Ostania aktualizacja :


Stronę odwiedziło już

 


 

Wiadomości

 

 

 

Archiwum wiadomości 2007

 

Tydzień Edukacji Globalnej w Wielkopolsce zakończony

  

 

W naszym regionie zakończył się trwający od 19 listopada 2007 r. do początku grudnia br. Tydzień Edukacji Globalnej, któremu patronował poseł Filip Kaczmarek. Podczas specjalnych zajęć w liceach i gimnazjach, dzięki uprzejmości nauczycieli, wolontariusze i współpracownicy posła F.Kaczmarka rozmawiali z dwoma tysiącami uczniów o panującym na świecie ubóstwie, głodzie oraz licznych przypadkach łamania praw człowieka i dyskryminacji społecznej.

Więcej  

Spotkanie z posłem F.Kaczmarkiem w Brukseli – relacja uczestnika wyjazdu studyjnego

  

 

W dniu 3 grudnia 2007 roku o godzinie 22.20 z Poznania ponad trzydzieści osób (wśród nich licealiści, studenci, samorządowcy, nauczyciele i dziennikarze) wyruszyło na wycieczkę do Parlamentu Europejskiego Brukseli, której organizatorem było biuro poselskie Filipa Kaczmarka.

Więcej  

Nagroda Parlamentu Europejskiego im. Sacharowa 2007

  

11 grudnia w Strasburgu Salih Mahmoud Osman odebrał Nagrodę imienia Sacharowa z rąk przewodniczącego Parlamentu Europejskiego Hansa-Gerta Pötteringa.

 

Salih Mahmoud Osman jest adwokatem współpracującym z Sudańską Organizacją przeciw Torturom. Nie pobiera honorarium za reprezentowanie przed sądem poszkodowanych w czasie wojny domowej w Sudanie i ofiar łamania praw człowieka. Za walkę z niesprawiedliwością zapłacił ogromną cenę, torturowano i zabito członków jego rodziny. Sam był wieziony przez rząd sudański w 2004 roku bez procesu i wyroku. Został zwolniony po głodówce i interwencji wspólnoty międzynarodowej. Obecnie Salih Mahmoud Osman zasiada w Sudańskim Parlamencie Narodowym.

Więcej  

O działalności posła F.Kaczmarka na rzecz współpracy polsko-niemieckiej w "Märkische Oderzeitung"

  

Poniżej publikujemy artykuł z niemieckiego dziennika "Märkische Oderzeitung" z 6 grudnia 2007 r., w którym przedstawiono prowadzoną przez posła Filip Kaczmarka działalność na rzecz wzmacniania współpracy polsko-niemieckiej, w szczególności między sąsiednimi regionami Wielkopolską i Brandeburgią, czego przykładem jest szereg inicjatyw na forum Parlamentu Europejskiego podejmowanych przez posła Kaczmarka wespół z niemieckim posłem Christianem Ehlerem.

Artykuł w formacie pdf

Debaty młodzieży w Parlamencie Europejskim

  

Parlament Europejski zaprasza młodzież z krajów członkowskich do udziału w kolejnej edycji programu Euroscola . Euroscola umożliwia uczniom odwiedzenie Parlamentu Europejskiego w Strasburgu i zapoznanie się z jego pracą. Młodzi ludzie uczestniczą w symulowanych posiedzeniach "komisji parlamentarnych", a następnie obradują podczas "posiedzenia plenarnego". Program skierowany jest do uczniów w wieku 16-18 lat, tzn. dwóch ostatnich klas liceum. Maksymalna wielkość wyjeżdżającej grupy to 25 uczniów + 3 nauczycieli, ewentualnie 1 dziennikarz lokalny.

Więcej  

Konkurs wiedzy europejskiej w Turku pod patronem posła F.Kaczmarka

  

W Zespole Szkół Technicznych w Turku rozpoczął się konkurs wiedzy europejskiej dla wszystkich uczniów szkół ponadgimnazjalnych powiatu tureckiego, któremu patronuje poseł Filip Kaczmarek. I etap (test pisemny) został przeprowadzony w poszczególnych szkołach w dniu 3 grudnia 2007. W drugim etapie (luty 2008 r.), zadaniem zakwalifikowanych uczestników będzie napisanie pracy na jeden z trzech zaproponowanych przez organizatorów tematów. Zwycięzcy konkursu pojadą w nagrodę do Brukseli do Parlamentu Europejskiego, którą ufundował poseł F.Kaczmarek. 

Koordynatorem konkursu w Turku jest Pan Daniel Kusz (kontakt: danielkusz@wp.pl). 

Regulamin konkursu można znaleźć na stronie

 

http://www.zst.net.pl/~pliki/regulamin_konkurs_europejskiego.doc

  

OTWARCIE KLUBU WIELKOPOLAN W BRUKSELI

  

W dniu 27 listopada poseł Filip Kaczmarek uczestniczył w uroczystej inauguracji Klubu Wielkopolan w Brukseli. Klub Wielkopolan w Brukseli, zainicjowany przez Biuro Informacyjne Województwa Wielkopolskiego w Brukseli, ma służyć integracji środowiska wielkopolskiego w sercu Unii Europejskiej. Cykliczne spotkania, wymiany poglądów oraz dyskusje na forum Klubu Wielkopolan mają wspierać działania regionu w Brukseli oraz stać się kuźnią nowych pomysłów, idei promocji Wielkopolski w Unii Europejskiej. Na uroczystości, która odbyła się w Ambasadzie RP w Brukseli zaproszeni zostali m. in. Ambasador RP przy UE - Jan Tombiński oraz Marszałek Województwa Wielkopolskiego - Marek Woźniak.

  

Dobiega końca Tydzień Edukacji Globalnej w Wielkopolsce

  

 

W Wielkopolsce dobiega końca trwający od 19 listopada br. Tydzień Edukacji Globalnej, któremu patronuje poseł Filip Kaczmarek. Podczas specjalnych zajęć w liceach i gimnazjach, dzięki uprzejmości nauczycieli, wolontariusze i współpracownicy posła F.Kaczmarka opowiadali o wciąż istniejącym w świecie na wysoką skalę ubóstwie, głodzie oraz licznych przypadkach łamaniu praw człowieka i dyskryminacji społecznej.

Więcej  

Wystąpienie posła F.Kaczmarka w debacie na temat "Europejskiego konsensusu w sprawie pomocy humanitarnej".

  

Poniżej publikujemy treść wystąpienia posła Filipa Kaczmarka podczas debaty na forum Parlamentu Europejskiego w Strasburgu w dniu 13 listopada 2007 r. w sprawie raportu posła Thierry'ego Cornilleta dotyczącego inicjatywy Komisji Europejskiej skierowanej do Rady UE oraz Parlamentu Europejskiego odnośnie przyjęcia wspólnej deklaracji - "Europejski konsensus w sprawie pomocy humanitarnej".

