł w poznańskim biurze Filipa Kaczmarka - posła do Parlamentu Europejskiego. 


Więcej

Dyrektywa Usługowa uchwalona.


Po dwóch latach prac, w dniu 16 lutego Parlament Europejski przyjął w pierwszym czytaniu sprawozdanie w sprawie dyrektywy dostęp do rynku usług.

Więcej

Dajmy szansę otwartemu rynkowi !


We wtorek, 14 lutego Parlament Europejski dyskutował o jednym z najważniejszych projektów w obecnej kadencji - dyrektywie o liberalizacji usług. Tekst wystąpienia posła Filipa Kaczmarka w tej istotnej dla Polski sprawie znajduje się poniżej.

Więcej

Wolność wyznania w Chinach


Kościoły w Europie i całym wolnym świecie z niepokojem obserwują sytuację chrześcijan w Chinach. Są oni prześladowani, więzieni i torturowani za wiarę, a komunistyczny reżim usiłuje poddać całkowitej kontroli wszelkie przejawy życia religijnego. Wiele europejskich Kościołów i związanych z nimi instytucji pomimo trudności i niebezpieczeństw stara się nieść pomoc chińskim chrześcijanom. Potrzeba im jednak wsparcia ze strony całej społeczności Europy.

Więcej

Zderzenie cywilizacji ?


We wtorek, 7 lutego w Parlamencie Europejskim poseł Filip Kaczmarek uczestniczył w konferencji o różnorodności religijnej w Europie.

Więcej

EUREKA - kluczowy gracz w podnoszeniu konkurencyjności w EuropieW dniu 7 lutego poseł Filip Kaczmarek wziął udział w spotkaniu zorganizowanym przez irlandzką posłankę Avril Doyle: "EUREKA - kluczowy gracz w podnoszeniu konkurencyjności w Europie".            

Więcej

Wyróżnienie wielkopolskich pracodawców


Podczas spotkania noworocznego Wielkopolskiego Związku Pracodawców Prywatnych, które odbyło się w Teatrze Nowym w Poznaniu w dniu 4 lutego poseł Filip Kaczmarek otrzymał Złotą Odznakę WZPP.

Więcej

Dotacje Parlamentu Europejskiego w roku 2006 


Dyrekcja Generalna Parlamentu Europejskiego ds. Informacji ogłosiła doroczny program dotacji, o które mogą ubiegać się media, organizacje pozarządowe i inne podmioty w celu współfinansowania niekomercyjnych projektów służących informowaniu obywateli państw Unii Europejskiej o sprawach europejskich, w tym zwłaszcza o szczególnej roli Parlamentu Europejskiego, o jego decyzjach i opiniach. Termin składania wniosków upływa 20 lutego 2006.

Więcej

Unijne wsparcie dla innowacyjnych projektów współpracy, szkoleniowych i informacyjnych w zakresie edukacji nieformalnej


Komisja Europejska opublikowała zaproszenie do składania wniosków o dofinansowanie innowacyjnych projektów współpracy, szkoleniowych i informacyjnych w zakresie edukacji nieformalnej.

Więcej

Tragedia w Katowicach

Platforma Obywatelska przekazuje wyrazy najgłębszego współczucia i łączy się w bólu z rodzinami i bliskimi ofiar tragicznego wydarzenia w Katowicach.

Pomoc ofiarom tragedii w Katowicach

Wysyłając sms o treści KATOWICE na numer 72720 możesz pomóc ofiarom katastrofy w Katowicach oraz ich rodzinom. Koszt jednego sms-a to 2 zł + VAT. Organizatorami akcji są Caritas Polska i sieci komórkowe.

Dary rzeczowe można przekazywać do wszystkich placówek Caritas w Polsce, można także dokonywać wpłat na konto Caritas Polskiej: 
PKO BP SA I O/Centrum Warszawa 
70 1020 1013 0000 0102 0002 6526 
z dopiskiem: KATOWICE

 

Zero tolerancji dla przemocy wobec kobiet

 

W czwartek, posłowie dali wyraz zaniepokojeniu rosnącą przemocą wobec kobiet - problemem, który dotyczy kobiet w każdym wieku, niezależnie od wykształcenia, dochodów i pozycji społecznej.

