Deprecated: mysql_escape_string(): This function is deprecated; use mysql_real_escape_string() instead. in /home/filipk/public_html/include/header.php on line 31
Filip Kaczmarek

Dzisiaj jest: wtorek, 17 wrzesień 2019

Obecnie znajdujes sie na:

»Strona główna

» Platforma Obywatelska

» Rok Rodziny w Poznaniu

Rok Rodziny w Poznaniu

Rok Rodziny w Poznaniu

Rok Rodziny w Poznaniu, której pomysłodawcą jest poseł do Parlamentu Europejskiego Filip Kaczmarek, to inicjatywa realizowania szerokiej gamy wydarzeń, mieszczącej się w ramach polityki prorodzinnej, wspierania rozwoju dzieci, pomocy w samorealizowaniu się ich rodziców, jak również  wsparcie działań mających na celu aktywizację najstarszego pokolenia. „Rok Rodziny w Poznaniu” ma dotyczyć wszystkich pokoleń.
 
Zeszły rok, który był ogólnopolskim Rokiem Rodziny, zaowocował kilkoma bardzo ważnymi projektami, w tym najważniejszym, czyli rokiem urlopu rodzicielskiego, podkreślam nie macierzyńskiego tylko rodzicielskiego, bo mogą uczestniczyć w nim oboje z rodziców. Jest to odniesienie do tego o czym chcemy dzisiaj powiedzieć, a więc o naszych lokalnych, poznańskich działaniach prorodzinnych. Wychodzimy z inicjatywą Roku Rodziny w Poznaniu, gdyż słusznie pan premier mówił, iż w obecnej sytuacji demograficznej, zeszłoroczny ogólnopolski Rok Rodziny powinien być początkiem dekady rodziny- powiedział podczas dzisiejszej konferencji prasowej w Poznaniu, przewodniczący Platformy Obywatelskiej w Wielkopolsce, poseł Rafał Grupiński.
 
Marek Sternalski, przewodniczący Klubu Radnych PO w Poznaniu, tłumaczył iż inicjatywa „Roku Rodziny w Poznaniu” to działania, które będą współgrały z wyborami samorządowymi, będziemy chcieli pokazać, że Platforma Obywatelska w mieście Poznaniu chce zbudować dobry projekt prorodzinny, który to pozwoli naszym mieszkańcom lepiej żyć w naszym mieście. W ramach tego projektu będą odbywały się m. in. konferencje, rozpoczniemy od marca, kiedy odbędzie się konferencja „Rok Karty Rodziny Dużej w Poznaniu. Co dalej?”. Karta Rodziny Dużej była w ubiegłym roku dużym sukcesem naszego miasta, jest już ponad 10 tys. wydanych kar, kilkudziesięciu partnerów, zarówno biznesowych jak i tych miejskich, które z nami pracują. Bardzo ważne było również powstanie Rady Rodziny Dużej, jako organ, którego zadaniem jest monitorowanie obowiązującego prawa w zakresie polityki prorodzinnej i kreowanie nowych rozwiązań miejskich w tej dziedzinie. Mamy już pierwsze propozycje Rady Rodzin Dużej, dotyczą one ulg komunikacyjnych, z którymi zmierzy się w najbliższym czasie Rada Miasta- zapowiedział przewodniczący.
 
Przedsięwzięcie „Roku Rodziny w Poznaniu jest realizacją polityki rodzinnej zarówno Platformy Obywatelskiej jak i Unii Europejskiej, a także Organizacji Narodów Zjednoczonych, która ogłosiła rok 2014 Międzynarodowym Rokiem Rodziny. W ramach inicjatywy odbędą się także warsztaty rodzinne, których celem będzie transfer wiedzy i dobrych emocji pomiędzy seniorami i młodszymi pokoleniami. Mając na uwadze niezwykle mocno kultywowaną w Wielkopolsce tradycję firm rodzinnych, zorganizowane zostaną również spotkania z przedsiębiorcami dotyczących  tradycji i zmian potrzebnych do ułatwienia funkcjonowania tychże przedsiębiorstw oraz ich konkurencyjności. 
 
Dzień promocji gry w bule oraz spacer Nordic Walking będą fantastycznym sposobem na wspólne spędzanie czasu przez całe rodziny. Zorganizowana zostanie, także pomoc polskim rodzinom w Rumunii. Podobną inicjatywą będzie pomoc biedniejszym rodzinom w Poznaniu w wyprawce dzieci do szkoły przed pierwszym września. Inną okazją do wspólnie spędzonego czasu przez całe rodziny będzie „Rodzinny Turniej Piłkarski” organizowany z początkiem maja. Europoseł Filip Kaczmarek, który obejmie swoim patronatem to wydarzenie, będzie zachęcał do udziału i kibicowania nie tylko rodziców grających dzieci, ale również ich babcie i dziadków.
 
Filip Kaczmarek planuje także zorganizowanie „Dnia Przedszkolaka”, w trakcie którego spotka się z dziećmi z poznańskich przedszkoli oraz „Rodzinnej Strefy Kibica” podczas finału mistrzostw świata w piłce nożnej w Brazylii 13 lipca. 1 października zorganizowane zostaną również wydarzenia związane z Międzynarodowym Dniem Osób Starszych.

/MG/ /MP/
 Dodano: 17.02.2014