Deprecated: mysql_escape_string(): This function is deprecated; use mysql_real_escape_string() instead. in /home/filipk/public_html/include/header.php on line 31
Filip Kaczmarek

Dzisiaj jest: sobota, 20 lipiec 2019

Obecnie znajdujes sie na:

»Strona główna

» Platforma Obywatelska

» Minęło 10 lat od...

Minęło 10 lat od założenia Platformy Obywatelskiej

Minęło 10 lat od założenia Platformy Obywatelskiej

Minęło 10 lat od założenia partii Platforma Obywatelska w Polsce. Droga do założenia partii rozpoczęła się dużo wcześniej. Również w Poznaniu w roku 2001 zaczęto tworzyć strukturę Platformy Obywatelskiej. Poseł Filip Kaczmarek brał w tym czynny udział jako pełnomocnik do tworzenia PO i pierwszy przewodniczący Platformy w Poznaniu.

Dokładnie 5 marca 2002 r. Platforma Obywatelska Rzeczypospolitej Polskiej została zarejestrowana jako partia polityczna. Poseł Filip Kaczmarek brał udział w zakładaniu poznańskiej Platformy Obywatelskiej. Poseł współtworzył poznańskie struktury PO, jak również klub radnych PO w Radzie Miasta Poznania. Poseł Filip Kaczmarek został także p.o. przewodniczącego Platformy Obywatelskiej w Poznaniu.

W wyborach do Sejmu w 2001 roku PO uzyskała 12,6 proc. głosów, co pozwoliło jej objąć 65 mandatów w Sejmie. Kolejne wybory umacniały Platformę Obywatelską zarówno na szczeblu lokalnym, krajowym, jaki i europejskim. 15 października 2003 r. Platforma została członkiem Europejskiej Partii Ludowej, zrzeszającej partie chadeckie i konserwatywne Unii Europejskiej.

W czerwcu 2004 roku PO wygrała pierwsze w Polsce wybory do Parlamentu Europejskiego. Poseł Filip Kaczmarek zdobył mandat poselski kandydując z listy Platformy Obywatelskiej. Poseł uzyskał najlepszy wynik wyborczy na liście PO zdobywając 44 700 głosów w Wielkopolsce. Od tego roku poseł Filip Kaczmarek zasiada w Parlamencie Europejskim, gdzie, jak wszyscy posłowie PO, należy do frakcji Europejska Partia Ludowa. /AŚ/Dodano: 06.03.2012