Deprecated: mysql_escape_string(): This function is deprecated; use mysql_real_escape_string() instead. in /home/filipk/public_html/include/header.php on line 31
Filip Kaczmarek

Dzisiaj jest: sobota, 20 lipiec 2019

Obecnie znajdujes sie na:

»Strona główna

» Z kraju i ze świata

» Lawendowy Dzień

Lawendowy Dzień

Lawendowy Dzień

Dzisiaj, 26 marca,  jest Międzynarodowy Dzień Padaczki, obchodzony na świecie pod nazwą  „Lawendowy Dzień” (Purple Day).

Już po raz szósty obchodzony jest na świecie Międzynarodowy Dzień Padaczki, w kalendarzu poprzedzany od 4 lat przez Europejski  Dzień Epilepsji obchodzony w dniu 10 lutego.

W okolicznościowym opracowaniu Polskie Towarzystwo Epileptologii zwraca uwagę na sytuację i postrzeganie chorych na padaczkę w Polsce.

Choć padaczka jest jedną najpowszechniejszych chorób neurologicznych, z która na świcie zmaga się ok. 50 mln ludzi (w tym ok. 400 tys. Polaków), wiedza społeczeństwa na temat tej choroby jest ciągle niewystarczająca. Niski poziom świadomości na temat charakteru, objawów i przebiegu choroby powoduje, że narasta wokół niej wiele mitów, które z kolei przekładają się na często krzywdzące postawy wobec chorych. Dlatego tak ważne jest, by w Polsce prowadzić działania na rzecz budowania społecznej świadomości tego schorzenia i zwiększać dostępność najnowszych opcji terapeutycznych stosowanych na świecie.

Poseł Filip Kaczmarek wspiera dążenia osób z padaczką i bierze udział w pracach zespołu parlamentarnego European Advocates for Epilepsy Working Group. 
/EM/Dodano: 26.03.2014