Deprecated: mysql_escape_string(): This function is deprecated; use mysql_real_escape_string() instead. in /home/filipk/public_html/include/header.php on line 31
Filip Kaczmarek

Dzisiaj jest: środa, 20 czerwiec 2018

Obecnie znajdujes sie na:

»Strona główna

» Konkursy i edukacja

» Wielkopolskie Forum...

Wielkopolskie Forum Współpracy Rozwojowej 2012

Wielkopolskie Forum Współpracy Rozwojowej 2012

Trwają przygotowania do kolejnej edycji Wielkopolskiego Forum Współpracy Rozwojowej w Poznaniu.
 
 
W dniach 18-19 października 2012 w Poznaniu, odbędzie się 2. edycja Wielkopolskiego Forum Współpracy Rozwojowej, które zostanie zorganizowane  we współpracy z Wydziałem Nauk Politycznych i Dziennikarstwa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza.  

Celem przedsięwzięcia jest przybliżenie opinii publicznej Wielkopolski idei polityki rozwojowej, jaką realizuje Unia Europejska wobec państw rozwijających się, a także wzajemne poznanie się i integracja różnych środowisk, Poznania i Wielkopolski, zajmujących się pomocą rozwojową (naukowców, organizacji, instytucji, osób prywatnych).
Inicjatorem Forum jest dr Filip Kaczmarek, poseł do Parlamentu Europejskiego, który od wielu lat intensywnie pracuje w Komisji Rozwoju Parlamentu Europejskiego odpowiedzialnej za promocję, wdrażanie i monitorowanie polityki rozwoju i współpracy Unii Europejskiej, prowadzonej wobec państw rozwijających się, zwłaszcza z kontynentu afrykańskiego. Razem z pozaeuropejskimi partnerami przygotowuje plany działań mających na celu walkę  z ubóstwem, pomoc w edukacji, opiece zdrowotnej i utrzymaniu pokoju, a także odbudowę gospodarki.
 
W programie, na szczególną uwagę, zasługuje część konferencyjna w formie dyskusji panelowej pt. „Współpraca rozwojowa: filantropia czy biznes?”, zaplanowana na 19 października, gdyż wprowadzi, wszystkich zainteresowanych, w tematykę rozwojową. Dzień wcześniej, 18 października, przedstawią swoją działalność wielkopolskie organizacje angażujące się we współpracę rozwojową. Forum towarzyszyć będą okolicznościowe wystawy.
 
 
/EM/Dodano: 10.09.2012