Deprecated: mysql_escape_string(): This function is deprecated; use mysql_real_escape_string() instead. in /home/filipk/public_html/include/header.php on line 31
Filip Kaczmarek

Dzisiaj jest: wtorek, 16 lipiec 2019

Obecnie znajdujes sie na:

»Strona główna

» W Wielkopolsce

» Dzień Włoski-...

Dzień Włoski- turniej piłkarski w Dopiewie

Dzień Włoski- turniej piłkarski w Dopiewie

Hala sportowa w Dopiewie zamieniła się w miniony weekend w arenę sportowych zmagań włoskich ekip piłkarskich. W sobotę i niedzielę byliśmy świadkami zaciętych pojedynków, pięknych goli oraz wspaniałych bramkarskich parad. Mikołajkowy turniej piłkarski Reiss Cup w barwach włoskich klubów zwieńczył wydarzenia Dnia Włoskiego w Poznaniu!
 
Po wystawie motoryzacyjnej, warsztatach rodzinnych, seansie włoskich filmów, lekcji języka oraz spotkaniach dotyczących współpracy gospodarczej Wielkopolski i Włoch, przyszedł czas na święto włoskiej piłki nożnej. W turnieju, w barwach włoskich klubów zagrało łącznie ok. 800 zawodników. W sumie, przez weekend, razem z rodzinami oraz kibicami, halę w Dopiewie odwiedziło ok. 2000 osób.
 
"Niewiele jest w naszym kraju imprez sportowych, w których bierze udział tak wielu uczestników. Dziś byliśmy świadkami naprawdę zaciętych pojedynków, pięknych goli, a bramkarze nieraz zaskakiwali wspaniałymi paradami. Dziękuję wszystkim za gorący doping na trybunach!" - powiedział obecny na turnieju, Piotr Reiss.
 
Oprócz rywalizacji na boiskach, organizatorzy przygotowali dla zawodników i przybyłych kibiców liczne atrakcje. Były, m.in. konkursy z nagrodami, wizyta maskotki oraz prelekcje dot. odpowiedniego nawodnienia organizmu. W trakcie turnieju, przeprowadzona została także zbiórka pieniędzy na chorego na nowotwór 7-letniego Filipa, zawodnika Akademii.
 
W ramach wydarzeń „Dnia Włoskiego w Poznaniu” nadal można obejrzeć wystawę „ForzaItalia - włoska motoryzacja w obiektywie”. Ekspozycję zobaczyć można w Urzędzie Miasta Poznania do 6 grudnia./MG/Dodano: 02.12.2013