Deprecated: mysql_escape_string(): This function is deprecated; use mysql_real_escape_string() instead. in /home/filipk/public_html/include/header.php on line 31
Filip Kaczmarek

Dzisiaj jest: wtorek, 16 lipiec 2019

Obecnie znajdujes sie na:

»Strona główna

» W Parlamencie...

» Szczyt Parlamentu...

Szczyt Parlamentu Europejskiego i Parlamentu Panafrykańskiego oraz IV szczyt Afryka - Unia Europejska

Szczyt Parlamentu Europejskiego i Parlamentu Panafrykańskiego oraz IV szczyt Afryka - Unia Europejska

31 marca i 1 kwietnia 2014 obędzie się Szczyt Parlamentu Europejskiego oraz Parlamentu Panafrykańskiego. W szczycie będzie uczestniczył poseł Filip Kaczmarek, jako członek Delegacji do spraw stosunków z Parlamentem Panafrykańskim i Delegacji do Wspólnego Zgromadzenia Parlamentarnego AKP-UE oraz członek delegacji Parlamentu Europejskiego na to wydarzenie.
 
Liczni eksperci i parlamentarzyści spotkają się, by wspólnie ocenić postępy w realizacji Wspólnej Strategii Afryki i Unii Europejskiej, które dokonały się na przestrzeni kilku lat. Spotkanie to ma również na celu wypracowanie wspólnej pozycji parlamentarzystów na IV /międzyrządowy/ Szczyt Afryka-Unia Europejska, który odbędzie się w kolejnych dniach od 2 i 3 kwietnia w Brukseli.
 
Szczyt Parlamentarny PE-PAP
 
Parlament Europejski wraz z Parlamentem Panafrykańskim są demokratycznie wybranymi instytucjami, reprezentującymi wolę mieszkańców krajów członkowskich obydwu związków państw.Parlament Panafrykański został utworzony w 2004 roku, a od 2006 roku Parlament Europejski powołał pierwszą delegację ad hoc do spraw stosunków z Parlamentem Panafrykańskim. W roku 2009 powołano stałą delegację międzyparlamentarną. Obydwa parlamenty monitorują wdrażanie wspólnej strategii Afryka-UE przyjętej w Lizbonie w 2007 roku oraz zacieśnienie współpracy pomiędzy Afryką a UE, wzmocnienie demokracji i przejrzystości w relacjach Unia Europejska-Afryka, zapewnienie regularnego dialogu i kooperacji między dwoma parlamentami,jak i wspólne stawienie czoła globalnym wyzwaniom. Szczegółowe cele dotyczą podtrzymywania i rozwijania strategii w zakresie pokoju i bezpieczeństwa, zapewnienia makroekonomicznego zarządzania, inwestowania, organizowania szkoleń, ulepszania systemu edukacji, poprawiania standardów życia oraz wprowadzania nowych technologii w sferze żywności, wody, odnawialnych źródeł energii, ochrony środowiska i zmian klimatycznych.
 
Parlamenty Europejski i Panafrykański starają się zapewnić wzrost ekonomiczny i zatrudnienie, szczególnie w grupie młodych ludzi, a także pokonać nierówności, ale muszą też sprostać nowym wyzwaniom: walkom o podłożu etnicznym i religijnym, a także wzrostowi zagrożenia terroryzmem, które pojawiły się w Afryce od ostatniego szczytu. Jednakże, największymi wyzwaniami od dawna pozostają: słabość państw afrykańskich oraz ochrona praw człowieka.
 
IV Szczyt UE-Afryka
 
Zaplanowany szczyt zgromadziprzywódców Afryki i Unii Europejskiej. Dyskusje na szczycie będą dotyczyć inwestowania w ludzi, dobrobytu i pokoju. Poruszane będą tematy edukacji i szkoleń, kobiet i młodzieży, legalnych i nielegalnych przepływów migrantów między obydwoma kontynentami, sposobów stymulowania wzrostu, tworzenia miejsc pracy, inwestowania w pokój oraz sposobów zwiększenia wsparcia UE dla zarządzania bezpieczeństwem na kontynencie afrykańskim. Poprzednie szczyty odbyły się w Kairze (2000), Lizbonie (2007) i Trypolisie (2010).Dodano: 25.03.2014