Deprecated: mysql_escape_string(): This function is deprecated; use mysql_real_escape_string() instead. in /home/filipk/public_html/include/header.php on line 31
Filip Kaczmarek

Dzisiaj jest: środa, 20 czerwiec 2018

Obecnie znajdujes sie na:

»Strona główna

» Konkursy i edukacja

» Bezpieczne wakacje 2012

Bezpieczne wakacje 2012

Bezpieczne wakacje 2012

Rozpoczyna się tegoroczna edycja kampanii edukacyjnej posła Filipa Kaczmarka - „Bezpieczne wakacje” .

Wakacje to czas radości i beztroski, a jednocześnie okres szczególnej czujności różnych służb, które odpowiadają za bezpieczeństwo wygodę i wypoczynek turystów i urlopowiczów. Jednak każda z osób wyjeżdżających na wakacje, zarówno dorośli, młodzież, jak i dzieci, przede wszystkim osobiście musi zadbać o własne bezpieczeństwo i komfort wypoczynku. Stąd kolejny raz Filip Kaczmarek - poseł do Parlamentu Europejskiego zaprasza do udziału w cyklu spotkań edukacyjnych pod hasłem „Bezpieczne wakacje”. Pierwsze spotkanie odbyło się 26 czerwca br. podczas Dnia Sportu w ZSB nr 1 w Poznaniu. Kolejne spotkania odbędą się w najbliższych dniach.

W specjalnym punkcie informacyjnym będzie można wziąć udział w konkursie, którego pytania będą dotyczyły bezpiecznego spędzania czasu nad morzem i w górach, w Polsce i zagranicą. Zwycięzcy , w nagrodę otrzymają okolicznościowe upominki, tj. piłki plażowe, mini-apteczki oraz poduszki podróżne. Wolontariusze będą rozdawać ulotki informacyjne.

Spotykamy się :
- w środę, 11 lipca, od g. 12 do 13, na Starym Rynku w Poznaniu, przed Odwachem oraz od g. 15 do 16 na plaży nad jeziorem Strzeszyńskim
- w czwartek, 12 lipca, od g. 14 do 16, na plaży nad jeziorem Malta.

Planowane są także akcje w Swarzędzu i Pobiedziskach.
 
W czasie wakacji, zwłaszcza na  dzieci i młodzież czyha wiele niebezpieczeństw. Trzeba zwracać dzieciom uwagę,  aby nie zgadzało się na jazdę samochodem, spacer, lody z obcym; nie bawiło się w opuszczonych budynkach, piwnicach i wykopach; zachowywało szczególne bezpieczeństwo nad wodą; nie jeździło rowerem po mieście samotnie, nie wjeżdżało do parków i kompleksów leśnych; nie oddalało się od grupy w czasie wycieczek, obozów, kolonii; nie brało przykładu z dzieci, które palą papierosy, piją alkohol, biją inne dzieci, biorą narkotyki. Dorośli natomiast, m.in. niefrasobliwie zażywają kąpieli słonecznych, nadużywają alkoholu w upalne dni oraz tracą kontrolę podczas jazdy samochodem.
 
/EM/Dodano: 09.07.2012