Deprecated: mysql_escape_string(): This function is deprecated; use mysql_real_escape_string() instead. in /home/filipk/public_html/include/header.php on line 31
Filip Kaczmarek

Dzisiaj jest: wtorek, 16 lipiec 2019

Obecnie znajdujes sie na:

»Strona główna

» Platforma Obywatelska

» Przewodniczący...

Przewodniczący poznańskiej PO odpowiadał na pytania działaczy partii

Przewodniczący poznańskiej PO odpowiadał na pytania działaczy partii

W piątek, 11 marca odbyło się spotkanie poznańskich struktur Platformy Obywatelskiej z przewodniczącym Filipem Kaczmarkiem.

Europoseł odpowiadał na pytania przybyłych działaczy dotyczące obecnych kierunków polityki krajowej partii. Dyskutowano o decyzjach  rządu, w tym miedzy innymi o reformie OFE i podwyżce podatków. Nie brakowało głosów krytycznych m.in., że PO staje się mniej liberalna. Pamiętajmy o jednym: to nasz rząd okazał się pierwszym, który ograniczył przywileje emerytalne, zamiast je podtrzymywać czy rozszerzać. Jest już konstruowana i konsultowana reforma emerytur mundurowych. Mimo trudnej sytuacji na światowych rynkach rząd wznowił masową prywatyzację. Dlatego zarzuty posądzające nas o socjalizm są bezzasadne– ripostował przewodniczący poznańskiej Platformy.  
W dyskusji poruszono również temat nadchodzących wyborów, w szczególności tryb ustalania list wyborczych, który jak powiedział przewodniczący Kaczmarek jest najbardziej demokratycznym systemem na polskiej scenie politycznej.
W drugiej części spotkania dyskutowano na temat polityki Platformy dotyczącej miasta Poznania. Przewodniczący Klubu PO w Radzie Miasta Marek Sternalski przedstawił efekty pracy radnych PO w nowej kadencji /mp/Dodano: 11.03.2011