Więcej  

KONFERENCJA o TYBECIE

  

W dniu 8 listopada 2007 odbyła się w Parlamencie Europejskim konferencję dotyczącą Tybetu, którą zorganizowała Intergrupa Tybet w PE. Dyskusja podczas konferencji skupiła się na głównie na dwóch problemach.

Więcej  

KONIEC GRANIC

  

Unijni ministrowie spraw wewnętrznych zdecydowali w czwartek 8 listopada 2007 r. o rozszerzeniu strefy Schengen o dziewięć nowych krajów UE, w tym o Polskę. Kontrole na granicach lądowych mają zniknąć w nocy z 20 na 21 grudnia br. Rozszerzenie strefy Schengen to symbol dla nowych krajów członkowskich, które już nie są za żelazną kurtyną - powiedział w czwartek w Brukseli szef niemieckiego MSW Wolfgang Schaeuble. Schaeuble zapowiedział uroczyste obchody otwarcia granicy z udziałem polskich, niemieckich i czeskich władz. 

źródło: PAP

  

"Bruksela w zasięgu Twojej wiedzy"- konkurs wiedzy o UE w Chodzieży pod patronatem posła F. Kaczmarka.

  

Z inicjatywy Koła Miejskiego Platformy Obywatelskiej RP w Chodzieży oraz przy współudziale biura poselskiego Filipa Kaczmarka w listopadzie 2007 r. rozpocznie się konkurs wiedzy o Unii Europejskiej. Konkurs będzie miał dwa równoległe wydania, kierowane do dwóch grup odbiorców: 

- jedno skierowane do uczniów szkół ponadgimnazjalnych powiatu chodzieskiego 

- drugie do mieszkańców powiatu - przy współpracy z lokalną prasą - ,,Naszym Tygodnikiem Chodzieskim'' oraz ,,Kurierem Chodzieskim''.

Więcej  

Filip Kaczmarek o funduszach europejskich dla Wielkopolski

  

Pod patronatem posła Filip Kaczmarka w listopadzie 2007 r. w poznańskich i wielkopolskich mediach prowadzona będzie kampania promująca dostępność i wysokość funduszy europejskich dla naszego regionu w latach 2007-2013. W pozyskanie tych środków zaangażowani byli także w ramach debaty nad nowym pięcioletnim budżetem UE polscy posłowie w Parlamencie Europejskim - a wśród nich poseł F.Kaczmarek, który jako jedyny poseł z Wielkopolski należy do największej frakcji parlamentarnej EPP-ED.

Więcej  

Tydzień Edukacji Globalnej w Wielkopolsce

  

 

Po raz trzeci z inicjatywy i pod patronatem posła do Parlamentu Europejskiego Filipa Kaczmarka odbędzie się w dniach od 19 do 29 listopada 2007 r. wielkopolska edycja Tygodnia Edukacji Globalnej – akcji, która ma charakter ogólnoeuropejski. W tych dniach, w 27 wielkopolskich szkołach gimnazjalnych i liceach, odbędą się spotkania poświęcone problemom krajów rozwijających się i możliwości pomocy im, zarówno ze strony Polski oraz pozostałych państw na świecie, pod auspicjami ONZ I UE.

Więcej  

Salih Mahmoud Osman laureatem Nagrody imienia A. Sacharowa 2007

  

 

Podczas sesji plenarnej w Strasburgu w dniu 25 października 2007 r. poznaliśmy laureata corocznej Nagrody Parlamentu Europejskiego imienia A. Sacharowa na rzecz wolności myśli. W tym roku Parlament przyznał ją sudańskiemu adwokatowi Salihowi Mahmoudowi Osmanowi. Uroczystość wręczenia nagrody odbędzie się 11 grudnia w Strasburgu.

Więcej  

Staż w Komisji Europejskiej - Europa od kuchni

  

Dzięki pięciomiesięcznym praktykom młodzi absolwenci uczelni wyższych z całej Europy mogą zdobyć pierwsze doświadczenie zawodowe i poznać kulisy pracy w Komisji Europejskiej. 

Staże w Komisji Europejskiej cieszą się ogromnym powodzeniem - co roku o 650 miejsc ubiega się 8 tys. kandydatów. Pięciomiesięczne praktyki dla szczęśliwych wybrańców rozpoczynają się w marcu lub październiku. Dla każdego, kto chciałby w przyszłości pracować w instytucjach europejskich, to idealny sposób, aby skosztować życia "eurokraty".

Więcej  

Główny Punkt Informacyjny Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego (WRPO) 2007-2013

  

Pod koniec września br., rozpoczął pracę Główny Punkt Informacyjny Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013. Beneficjenci ubiegający się o środki unijne, otrzymają tam kompleksową informację i pomoc.

Więcej  

Otwarcie Muzeum Powstania Poznańskiego – Czerwiec 1956

  

Długo oczekiwane i ważne, nie tylko dla poznaniaków, Muzeum Powstania Poznańskiego - Czerwiec 1956 uroczyście otwarte zostało 4 października 2007 r. W dniu otwarcia zwiedził je także poseł Filip Kaczmarek, który przypomnijmy, iż był m.in. inicjatorem i organizatorem wystawy o Poznańskim Czerwcu 1956 w Parlamencie Europejskim w Brukseli w ubiegłym roku, w ramach obchodów 50 rocznicy Powstania Poznańskiego.

Więcej  

KONFERENCJA TYBET W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM

  

 

W dniu 8 listopada bieżącego roku Intergrupa Tybet w Parlamencie Europejskim organizuje konferencję poświęconą Tybetowi. 

Więcej  

Inauguracja roku akademickiego 2007/2008

  

Poseł Filip Kaczmarek wziął udział 1 października 2007 r. w inauguracji roku akademickiego 2007/2008 na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. 

Po odśpiewaniu hymnu państwowego, uroczystości otworzył JM Rektor UAM prof. dr. hab. Stanisław Lorenc. Następnie miała miejsce immatrykulacja studentów I roku, a także wręczenie okolicznościowych nagród i medali za wybitne osiągnięcia w nauce i sporcie. Tradycyjny zaś wykład inauguracyjny wygłosił prof. dr. hab. Tomasz Jasiński, który mówił o "Początkach państwa polskiego w nowym świetle".

 

Donald Tusk ponownie w Londynie

  

 

Donald Tusk odwiedził Wyspy Brytyjskie podczas kampanii wyborczej. Oprócz Londynu był wówczas - podczas dwudniowej wizyty - również w Dublinie i Glasgow. Szef PO powiedział, że w Londynie "doszło do sytuacji dla niego bardzo przyjemnej, a dla ludzi przykrej", ponieważ bardzo wiele osób nie dostało się wtedy na spotkanie z nim ze względu na małą salę.

Więcej  

Tusk: Polacy zasługują na przyzwoity rząd i lepsze życie

  

Dziękuję tym wszystkim, którzy poszli dziś, 21 października, wybrać swój lepszy los - podziękował wszystkim wyborcom lider PO Donald Tusk tuż po ogłoszeniu sondażowych wyników wyborów parlamentarnych. Szef PO podkreślił, że Platforma jest po to, żeby Polacy poczuli się w swej ojczyźnie lepiej niż do tej pory. - Dziękuję wszystkim, którzy bezinteresownie pomogli odbudować w Polakach nadzieję - powiedział.

