Deprecated: mysql_escape_string(): This function is deprecated; use mysql_real_escape_string() instead. in /home/filipk/public_html/include/header.php on line 31
Filip Kaczmarek

Dzisiaj jest: wtorek, 16 lipiec 2019

Obecnie znajdujes sie na:

»Strona główna

» W Parlamencie...

» Projekcja filmu pt....

Projekcja filmu pt. ‘Dangerous Acts starring the unstable elements of Belarus’ w Parlamencie Europejskim w Brukseli.

Projekcja filmu pt. ‘Dangerous Acts starring the unstable elements of Belarus’ w Parlamencie Europejskim w Brukseli.
1 kwietnia 2014r. w Parlamencie Europejskim odbyła się projekcja filmu Dangerous Acts, który przywołuje historię z 2010r. Poseł Kaczmarek, jako szef delegacji do spraw stosunków z Białorusią otworzył dyskusję na temat obejrzanego filmu i aktualnej sytuacji na Białorusi.
 
Projekcja filmu odbyła się w ramach festiwalu One world human rights festiwal – największego festiwalu filmowego zajmującego się prawami człowieka. Założony w 1999r. przez Igora Blaževiča i czeską organizację People in need. Festiwal zaprezentował ponad 100 filmów dokumentalnych na całym świecie.
 
Film opowiada o czasach, gdy KGB prześladowało opozycjonistów 16 lat po objęciu władzy przez Aleksandra Łukaszenkę, który otrzymał ją w czasie rozpadu Związku Radzieckiego. Aktualnie na celowniku sojuszników Łukaszenki są założyciele Białoruskiego Wolnego Teatru Nikolai Khalezin i Natalia Koliada, którzy razem ze swoimi kolegami walczą o bezpieczeństwo swoich rodzin.
 
Nieocenzurowane wywiady i przemycone materiały filmowe pokazują ruch oporu rozwijający się zarówno na scenie jak i normalnym życiu. Członkowie Wolnego Teatru konfrontują represjonowane życie w domu na Białorusi i życie, jako imigranci w USA czy UK.
 
Eurodeputowany nawiązał do historii swojego rodzinnego miasta i rozwijającego się tam w latach 60 studenckiego Teatru Ósmego Dnia, który z powodu cenzury został uznany za nielegalny w czasach komunizmu. Jednak po 1989 Teatr wrócił do Poznania i kontynuował swoją działalność, co dowodzi, że wszystko jest możliwe przy odpowiedniej determinacji i motywacji. Tak jak kilkadziesiąt lat temu nikt nie przypuszczał, że Polska, Estonia, Węgry czy Bułgaria kiedykolwiek dołączą do struktur UE
 
Dangerous Acts potwierdzają naszą wiarę, że siła sztuki i nadzieja mogą realnie zmieniać świat.
 
Po więcej informacji zapraszamy na
http://dangerousactsfilm.com/


Dodano: 09.04.2014