Deprecated: mysql_escape_string(): This function is deprecated; use mysql_real_escape_string() instead. in /home/filipk/public_html/include/header.php on line 31
Filip Kaczmarek

Dzisiaj jest: sobota, 20 lipiec 2019

Obecnie znajdujes sie na:

»Strona główna

» W Wielkopolsce

» Pierwsza w Polsce...

Pierwsza w Polsce „Szkoła Przyjazna dla Sprawiedliwego Handlu”

Pierwsza w Polsce „Szkoła Przyjazna dla Sprawiedliwego Handlu”


Piątkowska Szkoła Społeczna im dr. Wandy Błeńskiej jako pierwsza w Polsce i Poznaniu  wypełniła kryteria przyznania tytułu „Szkoła Przyjazna dla Sprawiedliwego Handlu”.

Uroczystość wręczenia certyfikatu odbyła się w siedzibie szkoły (Poznań ul. Franciszka Stróżyńskiego 16), dzisiaj,  w dniu 7 maja o godz. 12:30 w trakcie finału organizowanych przez uczniów i nauczycieli „Dni ekologii i Sprawiedliwego Handlu”.
 
Przyznanie tytułu jest zwieńczeniem trwającego 1,5 roku procesu wypełniania kryteriów koniecznych do uzyskania tytułu. W jego trakcie na terenie szkoły prowadzona była kampania promocyjna na rzecz idei Sprawiedliwego Handlu i odpowiedzialnej konsumpcji, uczniowie brali udział w zajęciach i konkursach, a rada pedagogiczna podjęła uchwałę popierającą Sprawiedliwy Handel. Działania te wpisują się w kampanię „Miasto Przyjazne dla Sprawiedliwego Handlu” prowadzoną w Poznaniu od kilku lat. W listopadzie 2012 Poznań jako pierwsze miasto w Polsce uzyskał taki tytuł .

Okolicznościowy certyfikat potwierdzający przyznanie tytułu (prawo do jego używania obowiązuje dwa lata), wręczył Dyrektor Wydziału Ochrony Środowiska UMP Leszek Kurek  wraz z przedstawicielem biura poselskiego Filipa Kaczmarka.

Sprawiedliwy Handel (ang. Fair Trade) to oddolny międzynarodowy ruch społeczny dążący do poprawy warunków życia i gospodarowania drobnych producentów żywności i rękodzieła z krajów globalnego Południa. Polska kampania Miasto Przyjazne dla Sprawiedliwego Handlu prowadzona przez Polskie Stowarzyszenie Sprawiedliwego Handlu wraz Fundacją Koalicja Sprawiedliwego Handlu, jest częścią Międzynarodowego ruchu Fair Trade Towns, którego celem jest mobilizacja mieszkańców do działań na rzecz promowania Sprawiedliwego Handlu i kształtowania odpowiedzialnych zachowań konsumenckich wspierających zrównoważony rozwój. Światowa kampania obejmuje obecnie swoim zasięgiem 1476 miast z 24 krajów.
 
 
/EM/Dodano: 07.05.2014