Więcej  

Konwencja PO w Poznaniu - 06.10.2007

  

Poseł Filip Kaczmarek serdecznie zaprasza na Wielkopolską Konwencję Platformy Obywatelskiej, która odbędzie się 6 października 2007 r. w Poznaniu. Udział w niej zapowiedzieli liderzy PO wraz przewodniczącym Donaldem Tuskiem. 

Miejscem konwencji, która rozpocznie się o godzinie 12.00, będzie Centrum Kultury Zamek (dawniej kino Pałacowe – przy ul. Święty Marcin).

 

Pamięci Maksymiliana Jackowskiego - pod patronatem posła F.Kaczmarka

  

 

Fundacja "Scena Pobiedziska" we współpracy z Powiatem Poznańskim zapraszają w najbliższą niedzielę (14.10.2007 r.) do Wronczyna na uroczystości poświęcone Maksymilianowi Jackowskiemu. Impreza pn. "Patron Kółek Rolniczych Maksymilian Jackowski - duma Wielkopolan" rozpocznie się mszą świętą o godz. 14.00, następnie zgromadzeni będą mieli okazję wysłuchania koncertu zespołu kameralnego Mundana Quartet. 

Więcej  

Stanisław Szuszkiewicz - kandydatem na Pokojową Nagrodę Nobla 2007

  

 

Istnieje możliwość poparcia kandydatury Stanisława Szuszkiewicza, pierwszego prezydenta niepodległej Białorusi, na rzecz Pokojowej Nagrody Nobla w 2007 r. List w tej sprawie zapoczątkowała grupa posłów do Parlamentu Europejskiego, do której przyłączył się także poseł Filip Kaczmarek.

Więcej  

Rezolucja Parlamentu Europejskiego w sprawie Birmy

  

W rezolucji przyjętej zaledwie przy trzech głosach sprzeciwu Parlament Europejski poparł pokojowe demonstracje, potępił brutalną reakcję władz i wezwał do nałożenia sankcji wobec reżimu birmańskiego. PE żąda natychmiastowego uwolnienia i udzielenia pełnej swobody poruszania się i wyrażania poglądów birmańskiej opozycjonistce Aung San Suu Kyi, laureatce Nagrody Parlamentu Europejskiego im. A. Sacharowa w 1990 roku oraz pokojowej Nagrody Nobla w 1991 roku.

Więcej  

”Milion podpisów na rzecz osób niepełnosprawnych"

  

Trwa kampania wsparcia osób niepełnosprawnych w Unii Europejskiej. Pokażmy, że nie jest nam obojętny los ludzi niepełnosprawnych i tym samym udowodnijmy, że każdy ma prawo do godnego życia i równych możliwości.

Więcej  

Odsłonięcie Pomnika Polskiego Państwa Podziemnego i Armii Krajowej w Poznaniu

  

Uroczyste odsłonięcie Pomnika Polskiego Państwa Podziemnego i Armii Krajowej odbyło się 26 września br., w Poznaniu, w przeddzień 68. rocznicy powstania Polskiego Państwa Podziemnego. Głównymi bohaterami uroczystości byli kombatanci z wielkopolskich środowisk byłych żołnierzy Armii Krajowej, którzy od wielu lat zabiegali o upamiętnienie w stolicy Wielkopolski Polskiego Państwa Podziemnego.

Więcej  

Europejskie święto na Starym Rynku w Poznaniu

  

 

Z inicjatywy posła Filipa Kaczmarka w sobotę 22 września 2007 r. na Starym Rynku w Poznaniu zostało zorganizowane dla mieszkańców Poznania oraz osób przyjezdnych stoisko informacyjne dotyczącego działalności Parlamentu Europejskiego. Stoisko było wystawione podczas ,,Jarmarku Europejskiego" – odbywającego się w ramach II Europejskiego Spotkania Młodzieży.

Więcej  

Barroso na konferencji EPP-ED w Warszawie: Gdy Europa jest zjednoczona, może rzeczywiście coś zmienić

  

- Gdy Europa jest zjednoczona, może rzeczywiście coś zmienić - podkreślił w czwartek (20.09.07.) podczas wystąpienia na dorocznej konferencji chadeckiej Europejskiej Partii Ludowej-Europejskich Demokratów (EPP-ED) w Warszawie szef Komisji Europejskiej Jose Manuel Barroso.

Więcej  

Martens: PO najlepiej rozumie priorytety Europy

  

- To ważne, aby Platforma Obywatelska po wyborach przejęła kierownictwo w formowaniu rządu - ocenił w czwartek (20.09.07.) w Warszawie przewodniczący Europejskiej Partii Ludowej, b. premier Belgii (1979-92) Wilfried Martens, po spotkaniu z szefem PO Donaldem Tuskiem.

Więcej  

Wystąpienie posła F.Kaczmarka w sprawie łamania praw człowieka w Birmie

  

Podczas ostatniej sesji Parlamentu Europejskiego w Strasburgu poseł Filip Kaczmarek zabrał głos w debacie na temat łamania praw człowieka w Birmie.

Więcej  

O Ukrainie i EURO 2012 w Liceum Ogólnokształcącym nr 1 w Poznaniu

  

Odbywające praktykę w biurze poselskim Filipa Kaczmarka studentki Wyższej Szkoły Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa, które pochodzą z Ukrainy, poprowadziły 12 września 2007 roku lekcję w Liceum Ogólnokształcącym nr 1 im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu dla tamtejszej młodzieży. Tematem wystąpienia była ‘’Ukraina przed Euro 2012.” Prezentacja, której z zainteresowaniem wysłuchali uczniowie, dotyczyła historii Ukrainy, w tym także sportu w tym kraju oraz miast i stadionów na Ukrainie, które gościć będą EURO 2012.

Więcej  

II Europejskie Spotkanie Młodzieży w Poznaniu

  

 

W 50. rocznicę podpisania Traktatów Rzymskich, które zapoczątkowały proces tworzenia Wspólnoty Europejskiej, odbędzie się w Poznaniu, w dniach 16-23 września 2007 roku, II Europejskie Spotkanie Młodzieży. W projekcie bierze udział 1200 uczestników z województwa wielkopolskiego oraz 800 młodych osób z 22 krajów.

Więcej  

 

Kandydatury do nagrody im. Sacharowa

  

11 września w Brukseli w Parlamencie Europejskim oficjalnie zgłoszono pięć kandydatur do nagrody im. Sacharowa, m.in. zamordowanej rosyjskiej dziennikarki Anny Politkowskiej. Na kolejnym posiedzeniu w Strasburgu zostanie wybranych trzech spośród pięciu kandydatów, a ostatecznie laureata wybiorą szefowie frakcji politycznych 25 października. Nagroda ta jest przyznawana od 1988 roku tym, którzy bronią praw człowieka i podstawowych wolności. Kandydaturę Polikowskiej zgłosiła na wniosek Jacka Saryusz-Wolskiego (PO) chadecja w PE. Pozostali kandydaci do nagrody to: małżeństwo z Chin- Zeng Jinyan i Hi Jia -walczące o prawa człowieka oraz wolności słowa.

