Deprecated: mysql_escape_string(): This function is deprecated; use mysql_real_escape_string() instead. in /home/filipk/public_html/include/header.php on line 31
Filip Kaczmarek

Dzisiaj jest: sobota, 20 lipiec 2019

Obecnie znajdujes sie na:

»Strona główna

» W Parlamencie...

» Rosnąca liczba...

Rosnąca liczba imigrantów w Unii Europejskiej

Rosnąca liczba imigrantów w Unii Europejskiej

 Poseł Filip Kaczmarek skierował zapytanie do Komisji Europejskiej w sprawie rosnącej liczby imigrantów w Unii Europejskiej.

Liczba ludności świata wzrasta, szczególnie w Afryce oraz Azji i, według szwedzkich naukowców, wzrośnie do 8 miliardów. Według tych badań, liczba ludności Europy osiągnie nie więcej niż około jednego miliarda. Rezultatem tego braku równowagi będzie prawdopodobnie większa liczba imigrantów w Unii Europejskiej. W związku z tym, poseł Kaczmarek zapytał, jak Unia przygotowuje się na ten napływ ludności?

W  imieniu Komisji odpowiedzi udzieliła komisarz Cecilia Malmström, stwierdzając, że wprowadzono już liczne inicjatywy w celu zapewnienia, że migracja do UE jest dobrze zarządzana . Osiągnięto postępy w dziedzinie legalnej migracji, azylu, zarządzania granicami, zapobiegania nielegalnej imigracji, zwalczania handlu ludźmi oraz zaspokajania potrzeb grup szczególnie wrażliwych, a także integracji obywateli państw trzecich. Szczegółowe informacje na temat ostatnich wydarzeń w dziedzinie imigracji i azylu można znaleźć w sprawozdaniu rocznym na temat imigracji i azylu, które jest przyjmowane co roku w drugim kwartale .

Wizja Komisji dotycząca przyszłego planu działań w dziedzinie spraw wewnętrznych została przedstawiona w komunikacie „Otwarta i bezpieczna Europa: realizacja założeń”  przyjętym przez Komisję w marcu 2014 r. i ustalającym priorytety na przyszłe lata.
 
 
/EM/Dodano: 12.05.2014