Deprecated: mysql_escape_string(): This function is deprecated; use mysql_real_escape_string() instead. in /home/filipk/public_html/include/header.php on line 31
Filip Kaczmarek

Dzisiaj jest: wtorek, 16 lipiec 2019

Obecnie znajdujes sie na:

»Strona główna

» Konkursy i edukacja

» Tydzień Edukacji...

Tydzień Edukacji Globalnej trwa !

Tydzień Edukacji Globalnej trwa !

Tydzień Edukacji Globalnej z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Szacuje się, że na chwilę obecną akcja, w samym Poznaniu, trafi do 20 szkół i obejmie ok. 1300 - 1500 uczniów, a wolontariuszy i szkół biorących udział w akcji wciąż przybywa. TEG organizowany jest już po raz siódmy z inicjatywy i pod patronatem posła do Parlamentu Europejskiego Filipa Kaczmarka.
 
Dzisiaj europoseł odpowiadał na pytania dziennikarzy zainteresowanych akcją (fot.). Spotkania w ramach Tygodonia Edukacji Globalnej 2011 odbywają się w szkołach od 21 listopada i poświęcone są problemom krajów rozwijających się i możliwości pomocy im, zarówno ze strony Polski oraz pozostałych państw na świecie, pod auspicjami ONZ I UE.Tydzień Edukacji Globalnej  jest coroczną międzynarodową akcją edukacyjną, której ideą jest zapoznanie młodych ludzi z wyzwaniami  i  problemami współczesnego świata, kształtowanie wśród nich postaw sprzyjających ich rozwiązywaniu, respektujących różnorodność kulturową oraz umiejętność porozumiewania się z ludźmi wywodzącymi się z różnych środowisk etnicznych.
 
Podczas przeprowadzonych prezentacji w szkołach zostaną młodzieży szkolnej przybliżone  główne problemy krajów rozwijających się, tj.  skrajne ubóstwo i głód, brak dostępu do edukacji, nierówność płci, wysoka umieralność dzieci, brak podstawowej opieki zdrowotnej, rozprzestrzenianie się HIV/AIDS, malarii i cholery. Ponadto zostaną przedstawione cele Deklaracji Milenijnej oraz obecny zakres ich realizacji, podpisanej przez 189 państw członkowskich ONZ  na sesji Zgromadzenia Ogólnego w 2000 roku, której założeniem jest, m.in. znaczne zmniejszenie do 2015 roku  ubóstwa na świecie.Zdjęcia z prezentacji przeprowadzonej w Zespole Szkół Budownictwa w Poznaniu. Wolontariuszka Joanna Piekarska.

Prezentacje są przeprowadzane, dzięki uprzejmości dyrekcji poszczególnych szkół i wolontariuszy z terenu Poznania oraz całej Wielkopolski. Akcja ma charakter społeczny. Wszystkie osoby chętne do współpracy zapraszamy do kontaktu z Biurem Poselskim.

Galeria zdjęć z Tygodnia Edukacji Globalnej 2011 dostępna jest na naszej stronie internetowej.

/AŚ/Dodano: 28.11.2011