Więcej  

Inwestycje dla Wielkopolski! - list otwarty posła F.Kaczmarka do Premiera

  

 

Poseł Filip Kaczmarek podczas zorganizowanej w dniu 7 września 2007 r. konferencji prasowej poinformował, iż rozpoczął wraz z Stowarzyszeniem ,,Młodzi Demokraci’’ akcję zbierania podpisów pod listem otwartym do Premiera Jarosława Kaczyńskiego, w którym domaga się ponownego włączenia na listę kluczowych inwestycji Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko w Ministerstwie Rozwoju Regionalnego ważnych projektów dla Poznania i Wielkopolski – budowy zachodniego i północnego odcinka trzeciej ramy komunikacyjnej w Poznaniu oraz budowy drogi ekspresowej S5 z Poznania do Wrocławia, która w związku z organizacją EURO 2012 ma olbrzymie znaczenie. Akcją potrwa trzy tygodnie. Podpisywać się pod listem można w biurze PO w Poznaniu przy ul. Zwierzynieckiej 13 (sekretariat jest czynny w dni powszednie od godz. 9.00 do 17.00).

Więcej  

 

Poseł F.Kaczmarek podpisał oświadczenie pisemne Parlamentu Europejskiego ws. wspólnego europejskiego numeru alarmowego 112

  

W oświadczeniu, które znalazło się w protokole ostatniego posiedzenia Parlamentu Europejskiego w Strasburgu (3-6.9.2007.), posłowie zwracają uwagę na wciąż niską jakość usług świadczonych obywatelom w ramach numeru 112, mimo że jednolity numer alarmowy został ustanowiony już w 1991 roku, a nowe zobowiązania zostały wprowadzone pięć lat temu. Parlament podkreśla, że doprowadzenie do operacyjności numeru 112 powiązane jest z wieloma politykami UE (telekomunikacją, zdrowiem, bezpieczeństwem wewnętrznym oraz ochroną cywilną), a jednocześnie ma wpływ na inne sektory (transport, turystykę). W oświadczeniu posłowie wzywają państwa członkowskie i Komisję do wykorzystania niezbędnych procedur oraz środków w celu zagwarantowania skutecznej usługi 112 na obszarze całej UE. Komisja Europejska powinna, za pośrednictwem niezależnej instytucji, ocenić faktyczny stan doprowadzania do operacyjności numeru 112 w całej UE.

Więcej  

Poseł F.Kaczmarek w Komitecie Honorowym Budowy Pomnika H.Cegielskiego w Poznaniu

  

Poseł Filip Kaczmarek przyjął zaproszenie od Towarzystwa im.Hipolita Cegiegielskiego w Poznaniu do udziału w Komitecie Honorowym Budowy Pomnika Hipolita Cegielskiego w Poznaniu. W odpowiedzi skierowanej do Towarzystwa im.H.Cegielskiego, poseł F.Kaczmarek podkreślił, że uczczenie w ten sposób pamięci wielkiego polskiego patrioty i wzorca pracy organicznej w Wielkopolsce, którym był Hipolit Cegielski, jest bardzo ważne dla obecnych i przyszłych pokoleń mieszkańców Poznania i naszego regionu.

 

Konkurs na plakat pt. „Unia Europejska i przeciwdziałanie dyskryminacji”.

  

 

Komisja Europejska zaprasza dzieci i nastolatków w grupach wiekowych: 12-14 i 15-18 lat do opracowania plakatu ilustrującego ideę niedyskryminacji w całej Unii Europejskiej. Nadsyłanie prac mija 31 października 2007 r. Szczegółowe informacje o konkursie można znaleźć pod adresem:

http://www.europayouth.eu

Więcej  

Platforma gotowa do wyborów

  

 

Poseł Filip Kaczmarek wziął udział 20 sierpnia 2007 r. w konferencji prasowej Platformy Obywatelskiej w Kaliszu z udziałem posła Rafała Grupińskiego, senatora Mariusza Witczaka oraz wicemarszałka województwa wielkopolskiego Lecha Wojtasiaka, która dotyczyła przygotowaniom PO do wyborów.

 

Więcej  

Praktyki studenckie w biurze poselskim F.Kaczmarka

  

Wciągu roku w biurze poselskim Filipa Kaczmarka odbywa praktyki zawodowe wielu studentów poznańskich uczelni, zarówno publicznych, jak i prywatnych. Podczas praktyk studenci mają okazję zapoznać się z działalnością poselską Filipa Kaczmarka oraz pracą jego biura i asystentów. Praktyki mają także na celu poznanie praktycznych aspektów działalności publicznej, funkcjonowania instytucji unijnych oraz polskiej administracji.

Więcej 

Spotkanie posła F.Kaczmarka z białoruskim opozycjonistą

  

Poseł Filip Kaczamarek spotkał się 12 sierpnia br. w Poznaniu z młodym 19-letnim opozycjonistą białoruskim Franakiem Wiaczorką, który przed dwoma tygodniami był aresztowany w Mińsku za organizację ,,nielegalnej" demonstracji. Wówczas akcję solidarnościową i zbieranie podpisów za jego uwolnieniem przeprowadzili wśród mieszkańców Poznania Młodzi Demokraci, NZS '80 i biuro poselskie Filipa Kaczmarka. Podczas spotkania omówione zostały możliwości udzielenia pomocy działaniom białoruskiej opozycji demokratycznej oraz promowania idei Zjednoczonej Europy wśród Białorusinów.

Więcej 

Sesja plenarna w Strasburgu 3-6 września: zapowiedzi

  

Na pierwszym powakacyjnym posiedzeniu plenarnym posłowie zagłosują nad dwoma sprawozdaniami Komisji Transportu i Turystyki dotyczącymi przewozu towarów niebezpiecznych i użytkowania na europejskich drogach ciężarówek o ładowności do 60 ton oraz nad projektem rezolucji w sprawie limitów na płyny wnoszone na pokład samolotu. W rezolucji poświęconej klęskom żywiołowym w Europie posłowie zaproponują szybkie uruchomienie środków z Funduszu Solidarności na pomoc dla Grecji dotkniętej plagą pożarów.

Więcej 

Akademii Trenerów i Trenerek Różnorodności

  

Stowarzyszenie Inicjatyw Niezależnych „Mikuszewo”, w ramach projektu "Galeria tolerancji", ogłasza nabór uczestników do Akademii Trenerów i Trenerek Różnorodności. Akademia to autorski program ToT, skierowany do osób z doświadczeniem trenerskim i edukacyjnym, związany z różnego rodzaju wykluczeniami .Zajęcia będą odbywały się w okresie sierpień - grudzień 2007 w Mikuszewie. Szkolenie jest bezpłatne, organizator zapewnia nocleg i wyżywienie.

