Deprecated: mysql_escape_string(): This function is deprecated; use mysql_real_escape_string() instead. in /home/filipk/public_html/include/header.php on line 31
Filip Kaczmarek

Dzisiaj jest: sobota, 20 lipiec 2019

Obecnie znajdujes sie na:

»Strona główna

» Konkursy i edukacja

» TEG w Kleczewie

TEG w Kleczewie

TEG w Kleczewie
Młodzież z Gimnazjum im. Noblistów Polskich w Kleczewie  uczestniczyła w spotkaniu  zorganizowanym w ramach Tygodnia Edukacji Globalnej, kampanii społecznej koordynowanej przez Filipa Kaczmarka, Posła do Parlamentu Europejskiego.
Spotkanie odbyło się  we wtorek, 6 grudnia 2011 r. nieprzypadkowo. Właśnie w tym dniu, z okazji Mikołajek, co roku organizowana jest ze Szkolnym Kołem Rosja- Ukraina, we współpracy ze Stowarzyszeniem Wiara Lecha, akcja charytatywna na rzecz dzieci z domu dziecka. Temat edukacji globalnej, a szczególnie temat przewodni  tegorocznego Tygodnia Edukacji Globalnej: „Działaj dla świata” oraz działania na rzecz dzieci  pod hasłem:  Człowiek jest wspaniałą istotą nie z powodu dóbr, które posiada, ale jego czynów. Nieważne jest to co się ma, ale czym się dzieli z innymi" , idealnie się uzupełniały. Obejrzana prezentacja umocniła wrażliwość uczniów na problemy świata.
Prezentacja  odbyła się w  budynku Gimnazjum i uczestniczyli w niej uczniowie klas I-III.  Aby uczniowie nie tylko obejrzeli  przedstawioną prezentację, ale i głębiej poznali zawarte w niej zagadnienia i przesłanie - członkowie Szkolnego Koła R-U zapoznali się  z prezentacją wcześniej i  prowadzili spotkanie wspólnie z nauczycielami odpowiadającymi za całość: panią Anną Kaczmarek (opiekunem SK Rosja- Ukraina) oraz panią Lillą Wawrzyniak (koordynatorem i opiekunem Szkolnego Wolontariatu).  Zadając uczniom pytania nawiązujące do materiału zawartego w prezentacji  starano się włączyć do dyskusji  wszystkich przybyłych na spotkanie uczniów. Jak przyznali sami uczestnicy, dzięki wspólnej dyskusji  lepiej zapamiętali fakty zawarte w prezentacji, uświadomili sobie skalę różnic między warunkami życia u nas oraz w krajach rozwijających się i przede wszystkim  - w jak prosty sposób mogą przyczynić się do  zniwelowania tych różnic. Prezentacji towarzyszyły wystawy przygotowane przez uczniów z obu kół:
  • „Edukacja globalna, milenijne cele rozwoju, mity”- gazetka edukacyjna na podstawie otrzymanej prezentacji ,
  • fotograficzna pt. „Możesz uwierzyć? Tak też wygląda życie…” (kilkanaście  najbardziej wstrząsających zdjęć wybranych przez uczniów,  dotyczących ubóstwa, fatalnych warunków życia w krajach rozwijających się wsparte cytatami wypowiedzi znanych ludzi na ten temat ),
  • „Mamy serca!”- czyli jak pomagamy innym- 4 gazetki (zdjęcia, krótkie opisy) na temat różnych form pomocy niesionej przez uczniów kleczewskiego gimnazjum.
Wystawy obejrzeli nie tylko uczniowie przybyli na spotkanie, ale i pozostali gimnazjaliści.
Praca wykonana przez uczniów i nauczycieli z Gimnazjum im. Noblistów Polskich w Kleczewie  w ramach Tygodnia Edukacji Globalnej 2011 zasługuje na specjalne uznanie ze względu na powiązanie różnych działań, a także aktywne uczestnictwo w przygotowaniu projektu samych gimnazjalistów.
 
/EM/


Dodano: 08.12.2011