Deprecated: mysql_escape_string(): This function is deprecated; use mysql_real_escape_string() instead. in /home/filipk/public_html/include/header.php on line 31
Filip Kaczmarek

Dzisiaj jest: sobota, 20 lipiec 2019

Obecnie znajdujes sie na:

»Strona główna

» Platforma Obywatelska

» Minister...

Minister Sprawiedliwości gościem spoktania PO w Poznaniu

Minister Sprawiedliwości gościem spoktania PO w Poznaniu

Minister Sprawiedliwości Jarosław Gowin będzie gościem spotkania członków Platformy Obywatelskiej w Poznaniu. Spotkanie będzie dotyczyło przede wszystkim planowanej reformy sądownictwa.


Spotkanie Platformy Obywatelskiej jest kontynuacją zapoczątkowanej już w mediach debaty dotyczącej reformy sądownictwa. Podczas ostatniego wywiadu minister Gowin powiedział: "Oddzielenie Ministerstwa Sprawiedliwości od prokuratury i uzyskanie przez prokuraturę autonomii było krokiem we właściwym kierunku, ale prokuratura w niewłaściwy sposób tę autonomię wykorzystała" - powiedział we wtorek minister Gowin w radiu TOK FM.

Dyskusja na ten temat jest potrzebna, także w samej Platformie Obywatelskiej. W tym celu odbędzie się spotkanie, na którym gościć będzie minister Gowin i pozostali członkowie PO.

Minister przyznawał już publicznie, że w jego resorcie trwają prace nad nowelizacją ustawy o prokuraturze. Mają one doprowadzić do przekazania prokuratury pod demokratyczną kontrolę parlamentu, a więc reprezentacji wszystkich partii, a nie tylko rządzącej. /AŚ/Dodano: 06.03.2012