Deprecated: mysql_escape_string(): This function is deprecated; use mysql_real_escape_string() instead. in /home/filipk/public_html/include/header.php on line 31
Filip Kaczmarek

Dzisiaj jest: wtorek, 16 lipiec 2019

Obecnie znajdujes sie na:

»Strona główna

» Konkursy i edukacja

» Poznański Ekolider...

Poznański Ekolider Szkolny

Poznański Ekolider Szkolny

Poseł Filip Kaczmarek jest patronem honorowym konkursu "Poznańskie EKOlider Szkolny 2012". Zwycięzcy pojadą na zaproszenie posła do Parlamentu Europejskiego w Brukseli.

Aktualnie konkurs jest na etapie oceny projektów-odbyły się już 2 posiedzenia komisji konkursowej, a ostatnie zaplanowano na 9 maja. Wręczenie nagród - honorowe tytuły Poznańskiego Ekolidera Szkolnego oraz rowery dla zwycięskich drużyn szkolnych zaplanowano na 3 czerwca w południe.

Finałowa gala będzie poprzedzona grą miejską na temat Milenijnych Celów Rozwoju, która rozpocznie się już o godz. 9.00 w Ogrodzie Botanicznym. Szczegółowy program poznamy wkrótce. Wśród gości , podczas Gali, obecna będzie m.in. delegacja z Malawi (partnera projektu Aware&Fair) oraz przedstawiciele Hanoweru - lidera projektu.

W ramach II. edycji konkursu uczestnicy mieli do przygotowania 2 zadania: kampanie informacyjne oraz projekty praktyczne poświęcone ekologicznej gospodarce odpadami. Kampanie przygotowywane w ramach konkursu muszą uwzględniać następujące elementy edukacji globalnej: Milenijne Cele Rozwoju, geneza i elementy składowe koncepcji zrównoważonego rozwoju, upowszechnienie wiedzy na temat idei Sprawiedliwego Handlu i aspektów ekologicznych.

Do 31 marca uczestnicy mogli przesyłać prace konkursowe. Do konkursu zgłosiło się ponad 30 szkół z terenu Poznania: podstawowych, gimnazjalnych i średnich. Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się gry edukacyjne o tematyce ekologicznej, towarzyszące konkursowej rywalizacji.  Zgłoszono ponad 740 haseł do EKowiki (Encyklopedia wiedzy ekologicznej tworzona przez uczestników konkursu).
Poseł Filip Kaczmarek ufundował nagrody główne dla laureatów pierwszych miejsc w trzech kategoriach wiekowych. Natomiast jedną z nagród rzeczowych ufundowanych przez Miasto Poznań  -  będą rowery.
 
Szczegółowe informacje dotyczące konkursu: www.eko-fan.pl
/EM/
 Dodano: 02.05.2012