Więcej 

Poseł Kaczmarek na otwarciu Wielkopolskiego Punktu Informacyjnego EUROPE DIRECT

  

Na zaproszenie Marszałka Województwa Wielkopolskiego - Pana Marka Woźniaka, poseł Filip Kaczmarek uczestniczył 25 lipca 2007 r. w uroczystym otwarciu w Poznaniu Wielkopolskiego Punktu Informacyjnego EUROPE DIRECT.

Więcej 

Poseł Kaczmarek w Kupcu Wielkopolskim

  

 

Zapraszamy do lektury wywiadu z posłem Filipem Kaczmarkiem, który ukazał się w najnowszym numerze Kupca Wielkopolskiego. Rozmowa z posłem poświęcona jest funduszom europejskim dla przedsiębiorstw na lata 2007-2013.

 

Więcej  

W obronie białoruskiego opozycjonisty

  

 

"Protestujemy przeciwko aresztowaniu Franka Viaczorki" - pod apelem w tej sprawie podpisywali się w czwartek poznaniacy i przebywający w mieście turyści. Akcję przeciwko restrykcjom zastosowanym przez białoruskie władze zorganizowali Młodzi Demokraci, biuro europosła Filipa Kaczmarka i NZS 80.

 

Więcej  

EFS - 50 lat walki z bezrobociem i dyskryminacją

  

Od pięćdziesięciu lat Europejski Fundusz Społeczny (EFS) działa na rzecz zwiększania możliwości zatrudnienia. Od 2004 korzysta z niego także Polska, w tym Wielkopolanie.

Więcej 

Parlament i Prezydencja UE - sześć miesięcy współpracy

  

Od 1 lipca już po raz trzeci Portugalia znalazła się u steru Rady Unii Europejskiej. Przewodzenie Radzie oznacza ścisłą współpracę z pozostałymi instytucjami UE, przede wszystkim z Radą i z Parlamentem. Portugalscy ministrowie będą w tym półroczu regularnie gościć na posiedzeniach komisji PE oraz na sesjach plenarnych, by wspólnie z posłami omawiać kwestie legislacyjne.

Więcej 

I EDYCJA PROJEKTU KUŹNIA KADR - SKUTECZNI DLA WIELKOPOLSKI ZAKOŃCZONA !

  

 

Dobiegła końca I edycja projektu Kuźnia Kadr - SKUTECZNI DLA WIELKOPOLSKI, zorganizowanego przez Wyższą Szkołę Handlu i Usług w Poznaniu pod patronatem posła do Parlamentu Europejskiego Filipa Kaczmarka. Uroczyste wręczenie certyfikatów i nagród za udział nastąpiło 22 czerwca br. z udziałem posła F.Kaczmarka.

Więcej  

Deklaracja Poznańska podpisana

  

Prezydenci Poznania, Hanoweru i Rennes podpisali 26 czerwca 2007 r., Deklarację Poznańską w sprawie debaty dotyczącej integracji europejskiej. Podpisy złożono w drugim dniu odbywającego się w Poznaniu spotkania przedstawicieli miast partnerskich, w ramach Europejskiego Forum Współpracy Poznań - Hanower - Rennes.

Więcej 

Bruksela : Staże dla romskich absolwentów

  

Komisja Europejska we współpracy z Open Society Institute oferuje staże dla romskich absolwentów uczelni, które rozpoczną się 1 października 2007 w wybranych przez uczestników departamentach Komisji Europejskiej w Brukseli lub Luksemburgu i będą trwały pięć miesięcy. Wymagana jest praktyczna znajomość języka angielskiego lub francuskiego oraz obsługi komputera. Koszty transportu i pobytu pokrywają organizatorzy. Zgłoszenia będą przyjmowane do 15 lipca 2007.

Więcej 

Jest kompromis

  

Jest kompromis w sprawie nowego traktatu Unii. Europejscy przywódcy, którzy od czwartku 22 czerwca 2007 r. dyskutowali na szczycie w Brukseli, w sobotę nad ranem porozumieli się w sprawie treści dokumentu, otwierającego drogę do przyjęcia traktatu, który zastąpi eurokonstytucję.

Więcej 

Wódka niezgody

  

To nie jest dobra wiadomość dla polskich rolników. Tak wielkopolski europoseł Filip Kaczmarek komentuje wtorkową decyzję o przyjęciu przez Parlament Europejski szerokiej definicji wódki. Polska chciała, aby była zawężona do alkoholu produkowanego tylko z ziemniaków, zboża i melasy. Ta wojna zakończyła się klęską.

Więcej 

Tacy sami

  

 

Poseł Filip Kaczmarek był jednym z darczyńców upominków dla uczestników XII Gminnych Igrzysk Sportowych dla Dzieci i Młodzieży Sprawnej Inaczej, które odbyły się 15 czerwca 2007 r. w Swarzędzu. Organizatorami zawodów była Szkoła Podstawowa nr 4 im.Jana Brzechwy oraz Gimnazjum nr 3 im. Polskich Noblistów, które na co dzień prowadzą specjalne klasy dla uczniów z lekkim, umiarkowanym i znacznym upośledzeniem.

Więcej  

Nie wolno sprzedawać Gajowej!

  

W dyskusji na łamach Głosu Wielkopolskiego na temat zagospodarowania Starej Zajezdni głos zabrał dr Filip Kaczmarek – poseł do PE i mieszkaniec Jeżyc. Poniżej publikujemy artykuł posła Kaczmarka, który ukazał się na łamach Głosu 18 czerwca 2007 r. Supermarket, czy centrum współczesnej kultury w Starej Zajezdni ? Zapraszamy do lektury.

Więcej 

Kolejny wyjazd do Brukseli pod patronatem posła F.Kaczmarka

  

 

Poniedziałek, 4 czerwca 2007. Godzina 22.00. Parking przed starym Zoo w Poznaniu. Kilkadziesiąt osób i autobus. Tak zaczęła się nasza wycieczka do Brukseli zorganizowana przez biuro posła Filipa Kaczmarka.

Więcej  

Konkursy i nagrody

  

Jeżeli jesteś obiecującym młodym naukowcem, przedsiębiorcą, pomysłowym wynalazcą, pasjonatem przyrody, dziennikarzem broniącym praw człowieka lub utalentowanym fotografem, pamiętaj, że UE przyznaje nagrody za wybitne osiągnięcia we wszystkich tych dziedzinach oraz w wielu innych. Każdy, kto spełnia kryteria może ubiegać się o nagrodę. 

 

Szczegółowe informacje o konkursach organizowanych pod patronatem Komisji Europejskiej znajdują się na stronie:

 

http://ec.europa.eu/prizes_competitions/index_pl.htm

 

Trwają zajęcia w ramach '"Kuźni Kadr"

  

 

Projekt edukacyjny "Kuźnia Kadr" organizowany przez posła Filipa Kaczmarka oraz Wyższą Szkołę Handlu i Usług w Poznaniu dla licealistów i studentów, zainteresowanych działalnością publiczną, trwa już ponad miesięc. Do końca szkolenia został jeszcze jeden wykład.

