Deprecated: mysql_escape_string(): This function is deprecated; use mysql_real_escape_string() instead. in /home/filipk/public_html/include/header.php on line 31
Filip Kaczmarek

Dzisiaj jest: sobota, 20 lipiec 2019

Obecnie znajdujes sie na:

»Strona główna

» W Parlamencie...

» Gwarancje dla...

Gwarancje dla młodych europejczyków

Gwarancje dla młodych europejczyków
Ponad 5 milionów młodych Europejczyków pozostaje bez pracy i to specjalnie dla nich opracowana została unijna Gwarancja dla młodzieży. 26 lutego posłowie pytali Komisję i Radę o to, w jaki sposób kraje członkowskie, zwłaszcza te z wysokim odsetkiem bezrobocia, wdrażają program. Sprawdź naszą mapę i dowiedz się, gdzie gwarancja jest najbardziej potrzebna.
 
Unijna reforma ma na celu umożliwienie znalezienia pracy, szkolenia lub dalszej edukacji europejczykom w wieku poniżej 25 lat, pozostającym przynajmniej 4 miesiące po zakończeniu nauki, bez pracy. Program finansowany jest głównie przez państwa członkowskie, UE dokłada do tego fundusze z Europejskiego Funduszu Socjalnego oraz 6 miliardów euro w ramach Inicjatywy na rzecz Zatrudnienia Młodzieży (YEI). O dodatkowe dofinansowanie może starać się 20 państw członkowskich, z najwyższą stopą bezrobocia.
 
Do tego momentu 19 krajów przedstawiło Komisji Europejskiej programy wdrożenia Gwarancji dla młodzieży i dokładne plany wykorzystania dodatkowych funduszy. Pozostałe kraje UE nie wypełniły kryteriów YEI. Wielka Brytania, która może wystąpić o pomoc, wciąż nie złożyła dokumentów.
 
Od 9 do 11 maja, Parlament Europejski organizuje European Youth Event (EYE) w Strasburgu. Młodzi uczestnicy z całej Europy będą między innymi mieli szansę przedyskutować zalety i wady Gwarancji dla młodzieży z ministrami z Portugalii i Austrii. /europarl.eu, as/


Dodano: 03.03.2014