Deprecated: mysql_escape_string(): This function is deprecated; use mysql_real_escape_string() instead. in /home/filipk/public_html/include/header.php on line 31
Filip Kaczmarek

Dzisiaj jest: niedziela, 25 sierpień 2019

Obecnie znajdujes sie na:

»Strona główna

» Konkursy i edukacja

» Finał konkursu:...

Finał konkursu: "Wygrywam wybory i..."

Finał konkursu: "Wygrywam wybory i..."
Relacja z imprezy finałowej XV Wielkopolskiego Konkursu Dziennikarskiego MDK nr 1

Budowa przyjaznego pacjentom szpitala psychiatrycznego z prawdziwego zdarzenia, zagospodarowanie wybrzeża Warty, większe włączenie młodych ludzi do współdecydowania o tym, co dzieje się w ich gminach - to tylko niektóre pomysły uczestników konkursu „Wygrywam wybory i…”.
 
 
Zbliżające się wybory samorządowe stały się świetną okazją dla młodych ludzi (głównie z Wielkopolski, choć nie tylko), do przedstawienia swoich pomysłów, w jaki sposób chcieliby zmienić gminę, w której mieszkają. W XV Wielkopolskim Konkursie Dziennikarskim organizowanym przez Młodzieżowy Dom Kultury nr 1 w Poznaniu wzięło udział aż 188 osób. Co roku konkurs odbywa się pod innym hasłem, tym razem brzmiało ono „Wygrywam wybory i…”.Zadanie konkursowe polegało na wcieleniu się w rolę prezydenta, burmistrza lub wójta i napisaniu, co sprawując taką funkcję zmieniłoby się w miejscu swojego zamieszkania, a co jest dobre i nie ma potrzeby tego zmieniać.

 
Wielkopolski Konkurs Dziennikarski „Wygrywam wybory i ...” objęli patronatami honorowymi Marszałek Województwa Wielkopolskiego, Marek Woźniak oraz poseł Parlamentu Europejskiego, Filip Kaczmarek. Patroni medialni to „Głos Wielkopolski”, Radio ESKA, Telewizja WTK i portal epoznan.pl.


 
Nagrody dla laureatów konkursu ufundowali: Urząd Miasta Poznania, Wielkopolskie Kuratorium Oświaty, Poseł do Parlamentu Europejskiego, pan Filip Kaczmarek, merlin.pl, „Głos Wielkopolski”, Radio ESKA, Wydawnictwo Replika, Wydawnictwo Rebis.


Impreza finałowa odbyła się w sobotę 12 kwietnia w MDK nr 1 w Poznaniu. Na rozstrzygnięcie konkursu laureaci przybyli z rodzinami, nauczycielami i przyjaciółmi. Imprezę swoją obecnością zaszczycili także poznańscy radni: Michał Grześ (Wiceprzewodniczący Rady Miasta Poznania, członek m.in. komisji oświaty i wychowania) oraz Wojciech Wośkowiak (członek m.in. komisji oświaty i wychowania i samorządowej).

 
Jury, czyli dziennikarki „Głosu Wielkopolskiego”: Katarzyna Sklepik (przewodnicząca) i Anastazja Bezduszna oraz dr Jerzy Kaczmarek, socjolog z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, nagrodziło 9 osób i wyróżniło 15.
 
    – Chciałabym żyć w takim kraju, w którym wasze pomysły zostałyby zrealizowane – zwróciła się do laureatów przewodnicząca Jury. 
 
   Fragmenty nagrodzonych tekstów odczytał aktor z grupy artystycznej „Karawana Opowieści”, pan Szymon Góralczyk. W trakcie imprezy wystąpili uczniowie z zaprzyjaźnionego z MDK nr 1 Zespołu Szkół Muzycznych w Poznaniu. Wykonali oni między innymi na cztery wiolonczele utwór Nothing Else Matters zespołu Metallica.
 
   Sobotnia impreza to nie dla wszystkich laureatów konkursu koniec przygody z „wcielaniem się” w rolę rządzących. Radny Wośkowiak wręczył dziewięciu nagrodzonym młodym dziennikarzom zaproszenia od prezydenta Poznania Ryszarda Grobelnego do Urzędu Miasta. Podczas spotkania, które odbędzie się w czerwcu, zwycięzcy konkursu będą mieli okazję porozmawiać o swoich pomysłach z prezydentem i - być może - wspólnie porządzić miastem.
 
/Kinga Kasprzyk, dziennikarka pisma „TeXT” (MDK nr 1)/
Pełna galeria konkursu.

 


Dodano: 15.04.2014