Ostania aktualizacja :


Stronę odwiedziło już

 


 

Wiadomości

 

 

 

Archiwum wiadomości 2004 / 2005

 

30.12.2005  

Rowerem po Poznaniu

Sekcja Rowerzystów Miejskich przesłała nam raport dotyczący rozwoju ruchu rowerowego w Poznaniu.

Więcej

 

29.12.2005   

Platforma w Łagiewnikach

Bezprecedensowe spotkanie abp. Dziwisza z Platformą Obywatelską. Donald Tusk: - Dziś duża część Kościoła otwarcie popiera PiS. Jest to efekt politycznego terroru ojca Rydzyka. Jan Rokita: - Niech w Polsce wygra "katolicyzm łagiewnicki" zamiast "toruńskiego"

Więcej

 

27.12.2005   

Przedstawiamy wywiad z posłem Filipem Kaczmarkiem jaki ukazał się w serwisie hip-hop.pl

Wywiad z Filipem Kaczmarkiem, deputowanym do Parlamentu Europejskiego, wybranym w Wielkopolsce z listy PO. Raperzy często komentują wydarzenia społeczne i polityczne. Nikogo nie dziwią więc wywiady z artystami odpowiadającymi na pytania związane z polityką.

Więcej

 

26.12.2005   

Wykorzystywane i odrzucone- miliony "niewidzialnych" dzieci

14 grudnia 2006 - Setki milionów dzieci cierpi z powodu okrutnego 

wykorzystywania i dyskryminacji. Pozostają niewidzialne dla świata, alarmuje UNICEF w swoim opublikowanym właśnie sztandarowym raporcie dotyczącym sytuacji dzieci na świecie.

Więcej

 

24.12.2005   

Odśnieżarka od Wielkopolan już pracuje w Smoleńsku !

Pomagając Białorusinom biuro posła Filipa Kaczmarka nie zapomniało o parafii ojca Ptolemeusza w rosyjskim Smoleńsku.

Więcej

 

23.12.2005   

Polacy chcą pomagać biedniejszym krajom 

Coraz więcej Polaków uważa, że powinniśmy pomagać biedniejszym krajom - wynika z najnowszego badania opinii, przeprowadzonego na zlecenie Programu Narodów Zjednoczonych ds. Rozwoju w Polsce.

Więcej

 

22.12.2005   

Dary dla dzieci spędzających święta w szpitalu przekazane.

W dniu 22 grudnia przedstawiciele biur poselskich Filipa

Kaczmarka i Rafała Grupińskiego przekazali dary w postaci książek i kolorowanek dla dzieci, które będą musiały spędzić święta w szpitalu im. B. Krysiewicza.

Więcej

 

21.12.2005   

Radość zmienia rzeczywistość

Bajki, książki i kolorowanki otrzymaliśmy od darczyńców w ramach akcji "Radość zmienia rzeczywistość" której jednym z celów była zbiórka prezentów dla dzieci, które święta będą musiały spędzić w Szpitalu im. B. Krysiewicza w Poznaniu.

Więcej

 

19.12.2005   

Poseł Kaczmarek w Swarzędzu

19 grudnia poseł Kaczmarek odwiedził Swarzędz 

aby spotkać się z uczniami tamtejszych szkół i porozmawiać z nimi o funkcjonowaniu Parlamentu Europejskiego.

Więcej

 

18.12.2005  

Pomoc makrofinansowa dla Gruzji

Parlament Europejski przyjął większością głosów rezolucję w sprawie udzielenia pomocy makrofinansowej Gruzji. Ma ona przyjąć postać dotacji w celu wsparcia rządowego programu reform gospodarczych i zmniejszania zadłużenia zewnętrznego.

Więcej

 

14.12.2005   

Medal Schumana dla Vytautasa Landsbergisa

13 grudnia 2005 przewodniczący frakcji   EPP- ED

Hans-Gert Poettering uhonorował Vytautasa Landsbergisa byłego Prezydenta Litwy, a obecnie posła do Parlamentu Europejskiego medalem Schumana.

Więcej

 

14.12.2005  

PO potrzebuje wewnętrznej solidarności

PO potrzebuje obecnie wewnętrznej solidarności i solidności działania, nie będzie więc miejsca dla postępowań nieprofesjonalnych i anarchizujących działania Platformy - tak Donald Tusk uzasadnił decyzję władz partii o usunięciu z niej Andrzeja Sośnierza.

Więcej

 

14.12.2005 

"Kompromis w kwestii budżetu UE na rok 2006"

W dniu 13 grudnia 2005 w Parlamencie Europejskim odbyło się drugie czytanie budżetu Unii Europejskiej na 2006r.

Więcej

 

13.12.2005  

13 grudzień 1981 rok . Przemówienie, które zgasiło wolność

Obywatelki i obywatele Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej!

Zwracam się dziś do Was jako żołnierz i jako szef rządu polskiego. Zwracam się do Was w sprawach wagi najwyższej.

Więcej

 

10.12.2005 

Misja Białoruś w ramach akcji 

"Radość zmienia rzeczywistość"

 

Wielkopolanie nie zawiedli. 

Ponad tysiąc ubranek dla dzieci i odzieży dla dorosłych, kilkaset zabawek, środki czystości oraz artykuły szkolne - to wszystko przynieśli do biura posła Filipa Kaczmarka mieszkańcy naszego regionu, aby pomóc Białorusinom.

 

Więcej

 

06.12.2005 

Relacja z konferencji 

"Edukacja i rozwój zawodowy w Unii Europejskiej"

5 grudnia br. na Wydziale Nauk Społecznych UAM odbyła się zorganizowana przez Biuro Poselskie Posła do Parlamentu Europejskiego Filipa Kaczmarka, przy współpracy z Niezależnym Zrzeszeniem Studentów w Poznaniu oraz Studenckim Kołem Naukowym Politologów i Dziennikarzy UAM, konferencja dla poznańskich studentów pt. ,,Edukacja i rozwój zawodowy w Unii Europejskiej".

Więcej

 

03.12.2005 

Relacja z konferencji pt. "PROMOCJA WARTOŚCI CHRZEŚCIJAŃSKICH?"

