Deprecated: mysql_escape_string(): This function is deprecated; use mysql_real_escape_string() instead. in /home/filipk/public_html/include/header.php on line 31
Filip Kaczmarek

Dzisiaj jest: wtorek, 16 lipiec 2019

Obecnie znajdujes sie na:

»Strona główna

» Konkursy i edukacja

» 64. Dzień Izraela

64. Dzień Izraela

64. Dzień Izraela

W Poznaniu odbędą się obchody 64.rocznicy niepodległości Izraela, nad którymi honorowy patronat objął poseł Filip Kaczmarek .

Poznański  Oddział Związku Gmin Wyznaniowych Żydowskich oraz Ogród Botaniczny  UAM  w Poznaniu organizują  Dzień Izraela - uroczystości z okazji 64. rocznicy powstania Państwa Izrael, które odbędą się 13 maja 2012 r. w Ogrodzie Botanicznym.

Poznańskie obchody objął honorowym patronatem Ambasador Państwa Izrael –Zvi Rav-Ner, który zapowiedział także swoje przybycie. Ze strony polskiej patronem honorowym został poseł Filip Kaczmarek , jednoczenie fundator nagrody głównej w rocznicowym konkursie wiedzy o Izraelu, który odbędzie podczas obchodów.

Uroczystości rozpoczną się wykonaniem hymnu „Hatikva”, przez Chór Nauczycieli m. Poznania  im. I.J.Paderewskiego pod dyr. Ryszarda Łuczaka.  Ponadto w programie wystąpią:  Jaromir Trafankowski-solista Teatru Wielkiego, uczniowie Szkoły im. Króla Dawida, gitarzysta Michael Pol z Filadelfii/USA, młodzież Zespołu Szkół Ogólnokształcących z Izraela, a także Shachar Gilad z zespołem jazzowym z Tel Awiwu/Izrael. Odbędzie się także pokaz filmów o Izraelu oraz wykład Barbary Szczepanowicz”Rośliny biblijne”.

Planuje się udział 1500 osób z całej Wielkopolski.  Poznań i Wielkopolska są jedynym miejscem w Polsce, które przygotowuje te uroczystości. Podobne odbędą się w tym czasie w 50 miastach świata.
 
/EM/
 
 
 Dodano: 09.05.2012