Deprecated: mysql_escape_string(): This function is deprecated; use mysql_real_escape_string() instead. in /home/filipk/public_html/include/header.php on line 31
Filip Kaczmarek

Dzisiaj jest: sobota, 20 lipiec 2019

Obecnie znajdujes sie na:

»Strona główna

» W Wielkopolsce

» Inwestowanie w...

Inwestowanie w gospodarkę jako forma współpracy rozwojowej

Inwestowanie w gospodarkę jako forma współpracy rozwojowej

Gospodarka, przemysł, inwestycje - czy komercyjne podejście do rozwoju przyniesie korzyści społecznościom krajów rozwijających się ?

 

Kluczowym wydarzeniem III Wielkopolskiego Forum Współpracy Rozwojowej będzie debata „Inwestowanie w gospodarkę jako forma współpracy rozwojowej, na którą zapraszamy w piątek 22 listopada, o g. 10.30 , na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM Poznaniu, przy ul Umultowskiej 89a, sala 126.
 

Oczywistą formą współpracy rozwojowej, choć nie ujmowaną w oficjalnych, unijnych statystykach, jest inwestowanie w gospodarkę krajów rozwijających się, tworzenie miejsc pracy, kształcenie lokalnych specjalistów. Działania te w pierwszym rzędzie przynoszą wprawdzie zysk prywatnym przedsiębiorcom, ale w konsekwencji przyczyniają się do rozwoju potencjału danego kraju i jego mieszkańców. Podczas tegorocznego Forum chcemy porozmawiać o możliwościach i wyzwaniach związanych z inwestowaniem w gospodarkę krajów rozwijających się. Podczas debaty wysłuchamy opinii na ten temat zgromadzonych ekspertów: Barbary Chamot Dyrektor Departamentu Informacji Gospodarczej Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych S.A., Jarosław Lazurko - Prezes Zarządu H. Cegielski Poznań S.A., prof. dra hab. Jean Bernard Diatta – z Uniwersytet Przyrodniczego w Poznaniu oraz posła Filipa Kaczmarek. Debatę poprowadzi Zbigniew Mamys.
 

Po południu wyjątkowe wydarzenie – po raz pierwszy w Poznaniu – konferencja młodych pracowników nauki poświęcona aktualnym wyzwaniom związanym z współpraca rozwojową Unii Europejskiej.

 

Szczegółowy program tutaj.

 

/EM/

 Dodano: 21.11.2013