Pod patronatem posła do Parlamentu Europejskiego dra Filipa Kaczmarka oraz Wyższej Szkoły Handlu i Usług w Poznaniu odbyła się dnia 2 grudnia 2005 r. konferencja naukowa pt. Promocja Wartości Chrześcijańskich ?

Więcej

 

30.11.2005  

Podziękowania z Białorusi

W imieniu swoim i swoich parafian z Mścisławia, a także w imieniu o. Ptolomeusza ze Smoleńska i jego parafian składam serdeczne podziękowanie Panu Posłowi Filipowi Kaczmarkowi, wszystkim ofiarodawcom i organizatorom wyjazdu na Białoruś

Więcej

 

25.11.2005  

Sejm i Afryka

Rola parlamentów narodowych w kontroli pomocy rozwojowej, sytuacja w Afryce Zachodniej oraz wymiana handlowa były głównymi tematami Wspólnego Zgromadzenia Unii Europejskiej oraz krajów Afryki, Karaibów i Pacyfiku, które odbyło się w dniach 21-24 listopada w Edynburgu.

Więcej

 

23.11.2005 

Zwalczanie rasizmu w piłce nożnej

Poseł Filip Kaczmarek złożył swój podpis pod oświadczeniem w sprawie zwalczania rasizmu w piłce nożnej. W dokumencie tym zdecydowanie potępia się wszelkie formy rasizmu podczas meczów piłki nożnej, zarówno na stadionie, jak i poza nim.

Więcej

 

22.11.2005  

Więcej Europy za mniej pieniędzy ?

Polscy posłowie do PE z frakcji EPP-ED nalegają, by Europa finansowała polityczne priorytety Unii, w tym przede wszystkim fundusze strukturalne.

Więcej

 

20.11.2005 

Rusza społeczna akcja 

„RADOŚĆ ZMIENIA RZECZYWISTOŚĆ”

Transport prezentów do Mścisławia i Smoleńska prawie gotowy. Zabawki, ubrana dla dzieci i ich rodziców, środki czystości i bajki, to dary wielu Poznaniaków dla najbiedniejszych rodzin z Mścisławia i Smoleńska.

Więcej

 

17.11.2005

Podsumowanie Tygodnia Edukacji Globalnej
W ramach corocznej ogólnoeuropejskiej akcji pod nazwą Tydzień Edukacji Globalnej poseł do Parlamentu Europejskiego Filip Kaczmarek zorganizował w wielkopolskich szkołach ponadgimnazjalnych spotkania w trakcie których przedstawiono problemy krajów rozwijających się i możliwości pomocy ze strony Polski mieszkańcom tych krajów.

Więcej

 

15.11.2005

Remembrance Day (Dzień Pamięci) na Cytadeli

Przedstawiciele biura posła Filipa Kaczmarka wzięli 15 listopada, udział w uroczystościach na poznańskiej Cytadeli z okazji przypadającego 11 listopada Remembrance Day (Dzień Pamięci) i złożyli kwiaty na grobach poległych żołnierzy brytyjskich.
Więcej

 

14.11.2005

Sukces w Komisji Rozwoju

W dniu 14 listopada 2005 na posiedzeniu Komisji Rozwoju, której członkiem jest poseł Filip Kaczmarek głosowany był bardzo ważny projekt opinii dotyczący ustanowienia tzw. instrumentu na rzecz stabilności.
Więcej

 

11.11.2005

Konferencja 

"Promocja Wartości Chrześcijańskich ? "

Dnia 2 grudnia 2005 o godz. 16.00 rozpocznie się wystąpieniem dr Filipa Kaczmarka Posła do Parlamentu Europejskiego Konferencja pt. "Promocja Wartości Chrześcijańskich?". Miejscem konferencji będzie Wyższa Szkoła Handlu i Usług Poznaniu, która znajduje się przy ulicy Zwierzynieckiej 15.
Więcej

 

11.11.2005

Konferencja dla studentów

,,Edukacja i rozwój zawodowy w Unii Europejskiej"

5 grudnia 2005 r. /poniedziałek/ o godz. 12.00 na terenie Wydziału Nauk Społecznych UAM w Poznaniu (ul. Szamarzewskiego 89, Sala B - Nowy Budynek) Biuro Poselskie Posła do Parlamentu Europejskiego Filipa Kaczmarka będzie organizatorem konferencji dla poznańskich studentów pt. ,,Edukacja i rozwój zawodowy w Unii Europejskiej".
Więcej

 

10.11.2005

Spotkanie posła Filipa Kaczmarka z radymi miasta Poznania w Parlamencie Europejskim 

W dniu 10 listopada w Parlamencie Europejskim poseł Filip Kaczmarek spotkał się z radnymi Miasta i pracownikami Urzędu Miasta Poznania
Więcej

 

08.11.2005

Więźniowie a pokój

8 listopada poseł Filip Kaczmarek wraz z posłami z czerech różnych frakcji parlamentarnych Proinsiasem De Rossa, Johanem Van Hecke, Luisą Morgantini oraz Carlem Schlyter, zorganizował w Parlamencie Europejskim spotkanie z matkami więźniów, przebywających w izraelskich więzieniach, Rawdą Odeh - matką Palestyńczyków Louai i Ubai oraz Sarah Lahiani - matką Izraelki Tali Fahima.
Więcej

 

26.10.2005

O procesie barcelońskim w Parlamencie Europejskim.

