Deprecated: mysql_escape_string(): This function is deprecated; use mysql_real_escape_string() instead. in /home/filipk/public_html/include/header.php on line 31
Filip Kaczmarek

Dzisiaj jest: wtorek, 16 lipiec 2019

Obecnie znajdujes sie na:

»Strona główna

» W Parlamencie...

» W tym tygodniu w PE

W tym tygodniu w PE

W tym tygodniu w PE
W tym tygodniu posłowie spotykają się na posiedzeniach komisji, gdzie przegłosują między innymi propozycje mające pomóc w walce z praniem pieniędzy. PE ma również wypracować wspólne stanowisko z Radą ws. akcji ratunkowych na morzu oraz ochrony pracowników delegowanych. Na początku tygodnia przeprowadzone zostanie także wysłuchanie ws. pierwszej obywatelskiej inicjatywy „Right2Water”.
 
W poniedziałek komisja ds. środowiska (ENVI) wraz z komisjami: petycji (PETI), rynku wewnętrznego (IMCO) oraz rozwoju (DEVE), zorganizuje publiczne wysłuchanie w związku ze złożeniem pierwszej Europejskiej Inicjatywy Obywatelskiej „Woda jest prawem człowieka”. Organizatorzy inicjatywy przedstawią jej założenia oraz przedyskutują możliwość dostępu każdego Europejczyka do zasobów czystej wody pitnej.
 
Komisja ds. gospodarczych (ECON) oraz wolności obywatelskich (LIBE) przegłosują wspólnie w czwartek propozycje mające na celu ułatwić walkę z praniem pieniędzy w Unii Europejskiej. Tego samego dnia, posłowie z ECON przegłosują także rezolucję dotyczącą płatności internetowych (w tym kwestii opłat za karty kredytowe), znacząco poprawiającej bezpieczeństwo zakupów online.
 
Parlamentarna komisja ds. wolności obywatelskich będzie w czwartek pracować na porozumieniem z Radą w sprawie akcji ratunkowych prowadzonych przez agencję ochrony granic Frontex na morzu.
 
W ciągu tygodnia, parlamentarni negocjatorzy z komisji ds. socjalnych będą uczestniczyć w rozmowach trójstronnych, których celem jest wypracowanie wspólnego podejścia do ochrony pracowników delegowanych w Unii Europejskiej. /europarl.eu, as/


Dodano: 18.02.2014