Deprecated: mysql_escape_string(): This function is deprecated; use mysql_real_escape_string() instead. in /home/filipk/public_html/include/header.php on line 31
Filip Kaczmarek

Dzisiaj jest: sobota, 20 lipiec 2019

Obecnie znajdujes sie na:

»Strona główna

» W Wielkopolsce

» ForzaItalia-...

ForzaItalia- motoryzacja włoska w obiektywie

ForzaItalia- motoryzacja włoska w obiektywie

Już od dziś w Urzędzie Miasta Poznania można oglądać wystawę „ForzaItalia- motoryzacja włoska w obiektywie”, rozpoczynającą „Dzień Włoski w Poznaniu”. Jest to kolejne wydarzenie z cyklu ROK PO EURO2012, którego pomysłodawcą jest Filip Kaczmarek, poseł do Parlamentu Europejskiego. „Dzień Włoski w Poznaniu” ma na celu przybliżenie historii i kultury kraju z Półwyspu Apenińskiego mieszkańcom Wielkopolski.
 
W ramach przedsięwzięcia przewidziano także spotkania, w trakcie których zaproszeni goście przeprowadzą rozmowy na temat współpracy gospodarczej Wielkopolski z Republiką Włoską. Spotkania te będą odbywać się z udziałem Włoskiej Izby Handlowo-Przemysłowej w Polsce.
 
Organizatorzy przygotowali także szereg innych wydarzeń, takich jak np. „Włoski Czwartek w kinie Muza”, gdzie będzie okazja obejrzeć projekcję włoskich filmów: „Habemus Pappam - Mamy papieża”, „Passione” oraz „Coś pięknego” czy „Rodzinne Warsztaty w Bonbon Cafe - manufaktura słodyczy”, które odbywać się będą w dniach 27-29 listopada. 
 
Będzie również okazja poznać tajniki języka włoskiego biorąc udział w „Lekcji włoskiego” organizowanej przez Centrum Nauki Języka Włoskiego „Dante Alighieri”, a także zobaczyć pojedynki najlepszych włoskich ekip piłkarskich podczas mikołajkowego turnieju piłkarskiego „Reiss Cup” w barwach włoskich klubów, organizowany we współpracy z akademią piłkarską dla dzieci „Akademia Reissa”.

Dodano: 26.11.2013