Deprecated: mysql_escape_string(): This function is deprecated; use mysql_real_escape_string() instead. in /home/filipk/public_html/include/header.php on line 31
Filip Kaczmarek

Dzisiaj jest: wtorek, 16 lipiec 2019

Obecnie znajdujes sie na:

»Strona główna

» W Wielkopolsce

» „Słoneczko dla...

„Słoneczko dla dzieci z biednych krajów” w DK Stokrotka

„Słoneczko dla dzieci z biednych krajów” w DK Stokrotka
W programie III Wielkopolskiego Forum Współpracy Rozwojowej, znalazła się również specjalna akcja edukacyjna skierowaną do dzieci.

W środę, 27 listopada w Domu Kultury Stokrotka w Poznaniu, w ramach III Wielkopolskiego Forum Współpracy Rozwojowej, zorganizowano zajęcia plastyczne poprzedzone lekcją na temat pomocy jaką my, Europejczycy, nieść możemy potrzebującym krajom. Wpierw dzieci poznały nieco tematykę, usłyszały czego dotyczy Wielkopolskie Forum Współpracy Rozwojowej, poznały inicjatywę i cel. Zapoznały się z działalnością członków Unii Europejskiej na rzecz krajów rozwijających się.
 
Zajęcia rozpoczęto od pracy z mapą. Każde z dzieci miało okazję pokazać, gdzie znajduje się Europa, Afryka, region Karaibów i Pacyfiku oraz najbiedniejsze zakątki Azji i Ameryki Łacińskiej. Wspólnie z prowadząca zajęcia wolontariuszka biura poselskiego, opowiedziały, jakie występują różnice życia w poszczególnych miejscach na ziemi.
 
Następnie, aby lepiej zobrazować dzieciom czym jest ubóstwo, oraz problemy z jakimi boryka się ludność najbiedniejsza, posłużono się przykładem rysunkowym. Dzieci namalowały na tablicy dwie postacie ( „Zdzisio z Europy” oraz „Bambo z Afryki”). Wspólnie opisano jak wygląda dostani dzień z życia Zdzisia. Dzień pełen wrażeń, zabaw, nauki i radości, pozbawiony wszelkich trosk. Kolejno dzień z życia Bambo, który to począwszy od samego poranka do wieczora, boryka się z problemami tj. głód, choroby, ciężka praca, brak możliwości pójścia do szkoły czy też obawa przed częstymi konfliktami na terenie jego kraju. Na zakończenie dzieci wykonały prace obrazujące krajobraz afrykański. /kw/Dodano: 05.12.2013