Więcej 

Z posłem Filipem Kaczmarkiem w Brukseli – relacja z wyjazdu studyjnego do Parlamentu Europejskiego

  

 

W poniedziałkowy wieczór 7 maja 2007 r. wyruszyliśmy do Brukseli grupą 33 osób. Dotarliśmy tam w południe następnego dnia i od razu poszliśmy zwiedzać przepiękną stolicę Europy. Podziwialiśmy architekturę miasta. Punktem kulminacyjnym był zachwycający Grand Place - plac przy którym znajduje się słynny Ratusz oraz piękne kamienice z XV wieku, w których siedzibę swoją miały dawne cechy rzemieślników i kupców.

Więcej 

Sytuacja w Palestynie

  

Parlament Europejski dyskutował 22 maja o sytuacji w Palestynie. Poniżej przedstawiamy wystąpienie posła Filipa Kaczmarka.

Więcej 

Silna pozycja w Unii Europejskiej fundamentem polskiej polityki zagranicznej - relacja z konferencji programowej PO

  

 

Poseł Filip Kaczmarek zorganizował w imieniu władz krajowych Platformy Obywatelskiej konferencję programową PO poświęconą polityce zagranicznej, która odbyła się 17 maja 2007 r. w Poznaniu. Witając licznie przybyłych gości - członków PO z kraju i Wielkopolski, poseł Filip Kaczmarek podkreślił dużą wagę jaką w programie każdej partii powinna odgrywać spójna i czytelna wizja polityki zagranicznej państwa, szczególnie w dobie, kiedy Polska jest członkiem UE i ma szansę również wpływać na jej kształt oraz relacje z różnymi częściami świata.

Więcej 

O demokracji w Nigerii

  

W środę, 23 Maja w Parlamencie Europejskim odbyła się debata nad projektem rezolucji w sprawie ostatnich wyborów w Nigerii. Pierwszym posłem, zabierającym głos w debacie, w imieniu największej frakcji parlamentarnej EPP-ED, był współautor projektu rezolucji - Filip Kaczmarek. Poniżej prezentujemy tekst wystąpienia posła F. Kaczmarka i projekt rezolucji PE.

 

Tekst wystąpienia

Rezolucja

 

W Nowym Tomyślu i Międzychodzie o europejskich funduszach

  

 

Nie mogłem odmówić przyjazdu do Nowego Tomyśla na konferencję o funduszach europejskich przynajmniej z dwóch powodów. Po pierwsze - przed wyborami byłem dyrektorem biura funduszy europejskich w Urzędzie Miejskim w Poznaniu gdzie przekonywałem Prezydenta Miasta o potrzebie pomocy przedsiębiorcom w pozyskiwaniu unijnych pieniędzy. Po drugie – w Parlamencie Europejskim jestem członkiem komisji zajmującej się sprawami małych i średnich przedsiębiorstw – powiedział Filip Kaczmarek rozpoczynając swoje wystąpienie podczas konferencji - Fundusze unijne na lata 2007-2013 szansą rozwoju przedsiębiorstw zorganizowanej przez posła Jakuba Rutnickiego i Henryka Helwiga, burmistrza Nowego Tomyśla. W swoim wystąpieniu poseł Kaczmarek przedstawił przedsiębiorcom możliwości jakie dla polskich firm stwarza Nowa Perspektywa Finansowa.

Więcej 

Konkurs MSZ : „Akademia międzynarodowej współpracy na rzecz rozwoju i demokracji - 2007"

  

Celem zadania jest pobudzenie debaty i wymiany doświadczeń pomiędzy polskimi organizacjami i środowiskami zaangażowanymi w działalność pomocową dla krajów rozwijających się i przechodzących transformację, a także potencjalnie zainteresowanymi podjęciem takiej działalności, nt. realizacji zasad współpracy rozwojowej w działaniach pomocowych, metod i środków podnoszenia świadomości polskiego społeczeństwa na temat wyzwań międzynarodowej współpracy na rzecz rozwoju i demokracji oraz roli Polski w międzynarodowym systemie pomocowym. Zadanie polega na opracowaniu koncepcji, zorganizowaniu i przeprowadzeniu cyklu konferencji, seminariów i warsztatów poświęconych tej tematyce.

Więcej 

Strategia dla krajów Rogu Afryki

  

Rozwój i współpraca Strategia dla krajów Rogu Afryki Parlament Europejski przekonuje do poszukiwania afrykańskich rozwiązań, które umożliwiłyby stabilizację rozdartego lokalnymi konfliktami regionu Rogu Afryki (Sudan, Somalia, Etiopia, Erytrea i Uganda). W sprawozdaniu przyjętym w czwartek przez Parlament, posłowie proponują również wyznaczenie przedstawiciela UE ds. Rogu Afryki, który będzie koordynował inicjatywy UE na rzecz tego regionu.

Więcej 

Głosowanie nad raportem Kaczmarka

  

Informujemy, iż projekt sprawozdania posła Filipa Kaczmarka w sprawie "Strategia UE na rzecz Afryki: regionalne partnerstwo polityczne Unii Europejskiej na rzecz pokoju, bezpieczeństwa i rozwoju w Rogu Afryki" 2006/2291(INI)), które zostało przyjęte dnia 18 kwietnia 2007 roku przez Komisję Rozwoju Parlamentu Europejskiego jest już dostępne na stronie internetowej Parlamentu . Zainteresowanych zachęcamy do zapoznania się z tekstem sprawozdania, które znajduje się pod adresem:

Tekst sprawozdania

W dniu 9 maja 2007 roku na sesji plenarnej Parlamentu Europejskiego sprawozdanie zostanie poddane pod głosowanie.

 

„Jak Efektywnie Fachowo Skutecznie pozyskiwać środki na finansowania inicjatyw pozarządowych”

  

Wszystkich zainteresowanych pozyskiwaniem środków dla organizacji pozarządowych z Norweskiego Mechanizmu Finansowego oraz z Europejskiego Funduszu Społecznego serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w Poznańskim Forum Inicjatyw Pozarządowych. Forum zatytułowane „Jak Efektywnie Fachowo Skutecznie pozyskiwać środki na finansowania inicjatyw pozarządowych” odbędzie się 18 maja b.r. w Instytucie Zachodnim UAM w Poznaniu (ul. Mostowa 27), w godz. 11.00 -14.00.

Więcej

Petycja w sprawie najmłodszego więźnia politycznego

  

Dzisiaj, 25 kwietnia 18 lat skończył XI Panczenlama, najważniejszą po Dalajlamie postać w hierarchii buddyzmu tybetańskiego. XI Panczenlama jest uznawany za najmłodszego więźnia politycznego. 12 lat temu został on uprowadzony przez władze chińskie i jest przetrzymywany w niewiadomym miejscu.

