Deprecated: mysql_escape_string(): This function is deprecated; use mysql_real_escape_string() instead. in /home/filipk/public_html/include/header.php on line 31
Filip Kaczmarek

Dzisiaj jest: wtorek, 16 lipiec 2019

Obecnie znajdujes sie na:

»Strona główna

» Konkursy i edukacja

» Konkurs Nasza Europa

Konkurs Nasza Europa

Konkurs Nasza Europa

Poseł Filip Kaczmarek jest patronem honorowym wielkopolskiego Konkursu Nasza Europa.
 
Konkurs Nasza Europa został zainicjowany przez Towarzystwo Samorządowe z Konina  w 2000 roku. Począwszy od roku szkolnego 2006/2007  kolejne edycje konkursu odbywają się pod patronatem  Filipa Kaczmarka posła do Parlamentu Europejskiego – przewodniczącego kapituły konkursu.
Tematyka konkursu obejmuje cztery bloki:
- Polska i Europa,
- Integracja europejska
- Polska w Unii Europejskiej
- Samorząd terytorialny w krajach członkowskich.

Konkurs jest trzystopniowy: etap szkolny, etap powiatowy i finał wojewódzki. Do ubiegłego roku , we wszystkich edycjach  konkursu udział wzięło 20.300 uczniów. Obecnie trwają eliminacje powiatowe (m.in.  w Śremie, Poznaniu, Koninie). Wielkopolski  finał konkursu odbędzie się 20 kwietnia, w Kościelcu, powiat kolski.

Grupę docelową projektu stanowią uczniowie szkół średnich. Oferta kierowana jest do 278 szkół z terenu województwa wielkopolskiego. W etapie szkolnym bierze udział około 3 tysięcy uczniów, w powiatowym około 400 uczniów. W ostatecznej rozgrywce uczestniczy 70 finalistów oraz 60 opiekunów – nauczycieli przygotowujących uczniów do konkursu. W działania konkursu zaangażowani są koordynatorzy powiatowi z 35 powiatów oraz inni samorządowcy wspomagający działania na własnym terenie. Razem około 200 osób angażuje się w organizację drugiego etapu poprzez udział w komisji, pomoc organizacyjną, ufundowanie nagród.
Finał organizowany jest z udziałem mediów, publiczności, sponsorów, przedstawicieli władzy samorządowej i publicznej , na ogół razem około 150 osób.

Trzej najlepsi finaliści Konkursu, na zaproszenie posła Filipa Kaczmarka, odwiedzą Parlament Europejski w Brukseli.

/PT, EM/Dodano: 28.03.2012