Deprecated: mysql_escape_string(): This function is deprecated; use mysql_real_escape_string() instead. in /home/filipk/public_html/include/header.php on line 31
Filip Kaczmarek

Dzisiaj jest: wtorek, 17 wrzesień 2019

Obecnie znajdujes sie na:

»Strona główna

» Konkursy i edukacja

» Tydzień Edukacji...

Tydzień Edukacji Globalnej w Koninie

Tydzień Edukacji Globalnej w Koninie
Tydzień Edukacji Globalnej w Koninie
 
Ostatnie prezentacje wielkopolskiej edycji Tygodnia Edukacji Globalnej 2011 pod patronatem europosła Filipa Kaczmarka miały miejsce w Koninie.
 
Paulina Tarczewska z Biura Poselskiego Filipa Kaczmarka w Koninie poprowadziła dzisiaj , 15 grudnia, prezentacje dla uczniów III Liceum im. C.K. Norwida oraz Gimnazjum nr 5 im. J. Kochanowskiego w Koninie.
 
Tydzień Edukacji Globalnej to coroczna kampania, koordynowana w Wielkopolsce przez  Filipa Kaczmarka Posła do Parlamentu Europejskiego. W ramach akcji młodzież mogła zapoznać się z tematyką edukacji globalnej i milenijnych celów rozwoju, która jak wszyscy wspólnie zauważyli, pokazuje jak bardzo zależymy od reszty świata. Podczas jednej z prezentacji w III Liceum wywiązała się bardzo ciekawa dyskusja na temat świadomości konsumenckiej, podczas której dyskutowano na temat tego jak ogromny wpływ wywieramy na rynek, handel i co kryje się na etykietach kupowanych  na co dzień produktów.
Przedstawione podczas spotkania z młodzieżą statystyki pokazały jak ogromny odsetek osób z krajów rozwijających się żyje w ubóstwie, nie ma dostępu do czystej, bieżącej wody oraz do opieki medycznej. W ramach podsumowania prezentacji młodzież wzięła udział w quizie dotyczącym wykorzystania wody w życiu codziennym każdego Polaka i Europejczyka. Za poprawne odpowiedzi uczestnicy otrzymali gadżety ufundowane przez Filipa Kaczmarka Posła do Parlamentu Europejskiego.
 
 
W całej Wielkopolsce wolontariusze Biura Poselskiego Filipa Kaczmarka poprowadzili prezentacje TEG dla ponad trzech tysięcy uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich.
 
/EM/


Dodano: 15.12.2011