Deprecated: mysql_escape_string(): This function is deprecated; use mysql_real_escape_string() instead. in /home/filipk/public_html/include/header.php on line 31
Filip Kaczmarek

Dzisiaj jest: wtorek, 17 wrzesień 2019

Obecnie znajdujes sie na:

»Strona główna

» Konkursy i edukacja

» Europejska Nagroda...

Europejska Nagroda im. Karola Wielkiego dla Młodzieży - nowy termin nadsyłania zgłoszeń

Europejska Nagroda im. Karola Wielkiego dla Młodzieży - nowy termin nadsyłania zgłoszeń

Termin nadsyłania zgłoszeń do konkursu o Nagrodę im. Karola Wielkiego dla Młodzieży został przesunięty na 14 lutego br. Dzięki temu większa liczba kandydatów będzie mogła wziąć udział w czwartej edycji konkursu. Procedura aplikowania o Nagrodę jest prosta i nie zajmuje dużo czasu.  

Nagroda im. Karola Wielkiego to projekt organizowany wspólnie przez Parlament Europejski i Fundację Międzynarodowej Nagrody im. Karola Wielkiego w Akwizgranie. Konkurs jest adresowany do osób w wieku od 16 do 30 lat, które mogą zgłaszać projekty ułatwiające porozumienie i współpracę między obywatelami krajów europejskich oraz budujące poczucie europejskiej tożsamości, np. programy wymiany młodzieży, projekty artystyczne bądź internetowe na skalę europejską.
 
Łączna pula nagród pieniężnych to 10000 euro. Trzy zwycięskie projekty zostaną nagrodzone sumami 5000, 3000 oraz 2000 euro. Zwycięzcy zostaną także zaproszeni do Akwizgranu na uroczystość wręczenia nagród, która odbędzie się 31 maja 2011 roku.
 
W 2010 roku pierwsze miejsce w konkursie zajął niemiecki projekt zatytułowany "Europejska sieć CNC - Pociągi dla Europy". 24 szkoły zawodowe z różnych krajów UE, wzorując się na projekcie Airbusa, połączyły siły by zbudować wąskotorowy pociąg. Wagony zostały ozdobione motywami reprezentującymi poszczególne państwa członkowskie Unii. Drugą nagrodę otrzymał irlandzki projekt książkowy "Tu Jesteś", a trzecią przyznano projektowi "Konkurs Najlepsza Inżynieria" z Bułgarii.
 
Formularz zgłoszeniowy dostępny w 22 językach na stronie internetowej Parlamentu Europejskiego poświęconej Nagrodzie (link poniżej)
http://www.charlemagneyouthprize.eu/view/pl/introduction.html

 
  st
 Dodano: 20.01.2011