Deprecated: mysql_escape_string(): This function is deprecated; use mysql_real_escape_string() instead. in /home/filipk/public_html/include/header.php on line 31
Filip Kaczmarek

Dzisiaj jest: sobota, 20 lipiec 2019

Obecnie znajdujes sie na:

»Strona główna

» W Wielkopolsce

» Dzień Włoski w...

Dzień Włoski w Poznaniu

Dzień Włoski w Poznaniu

Kolejne wydarzenia w ramach „Dnia Włoskiego w Poznaniu” za nami. Były tradycyjne dania i filmy prosto z półwyspu apenińskiego oraz lekcja języka włoskiego.
 
Podczas, trwających od środy do piątku, „Rodzinnych warsztatów w Bonbon Cafe- manufaktura słodyczy”, dzieci przygotowały własnoręcznie lizaki w kolorach włoskiej flagi, karnawałowe maski oraz inne ozdoby. W trakcie Dnia Włoskiego nie mogło jednak zabraknąć pizzy. Kojarzone na całym świecie z Italią danie, dzieci przyrządzały z niezwykłą pasją i ogromną radością. Po zakończeniu kulinarnych warsztatów w „Bonbonie” zostały tylko okruszki i dziecięce uśmiechy.
 
W trakcie „Włoskiego Czwartku w kinie Muza” wszyscy kinomaniacy zobaczyć mogli projekcję trzech włoskich filmów. „Habemus Papam - mamy papieża” zauroczył widzów dozą włoskiego humoru, „Passione” sprawił, iż widownia przeniosła się na neapolitańskie ulice, a „Coś pięknego” przejął opowiadaną historią i nie dał o sobie zapomnieć jeszcze długo po zakończeniu seansu.
 
Podobne zadanie miała „Lekcja włoskiego” organizowana przez Centrum Nauki Języka Włoskiego Dante Alighieri i bez wątpienia wywiązała się z niego w iście włoskim stylu – efektownie i efektywnie. Wychodzący z zajęć uczestnicy powtarzali „meravigliosamente bene”.
 
Od dzisiaj, w hali sportowej w Dopiewie, trwać będzie także weekendowy „Mikołajkowy turniej piłkarski Reiss Cup w barwach włoskich klubów”.
 
W Urzędzie Miasta Poznania, do 6 grudnia, można także oglądać wystawę „ForzaItalia - włoska motoryzacja w obiektywie”.

/MG/
 Dodano: 30.11.2013