Deprecated: mysql_escape_string(): This function is deprecated; use mysql_real_escape_string() instead. in /home/filipk/public_html/include/header.php on line 31
Filip Kaczmarek

Dzisiaj jest: sobota, 20 lipiec 2019

Obecnie znajdujes sie na:

»Strona główna

» W Parlamencie...

» Sesja plenarna w...

Sesja plenarna w Strasburgu (24-27 lutego 2014r.)

Sesja plenarna w Strasburgu (24-27 lutego 2014r.)

W tym tygodniu w Strasburgu posłowie będą dyskutować o:


  • Emisje CO2: mniej zanieczyszczeń z samochodów do 2020
Limity emisji CO2, które będą obowiązywały dla wszystkich nowych samochodów, sprzedawanych w UE, mają zostać zmniejszone ze 130 g/km w 2015, do 95 g/km, do 2020 roku, zgodnie z projektem przepisów, który zostanie poddany pod głosowanie we wtorek. Tekst, uzgodniony już nieformalnie z ministrami UE, przeciera także szlak dla dalszych redukcji po 2020, oraz przewiduje wprowadzenie nowych procedur badań emisji odzwierciedlających rzeczywiste parametry jazdy.
 
  • Konfiskata majątków przestępcomKonfiskata majątków przestępcom
Obowiązujące w całej UE przepisy, które ułatwią państwom członkowskim poszukiwanie, "zamrożenie", zarządzanie oraz konfiskatę majątków należących do przestępców, zostaną poddane pod głosowanie we wtorek. Obecnie, mniej niż 1% zasobów uzyskanych na drodze przestępstw, takich jak handel narkotykami, fałszerstwa, handel ludźmi lub przemyt broni, jest zabezpieczanych lub konfiskowanych.

 
  • Ratujące życie automatyczne połączenie telefoniczne w samochodach

Przyrząd automatycznie wykonujący telefon alarmowy do ośrodka ratownictwa, w chwili wypadku samochodowego, od października 2015 roku, będzie obowiązkowo instalowany we wszystkich nowych modelach samochodów osobowych oraz lekkich samochodów dostawczych, zgodnie z projektem przepisów głosowanym w środę. Technologia "eCall" wykorzystując numer alarmowy 112, umożliwi wcześniejsze przybycie ratowników na miejsce wypadku, co przyczyni się na skuteczniejszego ratowania życia i ograniczania obrażeń.
 

  • Dyrektywa tytoniowa: ostateczne głosowanie w Parlamencie

Przepisy, które sprawić mają, że tytoń będzie mniej atrakcyjny dla młodych ludzi, zostaną poddane pod głosowanie w środę. Uzgodnione już nieformalnie, z ministrami UE, przepisy wprowadzą ostrzeżenie zdrowotne wielkości 65% powierzchni paczki papierosów. E-papierosy zostaną uregulowane albo, jako produkty medyczne, posiadające właściwości prewencyjne lub zdrowotne, albo, jako produkty tytoniowe.
 

  • Ubezpieczenia: rzetelna informacja i koniec z "drobnym drukiem"

Zmiany w przepisach dotyczących porad ubezpieczeniowych oraz sprzedaży ubezpieczeń, będą przedmiotem debaty we wtorek, a głosowania w środę. Zmiany mają na celu położenie kresu mylącym lub niedokładnym informacjom, włączając w to informacje "drobnym drukiem" oraz przekaz marketingowy, poprzez harmonizację przepisów dotyczących sprzedaży ubezpieczeń na terenie UE.
 

  • Napięte relacje UE - Szwajcaria

Wpływ szwajcarskiego referendum, z 9 lutego, dotyczącego ograniczenia migracji z krajów UE, na relacje tego kraju z Unią, będzie przedmiotem dyskusji pomiędzy liderami grup politycznych, w środę rano. Większość, która opowiedziała się za ograniczeniem migracji z UE, to 50,3%.
 

  • Działania UE w celu zakończenia przemocy na Ukrainie

UE może nałożyć sankcje oraz zwiększyć wysiłki dyplomatyczne, w celu opanowania gwałtownych starć na Ukrainie, proponowane plany działań będą przedmiotem debaty, która odbędzie się w środę popołudniu. W czwartek posłowie zagłosują nad rezolucją.

W rezolucji z 6 lutego, posłowie zwrócili się do państw członkowskich z prośbą o przygotowanie indywidualnych sankcji, takich jak zakaz podróży lub zamrożenie majątku, skierowanych przeciwko osobom odpowiedzialnym za użycie siły przeciwko protestującym oraz naruszenie praw człowieka.
 

  • Oficjalne posiedzenie w obecności prezydenta Czech Miloša Zemana

Prezydent Republiki Czeskiej Miloš Zeman wygłosi oficjalne przemówienie, w środę, w południe. Miloš Zeman, który był premierem Czech, w latach 1998 - 2002, został pierwszym bezpośrednio wybranym prezydentem w marcu 2013 roku.
 
 
 
 


   
Dodano: 21.02.2014