Rozszerzenie Unii Europejskiej samo przez się zwiększyło krąg państw zainteresowanych procesem barcelońskim. Chcę podkreślić, że jest on ważny nie tylko dla Malty i Cypru, ale również dla krajów Europy Środkowej i Wschodniej. I to nie tylko z powodów historycznych, ale również z przyczyn jak najbardziej bieżących i pragmatycznych.mówił  Filip Kaczmarek podczas posiedzenia Parlamentu Europejskiego w Strasburgu w dniu 26 października 2005 r. 
Więcej

 

26.10.2005

Nagroda im. Sacharowa - 2005

26 października Konferencja Przewodniczących Parlamentu Europejskiego przyznała Nagrodę im. Sacharowa wszystkim nominowanym kandydatom - adwokatce z Nigerii Haauwie Ibrahim, opozycjonistkom kubańskim "Kobietom w Bieli" oraz organizacji działającej na rzecz wolności prasy na świecie "Reporterzy bez Granic".
Więcej

 

25.10.2005

Więcej unijnych pieniędzy dla młodzieży i dla kultury

Jest szansa na to, aby wzrosły wydatki Unii Europejskiej na programy wymiany studenckiej i kulturalnej w latach 2007 - 2013.
Więcej

 

24.10.2005

Poettering i Schulz o wyborze Kaczyńskiego na prezydenta Polski

Liczę, że nowy prezydent Lech Kaczyński będzie promować zrozumienie między Polską a Niemcami - powiedział PAP w poniedziałek szef największej frakcji w Parlamencie Europejskim, chadecko-konserwatywnej, Niemiec Hans-Gert Poettering.
Więcej

 

20.10.2005

Dziewiąte spotkanie Kościoła prawosławnego i grupy EPP-ED

Poseł Filip Kaczmarek weźmie udział w rozpoczynającym się 20 października br. w Istambule (Turcja) dwudniowym spotkaniu patriarchów kościoła prawosławnego oraz przedstawicieli Islamu i Judaizmu z członkami EPP-ED w Parlamencie Europejskim.
Więcej

 

16.10.2005

Z wizytą w Parlamencie Europejskim

Na zaproszenia posła Filipa Kaczmarka grupa młodych ludzi z Wielkopolski uczestniczyli w dniach 11 - 15 października br. w wyjeździe studyjnym do Parlamentu Europejskiego w Brukseli.
Więcej

 

14.10.2005

Unia Europejska przeznaczy 3,6 miliona euro na pomoc dla ofiar trzęsienia ziemi w południowej Azji.

Ponad 20 tysięcy osób straciło życie, a dalsze 40 tysięcy zostało rannych w wyniku trzęsienia ziemi, które w sobotę dotknęło Pakistan i Indie Północne.
Więcej

 

11.10.2005

Spotkanie z przedstawicielami samorządów wielkopolskich

W dniu 11 października poseł Filip Kaczmarek spotkał się w Parlamencie Europejskim z przedstawicielami samorządu lokalnego burmistrzami, przewodniczącymi Rady Gmin oraz dyrektorami Powiatowych Urzędów Pracy, z terenu Wielkopolski odbywającymi studyjną wizytę w Brukseli.
Więcej

 

04.10.2005

Spotkanie z radnymi Sejmiku Województwa Wielkopolskiego

Z inicjatywy Biura Informacyjne Województwa Wielkopolskiego w Brukseli w dniu 4 października odbyło się spotkanie posłów do Parlamentu Europejskiego z Wielkopolski z radnymi Sejmiku Województwa Wielkopolskiego.
Więcej

 

28.09.2005

EPP-ED Group szuka kandydatów do pracy we Frakcji.

The EPP-ED Group in the European Parliament is seeking to recruit ADMINISTRATORS (m/f)of Hungarian or Polish language (grade A*5) The Parliamentary Group of the European People's Party (Christian Democrats) and European Democrats (EPP-ED Group) in the European Parliament is opening the procedure for filling posts of administrators as temporary agents (A*5) for its Secretariat in Brussels.
Więcej

 

24.09.2005

Parlament przyjął rezolucję w sprawie 25-tej rocznicy Solidarności

W rezolucji przyjętej przez Parlament Europejski deputowani wyrażają szacunek dla polskich robotników i dla wszystkich ludzi, którzy w Europie Środkowo-Wschodniej walczyli o prawa człowieka, wolność, solidarność i jedność Europy.
Więcej

 

20.09.2005

Polska Platforma Bezpieczeństwa Wewnętrznego

W dniu 20 września poseł Filip Kaczmarek spotkał się w Brukseli z przedstawicielami Polskiej Platformy Bezpieczeństwa Wewnętrznego.
Więcej

 

20.09.2005

Wizyta prezydenta Lecha Wałęsy w PE

W ramach obchodów 25-lecia Solidarności w Brukseli, w dniu 20 września do Parlamentu Europejskiego został zaproszony prezydent Lech Wałęsa.
Więcej

 

18.09.2005

Donald Tusk w Lesznie

W niedzielę 18 września br. na festyn rodzinny do Leszna przyjechał kandydat na prezydenta Polski Donald Tusk.
Więcej

 

16.09.2005

Z wizytą w Rawiczu

W maju minął rok od przystąpienia Polski do Unii Europejskiej. Właśnie bilans rocznego funkcjonowania Polski w zjednoczonej Europie oraz aktualna sytuacja polityczna był tematem wystąpienia wygłoszonego przez posła Filipa Kaczmarka w Sali Portretowej rawickiego ratusza. Poseł przybył 16 września br.
Więcej

 

13.09.2005

Idea Solidarności i przyszłość Unii Europejskiej

13 września w Fundacji Konrada Adenauera w Brukseli poseł Filip Kaczmarek uczestniczył w seminarium pod tytułem "Idea Solidarności i przyszłość Unii Europejskiej".
Więcej

 

12.09.2005

Spotkanie z komisarz Danutą Hübner

W dniu 12 września poseł Filip Kaczmarek uczestniczył w spotkaniu "Nowoczesna polityka regionalna w dynamicznej gospodarce".
Więcej

 

10.09.2005

Sondaż PBS dla "Gazety": Tusk 41 proc., PO 38 proc.!

