Deprecated: mysql_escape_string(): This function is deprecated; use mysql_real_escape_string() instead. in /home/filipk/public_html/include/header.php on line 31
Filip Kaczmarek

Dzisiaj jest: sobota, 20 lipiec 2019

Obecnie znajdujes sie na:

»Strona główna

» W Parlamencie...

» Filip Kaczmarek w...

Filip Kaczmarek w czołówce rankingu Polityki

Filip Kaczmarek w czołówce rankingu Polityki

Filip Kaczmarek zajął 5 miejsce w rankingu tygodnika Polityka. Ranking powstał w wyniku głosowania samych europosłów, ponownie zwyciężył Konrad Szymański. To kolejny plebiscyt, w którym europoseł PiS dzierży palmę pierwszeństwa – w kwietniu został laureatem rankingu najlepszych polskich eurodeputowanych przygotowanym przez „Rzeczpospolitą”.

Jak pisze „Polityka”, Szymański został doceniony za działanie ponad podziałami, budował mosty między innymi delegacjami i frakcjami parlamentarnymi, co nie przeszkodziło mu pozostać wiernym tradycyjnym wartościom. Bronił gazu z łupków, którego wydobycie Unia próbowała objąć swoimi regulacjami. Jeden z głosujących napisał: jedyny pełnowartościowy poseł PiS. Inny dodał: w przeciwieństwie do swoich kolegów z PiS nie przenosi pisowskich fobii na forum PE.

Na dalszych miejscach: Czesław Siekierski z PSL (11 głosów), Sidonia Jędrzejewska z PO (7), Jan Olbrycht z PO (6), Filip Kaczmarek z PO, Janusz Zemke z SLD i Paweł Kowal z PRJG (po 5) i Tadeusz Zwiefka z PO (4).

Zasady głosowania: Każdy z europosłów dysponował trzema głosami. Jeden mógł oddać na siebie (kilka osób skorzystało z tej możliwości), koleżankę lub kolegęz klubu. Dwa pozostałe musiał rozdysponować między osoby z innych partii. Mógł także oddać wszystkie głosy na członków ugrupowań konkurencyjnych. Zagłosowało 33 posłów, 65 proc. polskiej delegacji


więcej na:
http://300polityka.pl/news/2014/05/06/konrad-szymanski-najlepszym-europoslem-w-rankingu-polityki/

/mp/Dodano: 07.05.2014