Deprecated: mysql_escape_string(): This function is deprecated; use mysql_real_escape_string() instead. in /home/filipk/public_html/include/header.php on line 31
Filip Kaczmarek

Dzisiaj jest: niedziela, 25 sierpień 2019

Obecnie znajdujes sie na:

»Strona główna

» W Wielkopolsce

» Dzień Europy w...

Dzień Europy w Rydzynie

Dzień Europy w Rydzynie

 Filip Kaczmarek ufundował  upominki dla uczestników Dnia Europy w Rydzynie.
 
9 maja po raz kolejny obchodzono w Specjalnym Ośrodku Szkolno - Wychowawczym w Rydzynie - Święto Europy. W tym roku było to święto szczególne, ponieważ  1 maja minęło 10 lat członkostwa Polski w Unii Europejskiej. Tradycyjne uczniowie zostali podzieleni na dwie duże grupy. Przestrzegając zasad fair –play pracowali w zespołach klasowych i  wykonując zadania tworzyli plakaty, inspirując się hasłem -  „10 lat Polski w UE”.

Na tempo pracy mobilizująco działały nagrody dla klasy wykonującej zadanie najszybciej. Podczas prezentacji plakatów nagrody dostali wszyscy uczniowie biorący udział w imprezie.  Nagrody wręczono również uczniom, którzy wzięli udział w konkursie plastycznym i  uczniom, a urodzili się w 2004 roku. Było to możliwe dzięki  darczyńcom – posłom do Parlamentu Europejskiego: Sidonii Jędrzejewskiej i Filipowi Kaczmarkowi.
 
10- lecie Polski w UE cała społeczność SOSW w Rydzynie uczciła flash – mobem i z balonami w barwach narodowych, flagami Polski i UE zrobiono wspólne zdjęcie. Miejsce na to mogło być tylko jedno - przy klonie czerwonolistnym. Jest to drzewo, które zostało posadzone w ramach „Wiosny Europejskiej” w maju 2004 roku wspólnie z pedagogami z GBV Guben.
 
Organizatorem Święta Europy był Szkolny Klub Europejski.


 
/M. Wolsztyniak – Rydzyna, EM/Dodano: 14.05.2014