Najnowszy sondaż PBS dla "Gazety Wyborczej" przeprowadzony 3-4 września, a więc już po rezygnacji z kandydowania Zbigniewa Religi, przynosi zaskakujące wyniki.
Więcej

 

10.09.2005

Sondaż "Rzeczpospolitej" - Donald Tusk odrywa się od rywali

Poparcie dla lidera Platformy Donalda Tuska przez półtora miesiąca wzrosło prawie pięciokrotnie. 
Więcej

 

08.09.2005

Wolność religii w Chinach

W dniu dzisiejszym (08.09.2005) Poseł Filip Kaczmarek wziął udział w debacie Parlamentu Europejskiego nt. naruszania praw człowieka w Chinach, w szczególności w zakresie swobód wyznaniowych. Prezentujemy Państwu pełny tekst wystąpienia Posła Kaczmarka podczas debaty.
Więcej

 

07.09.2005

Białoruskie dni w Parlamencie Europejskim

Pierwszą wrześniową sesję Parlamentu Europejskiego w Strasburgu zdominowała kwestia Białorusi. Przynamniej dla posłów Platformy Obywatelskiej
Więcej

 

06.09.2005

Posiedzenie Intergrupy Urban Logement z udziałem wicepremiera Wielkiej Brytanii Johna Prescotta

6 września br. odbyło się w Strasburgu spotkanie posłów zrzeszonych w Intergrupie Urban Logement z wicepremierem Wielkiej Brytanii Johnem Prescottem.
Więcej

 

02.09.2005

EPP-ED uczciło 25-lecie polskiego Sierpnia

W dniach 1-2 września br. w Gdańsku poseł Filip Kaczmarek uczestniczył w posiedzeniu biura EPP-ED. 
Więcej

 

30.08.2005

Rozpoczęcie obchodów 25-lecia Solidarności w Brukseli

W dniu 30 sierpnia 2005 roku w Parlamencie Europejskim oficjalnie rozpoczęto obchody 25 -lecia Solidarności w Brukseli.
Więcej

 

30.08.2005

Polityka rozwoju

W dniu 30 sierpnia na posiedzeniu Komisji Rozwoju Parlamentu Europejskiego odbyło się spotkanie z komisarz UE ds. stosunków zewnętrznych i europejskiej polityki sąsiedztwa Benitą Ferrero-Waldner.
Więcej

 

30.08.2005

Otwarcie rynków pracy w państwach Unii Europejskiej

30 sierpnia w Komisji Rozwoju Parlamentu Europejskiego odbyło się głosowanie, ważnego z punktu widzenia Polski, projektu opinii Gabriele Zimmer w sprawie podejścia UE do zagadnienia migracji z przyczyn ekonomicznych.
Więcej

 

29.08.2005

Prawa człowieka w Togo

W dniu 29 sierpnia 2005 poseł Filip Kaczmarek uczestniczył w pierwszym, powakacyjnym posiedzeniu Komisji Rozwoju w Parlamencie Europejskim.
Więcej

 

23.07.2005

Motorowodne Mistrzostwa Świata w Śremie

Filip Kaczmarek, poseł do Parlamentu Europejskiego z Platformy Obywatelskiej, sponsorował Konkurs Europejski, w którym do wygrania był nie tylko wyjazd do Brukseli, ale także inne nagrody niespodzianki.

Więcej

 

18.07.2005

Konkurs "Moja kariera w Unii Europejskiej" rozstrzygnięty!

Znamy już laureatów konkursu "Moja kariera w Unii Europejskiej", adresowanego do studentów wyższych uczelni w Wielkopolsce.

Więcej

 

12.07.2005

Nagroda dla Platformy Obywatelskiej 

W dniu 12 lipca 2005 w Brukseli poseł Filip Kaczmarek uczestniczył w uroczystości wręczenia nagród Europejskiego Instytutu Przedsiębiorczości "Political Entrepreneurship Awards 2005".

Więcej

 

12.07.2005

Pomoc dla dzieci na Białorusi i parafii ojca Ptolomeusza w Smoleńsku 

Poseł Filip Kaczmarek, we współpracy z serwisem internetowym www.parafie.com.pl, rozpoczyna akcję pomocy charytatywnej dla dzieci z domu dziecka i przedszkola w Mścisławiu na Białorusi.

Więcej

 

08.07.2005

Polemika posła Filipa Kaczmarka z artykułem Jędrzeja Bieleckiego 

Bardzo mnie ucieszyło to, że "Rzeczpospolita" zajęła się polityką rozwojową i kwestią zaangażowaniem Polski w pomoc dla najbiedniejszych krajów świata. Niestety w tekstach Jędrzeja Bieleckiego /Skąpimy dla ubogich, Polska to skąpy kraj, Rz. 07.07.2005/ znalazło się kilka błędów i niedomówień, które zniekształcają obraz polskiej polityki rozwojowej.

Więcej

 

05.07.2005

Poseł Filip Kaczmarek w pierwszej dziesiątc 

Miło nam poinformować, że poseł Filip Kaczmarek znalazł się w pierwszej dziesiątce, a dokładnie na miejscu 6, wśród posłów, którzy najaktywniej uczestniczyli w głosowaniach oraz w sesjach Parlamentu Europejskiego.

Więcej

 

30.06.2005

Medal Schumana 

Frakcja EPP-ED wręczyła 29 czerwca honorowe wyróżnienie - Medal Schumana - Wolfgangowi Schäuble, członkowi Bundestagu, wiceprzewodniczącemu grupy CDU/CSU w Bundestagu.

Więcej

 

30.06.2005

Wicepremier Ukrainy dziękuje EPP. 

W dniach 27-28 czerwca 2005 w Brukseli odbyło się posiedzenie biura politycznego Europejskiej Partii Ludowej /EPP/, którego członkiem jest m.in. poseł Filip Kaczmarek.

Więcej

 

30.06.2005

Kosztowny REACH. 

Wzbudzająca wiele kontrowersji kwestia dyrektywy REACH i jej wpływ na małe i średnie przedsiębiorstwa /SME/ w Europie były tematem roboczego spotkania pod tytułem "What SMEs want to REACH !"

Więcej

 

29.06.2005

"Socjalistom z wszystkich partii ...."

Można powiedzieć, że pod tym hasłem zaczerpniętym z Friedricha Augusta von Hayek'a odbyła się 28 czerwca Parlamencie Europejskim prezentacja austriackiego Hayek Institute na temat "Wolne Rynki - Austriacka Szkoła Ekonomiczna i jej znaczenie dla polityki".

Więcej

 

28.06.2005

Nowa prezydencja szansą dla Europy. 

Już za kilka dni Wielka Brytania przejmie prezydencję Unii Europejskiej na następne sześć miesięcy.

Więcej

 

27.06.2005 

Pani Dorota jedzie do Brukseli

W sobotę 25 maja podczas bardzo udanego spotkania Poznaniaków nad brzegiem Warty z okazji imienin Miasta Poznania, z inicjatywy posła Filipa Kaczmarka odbył się konkurs Europejski, którego główną nagrodą jest wyjazd studyjny do Parlamentu Europejskiego w Brukseli.