Więcej

Konferencja prasowa posła F.Kaczmarka

 

Podczas zwołanej w dniu 5 kwietnia br. konferencji prasowej w poznańskim biurze poselskim poseł Filip Kaczmarek podsumował akcję zbierania podpisów pod listem otwartym ,,Wielkopolanie na rzecz Tybetu" (zebrano ich ponad 1400).

Więcej

Podsumowanie akcji zbierania podpisów pod listem otwartym WIELKOPOLANIE NA RZECZ TYBETU

 

W dniach od 21 marca do 2 kwietnia br. poseł do Parlamentu Europejskiego Filip Kaczmarek zorganizował akcję zbierania podpisów pod listem otwartym solidaryzującym się z mieszkańcami Tybetu, którzy od lat walczą o swoje prawa obywatelskie.

Więcej

Z biletem do Brukseli

 

Troje laureatów odebrało w miniony piątek 30 marca 2007 r. z rąk Starosty Poznańskiego Jana Grabkowskiego oraz asystenta posła do Filipa Kaczmarka - Mariusza Wiśniewskiego pamiątkowe dyplomy oraz bilety do Brukseli.

Więcej

"Magiczny realizm czyli... złoty środek" - dyskusja o Poznaniu

 

Poniżej publikujemy artykuł autorstwa posła Filipa Kaczmarka i Piotr Nycza, jaki ukazał się 17.03.2007 r. na łamach poznańskiego dodatku Gazety Wyborczej - w ramach redakcyjnej dyskusji ,,Przystanek Poznań".

Więcej

KUŹNIA KADR - Skuteczni dla Wielkopolski

 

W piątek 23 marca 2007 r. nastąpiło oficjalne otwarcie I edycji cyklu szkoleń dla młodych ludzi z zakresu działalności publicznej pt. "Kuźnia Kadr - Skuteczni dla Wielkopolski", w którym uczestniczył poseł do Parlamentu Europejskiego Filip Kaczmarek.

Więcej

"50 lat i co dalej? Między integracją a atomizacją" - relacja TV z seminarium na UAM

 

Na zaproszenie Instytutu Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM oraz Ośrodka Badań i Edukacji Europejskiej poseł Filip Kaczmarek wziął udział 23 marca 2007 r. w seminarium poświęconym 50 - rocznicy podpisania Traktatów Rzym- skich, w którym uczestniczyli wielkopolscy posłowie do PE, naukowcy oraz studenci.

Więcej

Konkurs MSZ na realizację zadania "Pomoc zagraniczna 2007"

 

Do 20 kwietnia 2007, do godz. 15.00 organizacje pozarządowe mogą składać oferty w konkursie na realizację zadania "Pomoc zagraniczna 2007", ogłoszonym przez Ministra Spraw Zagranicznych.

Więcej

Program MKiDN "Polsko – Ukraińska Wymiana  Młodzieży"

 

Narodowe Centrum Kultury ogłasza nabór wniosków do drugiej edycji Programu MKiDN „Polsko – Ukraińska Wymiana Młodzieży”. O współfinansowanie mogą ubiegać się: szkoły, samorządowe instytucje kultury prowadzące zajęcia z młodzieżą, organizacje pozarządowe. Wnioski przyjmowane są w sposób ciągły od 1 marca aż do wyczerpania budżetu programu, jednak nie później niż do 30 listopada 2007. O przyznaniu współfinansowania decyduje kolejność zgłoszeń.

Więcej

Konkurs ONZ „Możemy pokonać ubóstwo”

 

Organizacja Narodów Zjednoczonych zaprasza dzieci i młodzież w wieku od 5 do 15 lat do udziału w konkursie na projekt znaczka pocztowego „Możemy pokonać ubóstwo".

Więcej

Otwarcie przez posła F.Kaczmarka Punktu Informacji Europejskiej w Szamotułach

 

Po wizycie we Wronkach, poseł Filip Kaczmarek 9 marca br. gościł także w Szamotułach, gdzie otworzył przy ul.Rynek 20 Punkt Informacji Europejskiej, powstały z inicjatywy posła F.Kaczmarka oraz posła na Sejm RP Jakuba Rutnickiego. W Punkcie tym udzielane będą niezbędne informacje o UE oraz funduszach unijnych dla mieszkańców powiatu szamotulskiego, a jego prowadzeniem zajmować się będzie asystentka społeczna posła F.Kaczmarka - p.Adrianna Żurek.

Więcej

Z wizytą we Wronkach

 

Na zaproszenie burmistrza Wronek Mirosława Wieczora oraz posła na Sejm RP Jakuba Rutnickiego, poseł Filip Kaczmarek wziął udział 9 marca 2007 r. w konferencji pt. "Przedsiębiorcy w Unii Europejskiej - fundusze unijne szansą rozwoju".W konferencji uczestniczyła liczna grupa przedsiębiorców z Wronek. W roli prelegentów wystąpili – obok posła F. Kaczmarka - poseł na Sejm RP Jakub Rutnicki (z PO), przedstawiciele Agencji Rozwoju Regionalnego w Koninie, Wielkopolskiego Urzędu Marszałkowskiego, a także firmy doradztwa gospodarczego i banki.

Więcej

Rozstrzygnięcie konkursu szkolnego w Śremie pod patronatem posła F.Kaczmarka

 

W środę 1 marca br. w Zespole Szkół Ekonomicznych im. Cyryla Ratajskiego w Śremie przedstawiciele posła Filipa Kaczmarka, w obecności dyrekcji szkoły i licznie zgromadzonej młodzieży, wręczyli dyplomy sześciu uczniom, którzy zwyciężyli w zorganizowanym w tej szkole konkursie wiedzy o Unii Europejskiej, patronem którego był poseł F.Kaczmarek.

Więcej

Raport o Rogu Afryki

 

W dniu 27 lutego w Komisji Rozwoju PE odbyła się dyskusja nad projektem dokumentu "Regionalne Partnerstwo polityczne UE na rzecz pokoju, bezpieczeństwa i rozwoju w Rogu Afryki", którego sprawozdawcą w imieniu Komisji Rozwoju Parlamentu Europejskiego jest poseł Filip Kaczmarek. W dyskusji nad dokumentem roboczym wzięli udział Komisarz ds. Rozwoju i Pomocy Humanitarnej Louis Michel, eksperci z organizacji International Crisis Group oraz posłowie do PE.

Więcej

Kuźnia Kadr - Skuteczni dla Wielkopolski

 

Wyższa Szkoła Handlu i Usług w Poznaniu oraz poznański odział Europejskiego Centrum Zrównoważonego Rozwoju, pod patronatem dr Filipa Kaczmarka - posła do Parlamentu Europejskiego organizuje projekt edukacyjny "Kuźnia Kadr - Skuteczni dla Wielkopolski"

Więcej

Konkurs wiedzy o Unii Europejskiej - rozstrzygnięty!

