Deprecated: mysql_escape_string(): This function is deprecated; use mysql_real_escape_string() instead. in /home/filipk/public_html/include/header.php on line 31
Filip Kaczmarek

Dzisiaj jest: wtorek, 16 lipiec 2019

Obecnie znajdujes sie na:

»Strona główna

» Konkursy i edukacja

» Relacje...

Relacje wolontariuszy TEG 2011 w Radiu Merkury

Relacje wolontariuszy TEG 2011 w Radiu Merkury

Wolontariusze codziennie relacjonują nam przebieg zajęć Tygodnia Edukacji Globalnej. Dzielą się swoimi, często niezwykle entuzjastycznymi, wrażeniami z przeprowadzonych spotkań. Wysyłają również bardzo ciekawe zdjęcia. Podczas poniedziałkowego spotkania TEG naszym wolontariuszom towarzyszyło Radio Merkury.

Relację z zajęć Tygodnia Edukacji Globalnej będzie można usłyszeć w czwartkowej audycji radia Merkury. Relacja przeprowadzona będzie w magazynie szkolnym „Buda z klasą”. Zachęcamy do słuchania radia w czwartek, dnia 8 grudnia od godz. 17:15.
Zachęcamy do słuchania audycji: http://www.radiomerkury.pl/radio-online
 

 
Wolontariusze przeprowadzają akcję w pojedynczych klasach, choć zdarzają się również prezentacje na auli przed szerszą widownią: „We wtorek odwiedziliśmy Gimnazjum nr 56 przy ul. Promyk 4, spotkaliśmy się z bardzo entuzjastycznym nastawieniem młodzieży, która chętnie pogłębiała swoją wiedzę i brała aktywny udział w prezentacji. Najbardziej aktywni uczniowie otrzymali drobne upominki.” – napisał wolontariusz akcji Filip Zagdan.
 

Spotkanie TEG 2011 w Szkole Podstawowej nr 70 w Poznaniu, klasa 3A i 4B.

Kolejny wolontariusz o przeprowadzonym spotkaniu mówi w następujący sposób: „W środę przeprowadziliśmy spotkanie w Zespole Szkół Ekonomicznych. Na spotkanie w świetlicy zjawiły się cztery klasy, uczniowie byli bardzo zaciekawieni tematem Edukacji Globalnej. Przyznali, że wcześniej nie zdawali sobie sprawy ze skali problemów w krajach trzeciego świata, byli bardzo zadowoleni z naszej obecności w ich szkole.” – relacjonuje Adam Łukomski. /AŚ/

Spotkanie TEG 2011 w (od lewej): Liceum Ogólnokształcącym nr IV oraz Szkole Podstawowej nr 58 w Poznaniu

Więcej zdjęć dostępnych jest w naszej Galerii.
Czytaj więcej o Tygodniu Edukacji Globalnej 2011 w Wielkopolsce.Dodano: 06.12.2011