Więcej

 

26.06.2005

Polskie słowo w Afryce 

Dzięki hojności Wielkopolan sukcesem zakończyła się akcja zbiórki książek dla Polonii w Mozambiku.

Więcej

 

25.06.2005

Konkurs Europejski

Poseł Filip Kaczmarek serdecznie zaprasza wszystkich mieszkańców Poznania do udziału w Konkursie Europejskim, który odbędzie się w sobotę 25 czerwca podczas obchodów IMIENIN MIASTA POZNANIA.

Więcej

 

 

poseł Filip Kaczmarek, Jacques Barrot (wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej), poseł Christian Ehler z frakcji EPP-ED

23.06.2005

Konferencja ""Brandenburgia i polskie regiony - partnerzy we współpracy w Europie Środkowej"

W dniu 22 czerwca posłowie Filip Kaczmarek oraz Christian Ehler z Niemiec zorganizowali drugą już konferencję, dotyczącą rozwoju współpracy pomiędzy regionami polskimi a Brandenburgią.

Więcej

 

22.06.2005

Przeciwko aborcji!

W dniu 22 czerwca, na posiedzeniu Komisji Rozwoju, poseł Filip Kaczmarek zaproponował zmianę w opinii w sprawie projektu rozporządzenia ustanawiającego przepisy ogólne w/s Europejskiego Instrumentu Sąsiedztwa i Partnerstwa.

Więcej

 

19.06.2005

Wystąpienie Donalda Tuska podczas II Konwencji Krajowej PO - 19 VI 2005 

Spotykamy się dzisiaj ze świadomością ze czekają nas bardzo ważne wybory. To są wybory, które po raz pierwszy od wielu lat naprawdę zdecydują o przyszłości Polski. Stoimy w chwili przełomowej przed Polską i Polakami a ten przełom opisują trzy wielkie problemy.

Więcej

 

19.06.2005

Donald Tusk najlepszym kandydatem na Prezydenta RP. Potwierdza to II Konwencja PO.

"Pełna odpowiedzialność" to hasło II Konwencji PO. Potwierdziła ona oficjalnie, że kandydatem Platformy Obywatelskiej na Prezydenta RP jest Donald Tusk. Poza tym Jan Rokita przedstawił priorytety PO w przyszłym rządzie.

Więcej

 

19.06.2005

Możesz mieć swój udział w naszym sukcesie. Wszystkich członków i sympatyków PO zapraszamy na nadzwyczajną II Krajową Konwencję PO! 

Formalny wybór kandydata PO na urząd prezydenta RP nastąpi w niedzielę, 19 czerwca, o godzinie 13:00, na warszawskim Torwarze.

Więcej

 

16.06.2005

Unia bez budżetu na lata 2007-2013

Fiaskiem zakończył się Szczyt Unii Europejskiej w Brukseli, podczas którego miano przyjąć budżet Unii na lata 2007-2013.

Więcej

 

14.06.2005

Rozwój transportu

Z inicjatywy posłów Filipa Kaczmarka oraz Christiana Ehlera /CDU/ w dniu 22 czerwca br. w Parlamencie Europejskim w Brukseli odbędzie się konferencja pt. "Brandenburgia i polskie regiony - partnerzy we współpracy w Europie Środkowej ".

Więcej

 

09.06.2005

Parlment Europejski chce większego budżetu

Parlament Europejski przyjął 8 czerwca własną propozycję w sprawie unijnego budżetu na lata 2007-2013. Parlament chce aby wydatki UE w tym okresie wyniosły 883 mld euro, czyli o około 90 mld euro więcej niż zakładała propozycja prezydencji luksemburskiej.

Więcej

 

08.06.2005

Parlament Europejski odrzucił wniosek o wotum nieufności wobec Komisji Europejskiej i jej przewodniczącego

Parlament Europejski odrzucił dziś tj. 8 czerwca 2005 r. wniosek o wotum nieufności dla Komisji Europejskiej i jej przewodniczącego Jose Manuela Barroso, któremu zarzucano korupcję.

Więcej

 

07.06.2005

Praca w organizacjach międzynarodowych

Uprzejmie powiadamiamy, że informacje dotyczące wakatów w organizacjach międzynarodowych można znaleźć w internecie.

Więcej

 

06.06.2005

Komentarz po odrzuceniu przez Francję i Holandię w referendum Traktatu Konstytucyjnego

Francuzi podjęli suwerenną decyzję. Większość z nich dała wyraz temu, że nie chce Europy bardziej konkurencyjnej. Chcą Europy socjalnej.

Więcej

 

03.06.2005

Debata na temat aktualnej sytuacji na Kubie

Poseł Filip Kaczmarek uczestniczył dnia 2 czerwca w debacie na temat aktualnej sytuacji na Kubie. Debata ta została zorganizowana wspólnie przez frakcje EPP-ED, ALDE wraz z "International Committee for Democracy in Cuba".

Więcej

 

02.06.2005

Holendrzy przeciw Konstytucji UE  

Ponad 60 procent Holendrów głosowało przeciwko przyjęciu Konstytucji Europejskiej. To drugi kraj po Francji, który odrzucił w referendum Traktat Konstytucyjny Unii Europejskiej.

 

02.06.2005

Otwarcie biura WOKiSS w Brukseli

Poseł Filip Kaczmarek uczestniczył 1 czerwca w uroczystości otwarcia biura Wielkopolskiego Ośrodka Kształcenia i Studiów Samorządowych w Brukseli.

Więcej

 

30.05.2005

Konkurs dla studentów przedłużony !

Zgodnie z sugestiami studentów prace na konkurs „Moja kariera w Unii Europejskiej” przyjmowane będą do 6 czerwca 2005.

Szczegóły konkursu

 

30.05.2005

Poseł Kaczmarek odwiedził powiat Pilski

Na zaproszenie Platformy Obywatelskiej powiatu pilskiego poseł Filip Kaczmarek spotkał się z mieszkańcami Wysokiej i Łobżenicy.

Więcej

 

29.05.2005

Francuzi powiedzieli NON

55 procent Francuzów zagłosowało przeciwko ratyfikacji Traktatu Konstytucyjnego UE - tak wynika z wyników sondaży przeprowadzonych przed lokalami wyborczymi. Za przyjęciem Traktatu opowiedziało się 45 procent wyborców.

