Deprecated: mysql_escape_string(): This function is deprecated; use mysql_real_escape_string() instead. in /home/filipk/public_html/include/header.php on line 31
Filip Kaczmarek

Dzisiaj jest: sobota, 20 lipiec 2019

Obecnie znajdujes sie na:

»Strona główna

» W Wielkopolsce

» 185-lecie Biblioteki...

185-lecie Biblioteki Raczyńskich

185-lecie Biblioteki Raczyńskich

  
Biblioteka Raczyńskich  - symbol poznańskiej pracy organicznej i troski o edukację powszechną, rozpoczęła działalność 5 maja 1829 roku.
 
Poseł Filip Kaczmarek uczestniczył w uroczystości, jak miała miejsce w Teatrze Wielkim w Poznaniu, inaugurującej obchody 185-lecia powstania  tej niezwykłej instytucji.
Najbardziej rozpoznawalny, z licznych pocztówek oraz podręczników historii, jest fronton gmachu wzorowany na paryskim Luwrze. 1 lipca 2013 r. otwarto nowy gmach biblioteczny zaprojektowany przez pracownię JEMS z Warszawy.
Poseł Kaczmarek od wielu lat wspierał ideę rozbudowy i modernizacji Biblioteki Raczyńskich, m.in. poprzez swoją działalność w Towarzystwie Przyjaciół Biblioteki Raczyńskich. W okolicznościowym numerze „Winiety”, wydanym specjalnie na jubileusz, napisał :
 
Biblioteka Raczyńskich jest widocznym znakiem nowoczesnego patriotyzmu. Dla Poznania Biblioteka jest wyrazistym przypomnieniem, że obywatele mają zadania w życiu publicznym, z których można się doskonale wywiązać. Jestem bardzo rad, że mamy w Poznaniu tak wspaniałą instytucję. Od dziecka korzystałem z zasobów Biblioteki, gdyż oferowała ona znacznie więcej niż biblioteka w mojej szkole. Równie ważni byli ludzie, którzy pracowali i pracują w Bibliotece. Ich rada, inspiracja i życzliwość pomagała mi w rozszerzeniu zainteresowań i odnalezieniu lektur, które zmieniają życie. Dlatego z radością przyłączyłem się do Towarzystwa Przyjaciół Biblioteki Raczyńskich i konsekwentnie wspierałem Jej rozbudowę. Dziękuję za te wszystkie dobre lata i proszę serdecznie o więcej!


 
/EM/Dodano: 05.05.2014