 

Problem poparcia Turcji lub Ukrainy w akcesji do państw Zjednoczonej Europy okazał się szczególnie inspirującym dla zwycięzców konkursu wiedzy o Unii Europejskiej. W rozegranym w miniony piątek - 23 lutego o godz. 10.00 finale uczniowie szkół ponadgimnazjalnych powiatu poznańskiego zmagali się z tematami sprawdzającymi wiedzę na temat działalności Unii Europejskiej nie tylko w sferze wewnętrznej, ale i poza jej granicami.

Więcej

Seria prezentacji wideo na pięćdziesięciolecie Traktatów Rzymskich

 

Na stronie internetowej Parlamentu Europejskiego rozpoczęto prezentację serii krótkich filmów ilustrujących powojenną historię integracji europejskiej. Co tydzień, aż do okrągłej rocznicy podpisania Traktatów 25 marca, ukazywać się będzie nowy odcinek serii "Parlament Europejski i integracja europejska".

Więcej

Poseł Kaczmarek w Koninie

 

9 lutego 2007 r. na zaproszenie Posła Tomasza Piotra Nowaka, poseł Filip Kaczmarek odwiedził Konin. To już druga wizyta eurodeputowanego PO w naszym mieście. Poprzednia odbyła się w maju 2005 roku.

Więcej

Spotkanie klubowe - Środki unijne i Filip Kaczmarek

 

Środki Unijne 2007-2013, coraz bliżej. Pierwsze spotkanie w nowym roku wielkopolscy przedsiębiorcy poświęcili raz jeszcze kwestiom związanym z pozyskiwaniem funduszy unijnych. Gościem specjalnym spotkania był Filip Kaczmarek, Europoseł.

Więcej

Wkrótce finał konkursu wiedzy o Unii Europejskiej.

 

Zorganizowany z inicjatywy Eurodeputowanego Filipa Kaczmarka oraz Starosty Poznańskiego Jana Grabkowskiego konkurs wiedzy o Unii Europejskiej zmierza do finału. Już wkrótce - 23 lutego o godz. 10.00 uczniowie szkół ponadgminazjalnych spotkają się w siedzibie Starostwa Powiatowego w Poznaniu, by podjąć ostateczne "zmaganie" o główną nagrodę - wyjazd studyjny do Brukseli.

Więcej

Nowi dawcy pomocy rozwojowej

 

"Potrzebujemy globalnej solidarności w podejściu do polityki rozwojowej"- powiedział poseł Filip Kaczmarek rozpoczynając przesłuchanie publiczne "Nowi Donatorzy w Unii Europejskiej" . Przesłuchanie zorganizowane w Parlamencie Europejskim w dniu 30 stycznia 2007 

Więcej

Równać Szanse 2007 - Ogólnopolski Konkurs Grantowy

 

Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży (administrator programu) ogłasza rozpoczęcie programu dotacyjnego Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności "Równać Szanse 2007 – Ogólnopolski Konkurs Grantowy". Wnioski można składać do 5 marca 2007. Celem programu jest wsparcie inicjatyw społecznych służących wyrównywaniu szans edukacyjnych młodzieży z terenów wiejskich i miast do 20 000 mieszkańców.

Więcej

Hans-Gert Poettering przewodniczącym Parlamentu Europejskiego

 

Hans-Gert Poettering został nowym przewodniczącym Parlamentu Europejskiego na drugą połowę kadencji. Dotychczasowy szef chadeckiej grupy Europejskiej Partii Ludowej i Europejskich Demokratów został wybrany w pierwszej turze i uzyskał w tajnym głosowaniu 450 głosów.

Więcej

Nowe języki urzędowe Unii: rumuński, bułgarski i irlandzki

 

Od początku roku rumuński i bułgarski stały się nowymi językami urzędowymi Unii Europejskiej. Podobny status zyskał też język irlandzki. Dzięki bułgarskiemu mamy też trzeci oficjalny alfabet - cyrylicę. Obecnie rodzina unijnych języków liczy aż 23 członków. Każdy nowy język wzbogaca europejskie dziedzictwo i przyczynia się do zwiększenia różnorodności kulturowej Unii. W pracy Parlamentu Europejskiego wszystkie języki urzędowe są równie ważne. Budują wyjątkowy obraz europejskiej demokracji.

Więcej

JOSEPH DAUL NOWYM PRZEWODNICZĄCYM EPP-ED

 

Francuz Joseph Daul został 9 stycznia 2007 r. nowym przewodniczącym frakcji EPP-ED w Parlamencie Europejskim. Nowemu szefowi gratulacje z okazji wyboru złożył dotychczasowy jej przewodniczący Hans-Gert Poettering, który pełnił tę funkcję od 1999 r. Joseph Daul jest członkiem centroprawicowej UMP we Francji i posłem PE od 1999 roku. Grupa EPP-ED, którą kieruje J.Daul, stanowi największą grupę polityczną w obecnym 784 osobowym Parlamencie Europejskim. Tworzy ją 277 parlamentarzystów ze wszystkich 27 krajów członkowskich Unii Europejskiej, w tym 10 posłów z Rumunii i 4 z Bułgarii, którzy wzmocnili frakcję EPP-ED.

 

Konkurs

 

Konkurs Komisji Europejskiej dla organizacji pozarządowych zaangażowanych w działalność z zakresu współpracy rozwojowej

 

Konkurs Komisji Europejskiej dla organizacji pozarządowych zaangażowanych w działalność z zakresu współpracy rozwojowej Na stronie Komisji Europejskiej (http://ec.europa.eu/europeaid/cgi/

frame12.pl) ukazały się wyczerpujące informacje w języku angielskim dotyczące ogłoszonego przez Komisę Europejską konkursu „Actions to raise public awareness of development issues in Europe" dla organizacji pozarządowych zaangażowanych w działalność z zakresu współpracy rozwojowej.

 

Więcej informacji:

http://ec.europa.eu/europeaid/cgi/frame12.pl 

 

Termin nadsyłania wniosków mija 20 lutego 2007

 

Tydzień Edukacji Globalnej - Afryka

 

Wraz z nastaniem Nowego Roku w Wyższej Szkole Umiejętności Społecznych rozpoczęły się nie tylko normalne zajęcia akademickie, ale także spotkania i konferencje organizowane z inicjatywy wykładowców i studentów Uczelni. Jednym z takich wydarzeń jest - organizowany w WSUS nie po raz pierwszy - Tydzień Edukacji Globalnej, tym razem poświęcony Afryce.

Więcej

POZNAŃ 2010 według Platformy Obywatelskiej

 

Z inicjatywy posła do Parlamentu Europejskiego Filipa Kaczmarka w dniu 4 stycznia 2007 r. odbyła się w Poznaniu wewnętrzna konferencja programowa poznańskiej PO, która w swoich założeniach miała podjąć próbę odpowiedzi na pytanie, w jaki sposób należy prowadzić politykę miasta, tak aby w 2010 roku Platforma Obywatelska w Poznaniu mogła uzyskać jeszcze większe zaufanie mieszkańców Poznania.

Więcej

 

zapraszamy do archiwum 2004/2007

Archiwum wiadomości 2006

Archiwum wiadomości 2004 / 2005

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

Copyright © 2006 CyberBob