Deprecated: mysql_escape_string(): This function is deprecated; use mysql_real_escape_string() instead. in /home/filipk/public_html/include/header.php on line 31
Filip Kaczmarek

Dzisiaj jest: wtorek, 16 lipiec 2019

Obecnie znajdujes sie na:

»Strona główna

» Konkursy i edukacja

» Konkurs o tytuł...

Konkurs o tytuł Ekolidera Szkolnego trwa

Konkurs o tytuł Ekolidera Szkolnego trwa

Poseł Filip Kaczmarek objął honorowy patronat nad konkursem "Poznańskiego EKOlidera Szkolnego 2012". Zwycięzcy pojadą na zaproszenie posła do Parlamentu Europejskiego w Brukseli.

W ramach II. edycji konkursu uczestnicy mają do przygotowania 2 zadania: kampanie informacyjne oraz projekty praktyczne poświęcone ekologicznej gospodarce odpadami. Kampanie przygotowywane w ramach konkursu muszą uwzględniać następujące elementy edukacji globalnej: Milenijne Cele Rozwoju, geneza i elementy składowe koncepcji zrównoważonego rozwoju, upowszechnienie wiedzy na temat idei Sprawiedliwego Handlu i aspektów ekologicznych.

Aktualnie zarejestrowano oficjalnie koordynatorów w 30 placówkach. Organizatorzy spodziewają się, że do końca  I etapu - tj. 31.03.2012 r., zgłosi się jeszcze kilka szkół.  W gry edukacyjne o tematyce ekologicznej, zamieszczone na stronie konkursu gra 555 uczniów.  Zgłoszono ponad 650 haseł do EKowiki (Encyklopedia wiedzy ekologicznej tworzona przez uczestników konkursu). Szacuje się (na podstawie kontaktu z koordynatorami),  że  do konkursu zgłoszonych będzie kilkadziesiąt projektów, w których przygotowaniu uczestniczyć będzie ok. 300 uczniów. W styczniu br. przeprowadzono drugą turę dystrybucji plakatów do szkół - w ilości 500 sztuk. Dystrybucji towarzyszy akcja promocyjna na Facbooku zachęcająca do sprawdzenia, czy w danej szkole już wisi plakat EKOfana.

Szczegółowe informacje dotyczące konkursu: www.eko-fan.pl

/EM/Dodano: 30.01.2012