 

28.05.2005

Wielkopolscy dziennikarze w Brukseli 

W dniach 23-27 maja 2005 roku poseł Filip Kaczmarek zorganizował wyjazd studyjny do Parlamentu Europejskiego Brukseli dla dziennikarzy mediów lokalnych z Wielkopolski.

Więcej

 

26.05.2005

O pokój w Izraelu

Poseł Filip Kaczmarek 25 maja współorganizował i uczestniczył w konferencji na temat sytuacji obywateli arabskich w Izraelu - szanse i wyzwania dla palestyńsko-izraelskiego procesu pokojowego.

Więcej

 

25.05.2005

Polish Energy Day

Poseł Filip Kaczmarek uczestniczył w spotkaniu zorganizowanym przez polskie Ministerstwo Gospodarki i Pracy dnia 24 maja w Bibliotece Solvay w Brukseli.

Więcej

 

25.05.2005

Poprawki przyjęte

W dniu 24 maja Komisja Rozwoju Parlamentu Europejskiego przyjęła poprawki zgłoszone przez posła Filipa Kaczmarka. 

Więcej

 

22.05.2005

Konferencja "Wartości chrześcijańskie w zjednoczonej Europie"

Niezależnie od politycznych deklaracji i zapisów, Europa była budowana na wartościach chrześcijańskich. Tego faktu nie da się usunąć z historii naszej cywilizacji.

Więcej

 

19.05.2005

Poznań w Berlinie

Poseł Filip Kaczmarek uczestniczył 18 maja w uroczystej inauguracji prezentacji Miasta Poznania w Berlinie.

Więcej

 

17.05.2005

Polskie słowo w Afryce

Polska pomaga swoim rodakom na całym świecie. Do polonijnych środowisk na Litwie, Białorusi, Ukrainie trafia oprócz pomocy humanitarnej także polskie słowo.

Więcej

 

15.05.2005

Przeciwko karze śmierci w Jemenie 

Poseł Filip Kaczmarek poparł interwencję w sprawie wstrzymania wykonania kary śmierci na 16 - letniej dziewczynie z Jemenu.

Więcej

 

14.05.2005

Filip Kaczmarek popiera słowacki konkordat

Poseł Filip Kaczmarek podpisał się pod listem popierającym starania premiera Słowacji Mikuláša Dzurindy , który dąży do podpisania umowy konkordatowej ze Stolicą Apostolską.

Więcej

 

13.05.2005

Spotkanie Intergrupy URBAN w Strasburgu 

Poseł Filip Kaczmarek uczestniczył dnia 12 maja 2005 roku w Strasburgu w spotkaniu Intergrupy URBAN.

Więcej

 

12.05.2005

Młodzież w Parlamencie Europejskim

W dniach 25-29 kwietnia 2005 r. odbył się wyjazd studyjny młodzieży z Wielkopolski do Parlamentu Europejskiego w Brukseli. Organizatorem wyjazdu był Poseł Filip Kaczmarek.

Więcej

 

11.05.2005

III edycja konkursu "Twoja wizja rozwoju przedsiębiorczości" zakończona 

Dnia 10 maja 2005 r. w Wyższej Szkole Komunikacji i Zarządzania w Poznaniu odbyło się uroczyste zakończenie III edycji konkursu "Twoja wizja rozwoju przedsiębiorczości" w regionie wielkopolskim.

Więcej

 

09.05.2005

Poseł Filip Kaczmarek przeciwko inicjatywom rehabilitującym Józefa Stalina 

Poseł Kaczmarek podpisał się pod oświadczeniem, w którym przeciwstawiono się gloryfikacji jednego z największych zbrodniarzy w historii świata, którym był Józef Stalin.

Więcej

 

07.05.2005

Poseł Filip Kaczmarek z wizytą w Koninie

Dnia 6 maja 2005 r. poseł Filip Kaczmarek przyjechał do Konina na zaproszenie tamtejszej Platformy Obywatelskiej.

Więcej

 

07.05.2005

Wielkopolanie w Unii Europejskiej

Na zlecenie Posła Filipa Kaczmarka w Wielkopolsce przeprowadzono badania socjologiczne dotyczące Postaw Wielkopolan wobec Unii Europejskiej. Przedstawiamy Państwu prezentacje wyników tych badań, które zostały przeprowadzone  pod kierunkiem dr hab. Ryszarda Cichockiego.

Pobierz prezentacje 350 Kb

 

06.05.2005

Urodzinowe śniadanie z komisarzem Verheugenem.

Dnia 28 kwietnia br. w Parlamencie Europejskim w Brukseli miało miejsce robocze spotkanie przy śniadaniu, zorganizowane prze grupę SME Union (Małe i Średnie Przedsiębiorstwa) grupy EPP oraz SME Circle frakcji EPP-ED pt. "Lepsze regulacje dla małych i średnich przedsiębiorstw".

Więcej

 

05.05.2005

Konkurs "Moja kariera w Unii Europejskiej" 

Poseł Filip Kaczmarek objął patronat nad konkursem "Moja kariera w Unii Europejskiej" skierowanym do studentów uczelni wyższych w Wielkopolsce. Organizatorem Konkursu są Organizacje Uczelniane Niezależnego Zrzeszenia Studentów w Poznaniu (NZS UAM, NZS AE, NZS AR, NZS PP).

Regulamin Konkursu                                 

Więcej

 

05.05.2005

Drogą Jana Pawła II - Marsz Żywych 2005

Poseł Filip Kaczmarek we współpracy z Posłem Waldy Dzikowskim zorganizowali wyjazd na "Marsz Żywych", który odbył się 5 maja br. w Oświęcimiu.

Więcej

 


Umarł Jan Paweł II. Wielki Polak, Papież Papieży.


Barka Jana Pawła Drugiego dobiła brzegu. Chrystus otworzył dla Niego drzwi Nieba. Ostatnie dni Papieża to ostatni dar jaki nam ofiarował ten niezwykły człowiek. Te dni przepełnione były Wiarą, Nadzieją i Miłością. Żyjmy przesłaniem jakie zostawił nam Ojciec Święty. Uśmiechajmy się przez łzy. Karol Wojtyła wrócił do Boga.

