Ostania aktualizacja :


Stronę odwiedziło już

 


 

Wiadomości

 

 

 

Mamy zwycięzców drugiej edycji „Bitwy szkół”!

 

„Uściślijmy się” to hasło tegorocznej „Bitwy szkół” nad którą patronat objął po raz kolejny Filip Kaczmarek wraz z europosłąnką Sidonią Jędrzejewską i posłem Tomaszem Nowakiem. Hasłem tym organizatorzy chcieli zwrócić uwagę uczestników na znaczenie przedmiotów ścisłych. W tym roku do „bitwy” przystąpiło dziesięć szkół z terenu powiatu konińskiego.

 

Pierwsze zadanie uczestników polegało na stworzeniu filmu obrazującego wyzwania rzucane pomiędzy szkołami, a także różne inne akcje w których uczestniczyli uczniowie. Kolejne konkurencje odbyły się przed publicznością, gdzie wytypowane przez szkoły czteroosobowe drużyny musiały wykazać się wiedzą o regionie konińskim, Unii Europejskiej, Parlamencie RP, a także wiedzą matematyczną. Absolutną niespodzianką okazała się konkurencja dla osób z widowni z poszczególnych szkół, które musiały rozwiązać zagadki logiczne, najszybsza w tej konkurencji okazała się uczennica z I Liceum w Koninie i wygrała tym samym bilet do Brukseli.

 

Finał okazał się prawdziwą grą va bank, reprezentanci każdej ze szkół podejmowali decyzje ile punktów chcą przeznaczyć na dane pytanie i adekwatnie do prawidłowej czy nieprawidłowej odpowiedzi uczniowie te punkty zyskiwali bądź tracili. Zwycięzcą tegorocznej edycji okazało się II Liceum w Koninie. Nad przebiegiem poszczególnych konkurencji czuwało jury. Bilety do Brukseli dla laureatów i organizatorów zostały ufundowane przez Posłów do PE Sidonię Jędrzejewską oraz Filipa Kaczmarka. Pozostałe drużyny pojadą na wycieczkę do Warszawy, nagroda ta została ufundowane przez Posła na Sejm RP Tomasza Nowaka.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

Copyright © 2006 CyberBob