Deprecated: mysql_escape_string(): This function is deprecated; use mysql_real_escape_string() instead. in /home/filipk/public_html/include/header.php on line 31
Filip Kaczmarek

Dzisiaj jest: sobota, 20 lipiec 2019

Obecnie znajdujes sie na:

»Strona główna

» W Parlamencie...

» Lepsza ochrona...

Lepsza ochrona turystów

Lepsza ochrona turystów
Turyści sami organizujący sobie wakacje, korzystając z ofert dostępnych np.: w internecie, potrzebują dodatkowej ochrony, ponieważ nie jest ona tak kompleksowa jak w przypadku osób korzystających z biur podróży.

Projekt przepisów przyjęty w środę zakłada, pomoc turystom w przypadku bankructwa linii lotniczych lub operatora, ochronę przed konsekwencjami drastycznych wzrostów cen lub zmian w rozkładzie lotów oraz jasnego określenia ich praw w sytuacji wystąpienia nieprzewidzianych okoliczności.
 
Obecnie obowiązujące w Unii Europejskiej przepisy, dotyczące wyjazdów zorganizowanych, sięgają 1990 roku. Od tego czasu rozwój tanich linii lotniczych oraz sprzedaży internetowej sprawił, że zupełnie zmienił się sposób, w jaki turyści kupują wakacje. Obowiązujące przepisy nie dotyczą wielu usług zakupywanych przez internet, co sprawia, że turyści ryzykują trafienie do prawnej szarej strefy, co może okazać się dla nich bardzo kosztowne.
 
Uaktualniona dyrektywa rozszerza definicję wyjazdów zorganizowanych tak, aby mieściły się w niej takie usługi jak loty, rezerwacja hotelu, wynajęcie samochodu. Ma to zapewnić ochronę podróżującemu w razie kłopotów. Parlamentarzyści naciskają także na wprowadzenie zapisu, który będzie nakazywał informować podróżujących o braku pełnej ochrony w sytuacji, jeśli zakupione przez nich usługi nie składają się na wyjazd zorganizowany. /europarl.eu, as/
 


Dodano: 12.03.2014