 

01.04.2005

Finał konkursu "Moja Europa 2009" 

Znamy już laureatów!

Więcej

 

01.04.2005

Jak będzie w Unii Europejskiej za kilka lat?

"To, jak będzie wyglądała Europa, zależało będzie od liczby osób o pięknym charakterze, które będą wśród nas" - napisała w swojej pracy konkursowej jedna z laureatek konkursu "Moja Europa 2009"
Więcej

 

 

24.03.2005

Otwarcie biura w Kaliszu 

W dniu 24 marca br. z wizytą do Kalisza przybył Poseł do Parlamentu Europejskiego Filip Kaczmarek. Na konferencji prasowej tematem przewodnim była inauguracja otwarcia biura w Kaliszu oraz tematy dotyczące bieżących prac Parlamentu Europejskiego.
Więcej

 

 

18.03.2005

Wizyta w Pile 

Poseł Filip Kaczmarek gościł w Pile na zaproszenie działaczy tamtejszej Platformy Obywatelskiej. W trakcie pobytu poseł Kaczmarek spotkał się z uczniami Liceum Ogólnokształcącego Towarzystwa Salezjańskiego im. św. Jana Bosko oraz władzami i studentami Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Pile. 

Więcej

 

15 marca 2005

Otwarcie biura w Gnieźnie

We wtorek, 15 marca 2005 r., zostało otwarte w Gnieźnie, przy ulicy Moniuszki 3, Biuro Poselskie Platformy Obywatelskiej eurodeputowanego Filipa Kaczmarka i parlamentarzystów Waldy Dzikowskiego, Michała Stuligrosza.
Więcej

 

 

8 marca 2005

Pierwsze formalne posiedzenie Sports Intergroup.

W dniu 8 marca w Strasburgu odbyło się pierwsze formalne posiedzenie Sports Intergroup. Poseł Filip Kaczmarek był jednym polski posłem, który uczestniczył w tym posiedzeniu. Gościem posłów był Jan Figel, komisarz odpowiedzialny za sport. Komisarz podkreślał wagę sportu dla społeczeństw Unii Europejskiej.

Więcej

 

24 lutego 2005

Spotkaniu Intergrupy URBAN-Housing

W dniu 24 lutego 2005 r. w Strasburgu ukonstytuowała się w Parlamencie Europejskim Intergrupa URBAN- Housing. Poseł Filip Kaczmarek uczestniczył w inauguracyjnym spotkaniu Intergrupy URBAN-Housing.

Więcej

 

23 luty 2005

Otwarcie Biura Poselskiego w Śremie

Od symbolicznego zawieszenia tabliczki rozpoczęła się uroczystość otwarcia filii Biura Poselskiego Posła Filipa Kaczmarka w Śremie. Jest to pierwsza filia biura poza Poznaniem ale nie ostatnia - powiedział Poseł Kaczmarek.

Więcej

 

22 luty 2005

"Moja Europa 2009"

Kończy się wyścig do Parlamentu Europejskiego. Jeszcze tylko do 5 marca br. uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z Wielkopolski mogą przesyłać prace konkursowe nt. "Moja Europa 2009". 10 -ciu laureatów konkursu już w kwietniu br. zwiedzi i przyjrzy się obradom Parlamentu Europejskiego w Brukseli.

Regulamin                   Opis Konkursu              Więcej

 

20.02.2004 

Podczas debaty w Parlamencie Europejskim na temat Akcji zwalczania głodu i ubóstwa na świecie głos zabrał Poseł Filip Kaczmarek. Treść wystąpienia

 

29 stycznia 2005

Pomoc dla Afryki

Na zaproszenie organizacji pozarządowej ActionAid, poseł Filip Kaczmarek odbył wizytę studyjną w Mozambiku wraz z dwoma innymi członkami Komisji Rozwoju: Danute Budreikaite i Toomasem Savi. Celem wyjazdu było zapoznanie się z wykorzystywaniem pomocy zagranicznej.

Więcej

 

20 stycznia 2005

Rola mediów na Bliskim Wschodzie

Poseł Filip Kaczmarek uczestniczył w spotkaniu nt. Roli mediów na Bliskim Wschodzie. Spotkanie to zostało zorganizowane przez posłankę Janę Hubaskovą, przewodniczącą Delegacji międzyparlamentarnej do spraw stosunków z Izraelem pod auspicjami frakcji EPP-ED. 

Więcej

 

15 stycznia 2005

Poseł Filip Kaczmarek za internetem bez VAT-u 

Poseł Filip Kaczmarek podpisał się pod oświadczeniem, którego celem jest doprowadzenie do ustanowienia w państwach Unii Europejskiej zerowej stawki VAT za korzystanie z Internetu.

Więcej

 

13 stycznia 2005

Spotkanie posła Filipa Kaczmarka z obrońcami praw człowieka w Rosji i Czeczenii

Dnia 13 stycznia 2005 r. w Parlamencie Europejskim wręczono Złoty Medal Roberta Schumana Natalii Estemirowej i Siergiejowi Kowaliowi, znanym na całym świecie obrońcom praw człowieka. Medal przyznawany jest przez Frakcję EPP-ED wybitnym osobistościom, które przyczyniły się do integracji europejskiej oraz obrony praw człowieka w Europie. Jedną z wyróżnionych osób w 2004 roku był, między innymi Papież Jan Paweł II.

Więcej

 

4 stycznia 2005

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Parlamencie Europejskim 

W dniu 4 stycznia 2005 r. poseł Filip Kaczmarek we współpracy z Biurem Informacyjnym Województwa Wielkopolskiego w Brukseli zorganizował w Parlamencie Europejskim prezentację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Specjalnymi gośćmi posła Kaczmarka byli - Jerzy Owsiak oraz prof. Bohdan Maruszewski z WOŚP.

Więcej

05 stycznia 2005
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Parlamencie Europejskim 
05.01.2005 Bruksela (PAP) - Z udziałem Jerzego Owsiaka i polskich eurodeputowanych w siedzibie Parlamentu Europejskiego w Brukseli rozpoczęła się we wtorek wieczorem zbiórka pieniędzy w ramach XIII edycji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 
Więcej

 

10 grudnia 2004

Rusza wyścig do Parlamentu Europejskiego ! 

