Deprecated: mysql_escape_string(): This function is deprecated; use mysql_real_escape_string() instead. in /home/filipk/public_html/include/header.php on line 31
Filip Kaczmarek

Dzisiaj jest: wtorek, 16 lipiec 2019

Obecnie znajdujes sie na:

»Strona główna

» Platforma Obywatelska

» Konferencja PO...

Konferencja PO dotycząca budżetu Miasta Poznania na rok 2012

Konferencja PO dotycząca budżetu Miasta Poznania na rok 2012

Dnia 5 stycznia odbyła się konferencja Platformy Obywatelskiej dotycząca poprawek do budżetu Miasta Poznania na rok 2012. Budżet miejski wchodzi w decydującą fazę. Platforma Obywatelska zgłosiła już swoje poprawki, a ostateczny budżet musi być uchwalony do końca stycznia br.

W konferencji udział wziął Filip Kaczmarek - Przewodniczący PO w Poznaniu, Grzegorz Ganowicz - Przewodniczący Rady Miasta Poznania, Marek Sternalski - Szef Klubu Radnych PO oraz Łukasz Mikuła Przewodniczący Komisji Polityki Przestrzennej w Radzie Miasta.

„Prace wchodzą w decydującą fazę. Spotykamy się dlatego, że budżet miejski jest czymś najważniejszym w każdym kolejnym roku.” – rozpoczął poseł Filip Kaczmarek podczas powitania przybyłych dziennikarzy. Budżet miasta powinien być uchwalony do końca roku kalendarzowego. Ustawodawca dopuszcza w uzasadnionych przypadkach by ta decyzja została podjęta przez Radę Miasta do końca stycznia. "W tym roku ze względu na to, że jesteśmy w trudnym czasie jeśli chodzi o finanse publiczne Rada postanowiła procedurę uchwalania budżetu maksymalnie przedłużyć." - mówił podczas konferencji Grzegorz Ganowicz. Termin składania poprawek minął 3 stycznia. "Sesja budżetowa przewidziana jest na 24 stycznia by sprostać terminowi ustawowemu. Jeśli nie uda się uchwalić budżetu do końca stycznia to będzie on ograniczany do zadań obligatoryjnych" - kontynuował Przewodniczący Rady Miasta.

Klub Radnych PO zgłosili 17 poprawek do budżetu na łączną kwotę ponad 13 mln złotych. Klub PO poparł 10 poprawek komisyjnych przygotowanych z inicjatywy radnych PO na łączna kwotę prawie 3 mln złotych. Z tych 17 poprawek 9 zostało przygotowanych we współpracy z organizacjami pozarządowymi. Radni PO złożyli też indywidualne poprawki w sprawach lokalnych.

Wśród poprawek zgłaszanych przez Platformę Obywatelską można wyróżnić trzy grupy. Pakiet poprawek „Rozwój” - poprawki mające na celu szybkie wyjście z kryzysu. Pakiet „Centrum” realizujący zobowiązania z kampanii samorządowej dotyczące pracy w mieście, a także powołania Komisji Rewitalizacji. Pakiet jakości życia mieszkańców, w którym jest poprawka mająca na celu przeznaczenie 3 mln zł na przygotowanie nowych miejsc w żłobkach oraz plan wprowadzenia w życie karty seniora oferującej zniżki osobom, które przekroczyły 60-ty rok życia. /AŚ/Dodano: 06.01.2012