Więcej

Nie dla Castro !


Kuba nie jest właściwym miejscem na spędzanie wakacji. Czy ktoś jeździ odpoczywać do Gułagu czy Auschwitz? - powiedział poseł Filip Kaczmarek w swoim wystąpieniu na forum Parlamentu Europejskiego. Zapraszamy do zapoznania się z pełną treścią wystąpienia posła Kaczmarka.               

Więcej

Europa nie chce prawosławnego ateisty

 

Kandydat opozycji w wyborach prezydenckich na Białorusi Aleksander Milinkiewicz spotkał się 31 stycznia z polskimi deputowanymi frakcji EPP-ED. Poseł Filip Kaczmarek podkreślał po spotkaniu, zarówno optymizm Białorusinów, jak ich celną krytykę Łukaszenki.

Więcej

Polacy ratują życie !!!

 

Podczas obrad Komisji Rozwoju w dniu 25 stycznia odbyła się debata na temat działań podejmowanych przez UE w dziedzinie przeciwdziałania użyciu min.

Więcej

Konkurs "Poznański Czerwiec' 56 - 50 lat później"

 

Poseł do Parlamentu Europejskiego Filip Kaczmarek oraz poseł na Sejm RP Rafał Grupiński we współpracy z Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu serdecznie zapraszają uczniów szkół ponadgimnazjalnych z Wielkopolski do wzięcia udziału w konkursie "Poznański Czerwiec' 56 - 50 lat później". Informacje dotyczące warunków uczestnictwa w konkursie znajdują się w dołączonych materiałach. 

Więcej

Więcej rynków dla polskich usługodawców

 

W dniu 25 stycznia w Komisji Handlu Zagranicznego, której członkiem jest poseł Filip Kaczmarek odbyło się głosowanie projektu opinii Komisji w sprawie wpływu globalizacji na rynek wewnętrzny UE.

Więcej

Polsko - Irlandzka współpraca

 

Poseł Filip Kaczmarek objął Patronat Honorowy nad konferencją pt. "Polsko - Irlandzkie możliwości współpracy", która odbędzie się dnia 14 marca 2006 r. w budynku World Trade Center w Poznaniu przy ulicy Bukowskiej 12.

Więcej

REPORTAŻE O BIAŁORUSI ARTURA PAŁYGI


20 stycznia w Sali Posiedzeń Poznańskiego Towarzystwa Przyjaciół Nauk odbyła się dyskusja wokół książki Artura Pałygi Kołchoz imienia Adama Mickiewicza. Spotkanie zorganizowali : Białoruskie Kulturalno-Naukowe Centrum w Poznaniu, Biuro Posła do Parlamentu Europejskiego Filipa Kaczmarka i Księgarnia Naukowa Kapitałka.

Prezentację ksiązki z udziałem autora i wydawcy, a także licznie zaproszonych gości, na co dzień zajmujących się tematyką białoruską, poprowadził prof. Bogusław Bakuła z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, oraz student tegoż uniwersytetu, przewodniczący Białoruskiego Kulturalno-Naukowego Centrum w Poznaniu, Vital Voranau. Zapraszamy do zapoznania się z informacją o publikacji

Więcej

Wystąpienie posła Filipa Kaczmarka podczas sesji Parlamentu Europejskiego. Strasburg 19.01.2006 r.


"…Programy, dotyczące bezpośrednio ludzi niepełnosprawnych są z reguły projektami na małą skalę. Nie mają one większego wpływu na narodowe oraz międzynarodowe strategie zwalczania ubóstwa oraz wspierania rozwoju. To powinno ulec zmianie." - powiedział poseł Filip Kaczmarek na forum Parlamentu Europejskiego w Strasburgu. Zachęcamy do zapoznania się z treścią wystąpienia posła

Więcej

Polska szansa w międzynarodowej wojnie o cukier

 

Czy Parlament Europejski pomoże polskiemu rynkowi cukru? Pojutrze parlament ma przyjąć sprawozdania dotyczące reformy rynku cukru w Unii Europejskiej.

Więcej

 

zapraszamy do archiwum 2004/2006

Archiwum wiadomości 2004 / 2005

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

Copyright © 2006 CyberBob