Deprecated: mysql_escape_string(): This function is deprecated; use mysql_real_escape_string() instead. in /home/filipk/public_html/include/header.php on line 31
Filip Kaczmarek

Dzisiaj jest: sobota, 20 lipiec 2019

Obecnie znajdujes sie na:

»Strona główna

» Platforma Obywatelska

» W trosce o budżet...

W trosce o budżet Poznania i jego mieszkańców

W trosce o budżet Poznania i jego mieszkańców

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej poznańskiej Platformy Obywatelskiej poświęconej sytuacji finansowej Poznania, związanej z planowaną przez Prezydenta Miasta na najbliższej sesji Rady Miasta nowelizacją obecnego budżetu miejskiego, przewodniczący PO w Poznaniu poseł Filip Kaczmarek zaapelował, aby bardzo ostrożnie podchodzić do każdej zmiany, która miałaby wywoływać dalsze zwiększanie deficytu publicznego.
 
Filip Kaczmarek zwrócił uwagę, że Platforma Obywatelska w Radzie Miasta Poznania oczekuje również informowania z wyprzedzeniem radnych i mieszkańców o nowych i zaskakujących wydatkach, jak choćby kwestia prawdopodobnej konieczności całościowego dotowania części sportowej Term Maltańskich. Filip Kaczmarek podkreślił, że PO jest jednocześnie otwarta na rzeczową dyskusję o finansach publicznych Poznania, w tym ich racjonalizacji oraz oczekuje w związku z tym rozpoczęcia przez Prezydenta debaty i prac nad budżetem Poznania na rok 2012.
 
Obecni na konferencji członkowie Zarządu Miejskiego PO i jednocześnie radni miejscy Łukasz Mikuła i Mariusz Wiśniewski podkreślili również, że PO będzie w tym zakresie, m.in. monitorować realizację przyjętych w budżecie miasta poprawek Klubu Radnych PO oraz pozostałych radnych, a także liczy ze strony Prezydenta na konkretne i całościowe propozycje rozwiązań w obszarach, w których można szukać bardziej optymalnych rozwiązań finansowych, jak np. siatka szkolnictwa w Poznaniu, pomoc społeczna, szukając do tego podmiotów pozarządowych, czy też lepsze wykorzystywanie terenów inwestycyjnych z udziałem partnerstwa publiczno-prywatnego.
 
PO oczekuje także od Prezydenta informacji, jak miasto jest przygotowane na dalsze nieoczekiwane wydatki, jak np. koszty utrzymania stadionu miejskiego w razie nie dokonania wyboru operatora tego obiektu, niezbędne naprawy infrastruktury drogowej, jak m.in. estakada Trasy Katowickiej czy też odszkodowania dla prywatnych inwestorów z tytułu braku należytej staranności przy wydawaniu decyzji administracyjnych, jak w przypadku wyroku sądowego ws. „Dworu Marcelin” czy tez spodziewanego odszkodowania za wybudowanie drogi miejskiej (Szyperska) na działce prywatnego dewelopera.
 
Członkowie PO poinformowali, że Prezydent Miasta został zaproszony na poniedziałkowy Klub Radnych PO, na którym będą zadawane pytania dotyczącego spraw finansowych miasta oraz realizacji poprawek budżetowych.
 
/MW/Dodano: 11.04.2011