Deprecated: mysql_escape_string(): This function is deprecated; use mysql_real_escape_string() instead. in /home/filipk/public_html/include/header.php on line 31
Filip Kaczmarek

Dzisiaj jest: wtorek, 17 wrzesień 2019

Obecnie znajdujes sie na:

»Strona główna

» W Wielkopolsce

» Wielkopolska pomoc...

Wielkopolska pomoc dla Afryki

Wielkopolska pomoc dla Afryki
Na bazie doświadczeń Fundacji Barka i brytyjskiej organizacji Chara Trust wymienili refleksje na temat własnej działanośći możliwości współpracy z Afryką , przedstawiele wielkopolskich organizacji rozwojowych.

We wtorek 26 listopada, w siedzibie Fundacji Pomocy Wzajemnej BARKA przy ul. Św. Wincentego, w ramach  III Wielkopolskiego Forum Współpracy Rozwojowej, spotkali się przedstawiciele różnych organizacji, które już działają lub dopiero przymierzają się do pracy dla Afryki. 
 
Na początku swoje osiągniecia w propagowaniu  ekonomii solidarnej wśród afrykańskiej społeczności w Wielkiej Brytanii oraz w Kenii i Etiopii zaprezentował przedstawiciel Fundacji Barka. Następnie o swoich wieloletnich relacjach z Kamerunem mówił m.in.  Jerzy Mańkowski z Polskiego Towarzystwa Ziemiańskiego. Henryk Józefowski z Euopejskiego Centrum Spotkań między Wschodem i Zachodem opowiedział o projekcie budowy stołowki szkolnej w Kenii.
Międzynarodową Sieć Innowacyjnej Przedsiębiorczości Społecznej (INISE), powołaną, m.in. do koordynowania współpracy ze społecznościami afrykańskimi w Europie i Afryce - cel, zakres działań oraz podstawy filozoficzne – zaprezentowali przedstawiciele Zarządu INISE: Ewa Sadowska oraz   Godwin Bateren.
 
W drugiej części spotkania , uczestnicy mogli zobaczyć na czym praktycznie polega idea ekonomii solidarnej, propagowana przez Barkę w Afryce. Podczas wyjazdu do gospodarstwa ekologicznego, prowadzonego przez Fundację Barka i Stowarzyszenie Wspólnot Barki we wsi Chudopczyce /k Pniew, zwiedzano farmę oraz przedsiębiorstwo społeczne i centrum integracji społecznej dla osób bezrobotnych.
 
/EM/

Dodano: 05.12.2013