Deprecated: mysql_escape_string(): This function is deprecated; use mysql_real_escape_string() instead. in /home/filipk/public_html/include/header.php on line 31
Filip Kaczmarek

Dzisiaj jest: sobota, 20 lipiec 2019

Obecnie znajdujes sie na:

»Strona główna

» Konkursy i edukacja

» Obchody Dnia...

Obchody Dnia Niepodlegości Izraela

Obchody Dnia Niepodlegości Izraela

Poseł Filip Kaczmarek objął honorowym patronatem obchody 64.rocznicy niepodległości Izraela.

Poznański Oddział Związku Gmin Wyznaniowych Żydowskich oraz Ogród Botaniczny  UAM  w Poznaniu przygotowują uroczystości z okazji 64. rocznicy powstania Państwa Izrael, które odbędą się 13 maja 2012 r. w Ogrodzie Botanicznym.

Poznańskie obchody objął honorowym patronatem Ambasador Państwa Izrael –Zvi Rav-Ner, który zapowiedział także swoje przybycie. Ze strony polskiej patronem honorowym został poseł Filip Kaczmarek , jednoczenie fundator nagrody głównej w rocznicowym konkursie wiedzy o Izraelu, który odbędzie podczas obchodów.

Uroczystości rozpoczną się wykonaniem hymnu „Hatikva”, przez Chór Nauczycieli m. Poznania im. I.J.Paderewskiego pod dyr. Ryszarda Łuczaka. W programie przewidziane są liczne występy artystyczne i atrakcje. Planuje się udział 1500 osób z całej Wielkopolski. W organizację przedsięwzięcia zaangażowano szkoły, wyższe uczelnie oraz różne organizacje. Poznań i Wielkopolska są jedynym miejscem w Polsce, które przygotowuje te uroczystości. Podobne odbędą się w tym czasie w 50 miastach świata.
 
/EM/
 Dodano: 10.04.2012