Deprecated: mysql_escape_string(): This function is deprecated; use mysql_real_escape_string() instead. in /home/filipk/public_html/include/header.php on line 31
Filip Kaczmarek

Dzisiaj jest: wtorek, 16 lipiec 2019

Obecnie znajdujes sie na:

»Strona główna

» W Wielkopolsce

» Dzień Włoski w...

Dzień Włoski w Poznaniu

Dzień Włoski w Poznaniu

Dzień Włoski w Poznaniu to kolejne wydarzenie z cyklu ROK PO EURO2012, którego pomysłodawcą jest poseł Filip Kaczmarek. Wydarzenie ma na celu przybliżenie historii i kultury kraju z Półwyspu Apenińskiego mieszkańcom Wielkopolski.

 
W ramach przedsięwzięcia przewidziano spotkania, w trakcie których zaproszeni goście przeprowadzą rozmowy na temat współpracy gospodarczej Wielkopolski z Republiką Włoską. Spotkania te będą odbywać się z udziałem Włoskiej Izby Handlowo-Przemysłowej w Polsce.
 
W ramach Dnia Włoskiego w Poznaniu organizatorzy przygotowali także szereg innych wydarzeń. Wszystkich miłośników włoskiej motoryzacji zapraszamy do obejrzenia wystawy fotograficznej „ForzaItalia - motoryzacja włoska w obiektywnie”, która bez wątpienia będzie prawdziwą gratką dla wszystkich pasjonatów „czterech kółek”. Wystawę będzie można zobaczyć w Urzędzie Miasta Poznania od 26 listopada do 6 grudnia.
 
Kolejnym wydarzeniem jest „Włoski Czwartek w kinie Muza”, gdzie będzie okazja obejrzeć projekcję włoskich filmów: „Habemus Pappam - Mamy papieża”, „Passione” oraz „Coś pięknego”. Więcej informacji niebawem na www.kinomuza.pl.
 
Wspaniałą okazją do rodzinnie spędzonego czasu we włoskim stylu będą z pewnością także „Rodzinne Warsztaty w Bonbon Cafe - manufaktura słodyczy”, które odbywać się będą w dniach 27-29 listopada.  W ramach warsztatów kulinarno-artystycznych dzieci wraz ze swoimi rodzinami będą mogły,  m.in. samodzielnie wyprodukować lizaki w kolorach włoskiej flagi oraz przygotować włoskie potrawy, a także maski karnawałowe i ozdoby z makaronu. Poprzez zabawę dzieci będą miały okazję zdobyć nowe umiejętności oraz poznać włoską kulturę i tradycje. Szczegóły oraz zapisy już wkrótce na www.bonboncafe.pl.
 
Będzie również okazja poznać tajniki języka włoskiego biorąc udział w „Lekcji włoskiego” organizowanej przez Centrum Nauki Języka Włoskiego „Dante Alighieri”. Wszystkich zainteresowanych prosimy o kontakt pod adresem mailowym sekretariat@scdantealighieri.com.pl lub tel. (61) 8 510 999.
 
Zwieńczeniem wydarzeń w ramach Dnia Włoskiego w Poznaniu będzie „Mikołajkowy turniej piłkarski Reiss Cup” organizowany we współpracy z akademią piłkarską dla dzieci „Akademia Reissa”. Kilkaset dzieci biorących udział w turnieju będzie rywalizować w drużynach nazwanych od włoskich klubów piłkarskich. Wszystkich, którzy chcą zobaczyć zacięte pojedynki najlepszych włoskich ekip piłkarskich zapraszamy na halę sportową do Dopiewa w dniach 30 listopada i 1 grudnia. Więcej informacji: www.akademiareissa.pl.


Więcej szczegółów już wkrótce.
 
 
/MG/Dodano: 05.11.2013