10 grudnia 2004 ruszył konkurs zorganizowany przez Posła Filipa Kaczmarka we współpracy z Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu. Główną nagrodą w konkursie jest wyjazd studyjny do Parlamentu Europejskiego dla autorów dziesięciu najlepiej ocenionych prac. Zapraszamy wszystkich uczniów szkół ponadgimnazjalnych do zapoznania się z regulaminem konkursu i do udziału w konkursie.

Więcej

 

grudzień 2004

"Cele milenijne - już na nas czas !"

W sobotę  4 grudnia 2004 pod patronatem Posła Filipa Kaczmarka odbyła się debata „Cele Milenijne – już na nas czas”. W debacie wzięli udział przedstawiciele organizacji pozarządowych oraz związków wyznaniowych z  terenu Wielkopolski. Debata miała charakter roboczy a jej celem było zaktywizowanie organizacji  do działalności na rzecz krajów rozwijających się.

Więcej

 

grudzień 2004

Poznań – Lwów 2004

W dniach 28-30 listopada br. przedstawiciele Biura Posła Filipa Kaczmarka i „Młodych Demokratów” spotykali się we Lwowie z przedstawicielami tamtejszych wyższych uczelni, prasy lokalnej i organizacjami młodzieżowymi. 

Więcej

 

grudzień 2004

Poprawione Wybory

"Czy kaszana będzie wygrana?" - pod tym zabawnym hasłem działacze Stowarzyszenia "Młodzi Demokraci" na Starym Rynku w Poznaniu przeprowadzili w niedzielę (21 listopada) happening w całkiem niezabawnej sprawie, jaką były wybory prezydenckie na Ukrainie. Z inicjatywy poznańskiego eurodeputowanego Filipa Kaczmarka (PO), młodzież urządziła "alternatywne" wybory prezydenckie. Cel był jeden: zwrócić uwagę Wielkopolan na przypadki łamania na Ukrainie prawa wyborczego i zasady demokracji, w tym stosowania przemocy wobec zwolenników opozycji. 

 

Źródło: "Głos Wielkopolski" z dnia 22 listopada 2004 r.

 

 

grudzień 2004

Powiedz 4 x TAK dla Polski!

"Powiedz 4 x TAK dla Polski" - to hasło akcji zbierania podpisów pod wnioskiem o referendum w sprawie czterech zmian w konstytucji, którą zainaugurowała  w Warszawie Platforma Obywatelska. PO zamierza zebrać 500 tys. podpisów niezbędnych do złożenia wniosku o referendum ustrojowe.  
Więcej           

 

Happening "Wolna Białoruś"

grudzień 2004
Przyłącz się !  
Biuro Poselskie Filipa Kaczmarka Posła do Parlamentu Europejskiego zaprasza wszystkich internautów do udziału w internetowym wiecu poparcia dla wolnej Ukrainy. Każdy z nas może wziąć w nim udział pobierając z naszej strony internetowej  www.filipkaczmarek.pl pomarańczową wstążkę, którą powinien zawiesić na swojej stronie internetowej. Niech będzie to nasz wspólny symbol solidarności z narodem ukraińskim, w tym ważnym dla nas wszystkich momencie.

24.11.2004 

Cele milenijne - już na nas czas !

Biuro Poselskie Filipa Kaczmarka Posła do Parlamentu Europejskiego wraz z Wyższą Szkołą Umiejętności Społecznych mają zaszczyt zaprosić na debatę pod patronatem Posła do Parlamentu Europejskiego Filipa Kaczmarka, która odbędzie się 4 grudnia 2004 o godz. 11.00 Temat debaty: Cele milenijne - już na nas czas! Więcej

04.11.2004
Happening "Wolna Białoruś" 

Dnia 4 listopada 2004 r. na Starym Rynku w Poznaniu z inicjatywy posła do PE Filipa Kaczmarka Stowarzyszenie „Młodzi Demokraci” Koło Poznań zorganizowało happening „Wolna Białoruś”. 

Więcej 

19.10.2004
Development Days - 18-19
października 2004
Dwudniowe seminarium poświęcone polityce rozwojowej i krajom rozwijającym się zorganizowane przez CONCORD (Confédération européenne de ONG d'urgence et de développement).
Więcej 

8.07.2004
Spotkanie Frakcji Europejskiej Partii Ludowej w Budpeszcie.
W dniach 5-8 lipca 2004 r. poseł do Parlamentu Europejskiego Filip Kaczmarek uczestniczy w spotkaniu Frakcji Europejskiej Partii Ludowej w Budpeszcie. Frakcja EPL jest największą grupą polityczną w Parlamencie Europejskim obecnej kadencji i jedyną, która zrzesza posłów z wszystkich 25 państw Unii Europejskiej.  
Więcej

15.06.2004

Filip Kaczmarek i Platforma  wygrywa w wyborach

Państwowa Komisja Wyborcza podała listę 54 osób wybranych z Polski do Parlamentu Europejskiego.
Więcej

23.05.2004
Filip Kaczmarek i Platforma wygrywa w prawyborach

Niedzielne prawybory do Parlamentu Europejskiego wygrała Platforma Obywatelska z wynikiem 21,07 proc. poparcia. W głosowaniu na liderów list zwyciężył Filip Kaczmarek – lider wielkopolskiej listy PO.
Więcej

20.05.2004
Pentor - PO: 27 procent, Samoobrona w dół
Według najnowszego badania Pentora gdyby wybory parlamentarne odbyły się w pierwszym tygodniu maja, na Platformę Obywatelską i Samoobronę zagłosowałoby po 27 proc. wyborców.
Więcej

12.05.2004
Platforma Obywatelska w górę, Samoobrona w dół - nowy sondaż PBS dla "Rzeczpospolitej"
Według najnowszych badań preferencji politycznych Polaków - przeprowadzonych dla "Rz" 8 i 9 maja przez Pracownię Badań Społecznych - Platforma obywatelska może liczyć na 26 % poparcia, poparcie dla Samoobrony spada ostro w dół do 21 proc.
Więcej

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

Copyright © 2006 CyberBob