Deprecated: mysql_escape_string(): This function is deprecated; use mysql_real_escape_string() instead. in /home/filipk/public_html/include/header.php on line 31
Filip Kaczmarek

Dzisiaj jest: niedziela, 25 sierpień 2019

Obecnie znajdujes sie na:

»Strona główna

» Z kraju i ze świata

» Polska pomaga, jak umie

Polska pomaga, jak umie

Polska pomaga, jak umie

Polska pomaga, jak umie. Pod takim tytułem ukazał się artykuł na łamach magazynu Nowy Przemysł 02/2012. Poseł Filip Kaczmarek wypowiada się w nim na temat funkcjonowania polskiej pomocy rozwojowej.

W artykule autor nawiązuje m.in.do długiej drogi jaką musiała pokonać poslka ustawa o współpracy rozwojowej. Ustawa nadaje współpracy rozwojowej potrzebne ramy – komentuje poseł Filip Kaczmarek. Brakuje jednak specjalizacji na poziomie sejmowym. Potrzebna byłaby podkomisja ds. współpracy rozwojowej, tym bardziej że są posłowie specjalizujący się w tej dziedzinie.


Źródło www.wnp.pl

Poseł odniósł się również do efektywności polskiej pomocy. Jako duży kraj członkowski Unii, który chce być poważnie traktowany, musimy być aktywni w dziedzinie pomocy rozwojowej – i aktywni jesteśmy. Szczególnie dobry był w tej dziedzinie rok naszej prezydencji. W twardych parametrach finansowych nie ma powodów do entuzjazmu, ale wydajemy więcej. A im więcej wydajemy, tym lepszy jest monitoring środków – powiedział poseł Filip Kaczmarek.
 
 Czytaj więcej na stronie magazynu Nowy Przemysł: www.wnp.pl


 
 Dodano: 29.02.2012