Deprecated: mysql_escape_string(): This function is deprecated; use mysql_real_escape_string() instead. in /home/filipk/public_html/include/header.php on line 31
Filip Kaczmarek

Dzisiaj jest: wtorek, 16 lipiec 2019

Obecnie znajdujes sie na:

»Strona główna

» W Wielkopolsce

» Program...

Program Wielkopolskiego Forum Współpracy Rozwojowej

Program  Wielkopolskiego Forum Współpracy Rozwojowej

Niebawem rusza kolejna edycja  Wielkopolskiego Forum Współpracy Rozwojowej

Poseł Filip Kaczmarek   już po raz trzeci inicjuje Wielkopolskie Forum Współpracy Rozwojowej. W tym roku kluczowe wydarzenia będą miały miejsce w piątek 22 listopada na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM. Przed południem spotkają się przedsiębiorcy i samorządowcy na dyskusji „Inwestowanie w gospodarkę, jako forma współpracy rozwojowej”. Następnie młodzi naukowcy przedstawią swoje wyniki badań w ramach panelu doktoranckiego „Współpraca rozwojowa Unii Europejskiej. Aktualne wyzwania.” Sporo miejsca w tym roku zajmą imprezy towarzyszące, w tym aż trzy o charakterze konferencyjnym: Forum „Zdrowie dla wszystkich ludzi na świecie” (20 listopada), spotkanie wielkopolskich organizacji działających na rzecz Afryki „Międzynarodowa Sieć Innowacyjnej Przedsiębiorczości”(26 listopada) oraz Konwersatorium „Współpraca rozwojowa na rzecz Gruzji” (3 grudnia).

Interesująco zapowiada się pierwsze wydarzenie odbywające  się ramach Forum już 19 listopada, spotkanie  z Katarzyną Rogozińską, która opowie o swoich afrykańskich doświadczeniach i realizacji projektów organizacji „Humana People to People”. Natomiast 20 listopada publiczności zostanie przybliżona postać poznańskiego podróżnika, który odwiedził prawie wszystkie kraje świata-Remigiusza Mielcarka. Forum ponadto będą towarzyszyć dwie wystawy „Dentysta w Afryce” oraz  „Wyzwania krajów rozwijających się i Sprawiedliwy Handel”. W piątek 22 listopada we foyer Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM przy ul Umultowskiej 89 a , będzie można kupić produkty Fair Trade.

W ramach akcji edukacyjnej „Słoneczko dla dzieci z biednych krajów”, wolontariusze Fundacji Pomocy Dzieciom z Chorobami Nowotworowymi w Poznaniu przeprowadzą m.in. w Domu Kultury Stokrotka w Poznaniu, a w Konińskiej Szkole Podst. Nr 15-przedstawiciel biura poselskiego, specjalne prezentacje na temat sytuacji dzieci w krajach rozwijających się.
 
Patronat medialny nad tegorocznym Forum objęły: TVP Poznań oraz Radio Afera.
 
Szczegółowy program tutaj.
 
/EM/Dodano: 13.11.2013