Deprecated: mysql_escape_string(): This function is deprecated; use mysql_real_escape_string() instead. in /home/filipk/public_html/include/header.php on line 31
Filip Kaczmarek

Dzisiaj jest: sobota, 20 lipiec 2019

Obecnie znajdujes sie na:

»Strona główna

» Platforma Obywatelska

» Konferencja prasowa...

Konferencja prasowa FIlipa Kaczmarka i Rafała Grupińskiego

Konferencja prasowa FIlipa Kaczmarka i Rafała Grupińskiego


W dniu 18 kwietnia br. odbyła się wspólna konferencja prasowa Przewodniczącego PO RP w Wielkopolsce, Rafała Grupińskiego i eurodeputowanego Filipa Kaczmarka. Konferencja miała trzy główne tematy. Pierwszym tematem było sprawozdanie z bieżącej działalności parlamentarnej. Rafał Grupiński mówił o przegłosowanych przez Sejm poprawkach dot. opłat targowych. Wprowadzone poprawki likwidują podwójne opodatkowanie przedsiębiorców. Handlujący, którzy płacą podatek od nieruchomości nie będą musieli już płacić opłat targowych. Rafał Grupiński mówił także o pracach w komisji kultury dot. ustawy o mediach publicznych. Obecnie komisja pracuje nad projektem twórców, który całkowicie przebudowywuje system zarządzania mediami publicznymi.
Kolejnym tematem konferencji była wizyta Rafała Grupińskiego na Białorusi. Przewodniczący PO spotkał się z przedstawicielami opozycji politycznej, niezależnymi dzienikarzami białoruskimi oraz z rodzinami uwięzionych opozycjonistów. Białoruska opozycja apeluje i prosi o zaangażowanie polskich organizacji pozarządowych we współpracę z białoruską opozycją. Podczas spotkania z R. Grupińskim zachęcali, aby polscy przedsiębiorcy inwestujący na Białorusi, wykorzystywali ekspertów białoruskiej opozycji do uzgadniania lokalizacji inwestycji w tym kraju.
Trzecim ważnym tematem konferencji była sprawa Jarosława Ziętary. Rafał Grupiński zaprezentował dwa oficjalne pisma, które skierował w sprawie niewyjaśnionego zabójstwa poznańskiego dziennikarza. Pierwsze pismo skierowane jest do Prokuratora Generalnego, Andrzeja Seremeta, w którym R. Grupiński apeluje, żeby prokuratura powróciła do sprawy J. Ziętary. Drugie pismo skierowane jest do szefa komisji do spraw służb specjalnych, Włodzimierza Karpińskiego. W tym piśmie R. Grupiński zwraca się z prośbą o zajęcie sprawą Ziętary przez komisję.
Filip Kaczmarek uzupełnił temat Białorusi, informując że dla opozycji białoruskiej ważny jest każdy kontakt z przedstawicielami krajów demokracji, nie tylko na najwyższym szczeblu w Brukseli czy Warszawie. F. Kaczmarek poinformował, że Jego biuro poselskie w Poznaniu wkrótce przyjmie stażystę z Białorusi. Dla opoyzcji białoruskiej to możliwość nauki i podpatrywania się jak funkcjonuje działalność polityczna w Polsce. Filip Kaczmarek wspomniał też o odbywającej się w dniu dzisiejszym konferencji Instytutu Obywatelskiego nt. Unii Europejskiej. /mp/Dodano: 18.04.2011