Deprecated: mysql_escape_string(): This function is deprecated; use mysql_real_escape_string() instead. in /home/filipk/public_html/include/header.php on line 31
Filip Kaczmarek

Dzisiaj jest: środa, 20 czerwiec 2018

Obecnie znajdujes sie na:

»Strona główna

» Platforma Obywatelska

» Oświadczenie ws....

Oświadczenie ws. uwolnienia Siergieja Kawalenki i Pawła Syramalotau

Oświadczenie ws. uwolnienia Siergieja Kawalenki i Pawła Syramalotau
 

 
Parlament Europejski, Bruksela 

28 września 2011 r.


OŚWIADCZENIE

 
Jacek Protasiewicz (PO), wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego, Filip Kaczmarek (PO), przewodniczący delegacji PE ds stosunków z Białorusią, ws uwolnienia Siergieja Kawalenki i Pawła Syramalotau.


- Z  zadowoleniem  przyjęliśmy wiadomość o wypuszczeniu na wolność dwóch więźniów politycznych Siergieja Kawalenki i Pawła Syramalotau.   Chcielibyśmy w tym widzieć pozytywny sygnał  ze strony władz białoruskich na rzecz  poprawy warunków życia osób zaangażowanych w walkę  o demokrację i prawa człowieka na Białorusi. 

Pamiętamy jednak, że 13 osób uznanych przez międzynarodowe organizacje praw człowieka za "więźniów sumienia" wciąż przebywa w więzieniach, a wybory parlamentarne z dn 23 września, zgodnie z raportem OBWE "nie spełniły standardów demokratycznych " ani "nie były wolne i sprawiedliwe".
 
Niemniej, zachęcamy władze białoruskie do pozostania na tej ścieżce,  poprzez wypuszczenie  na wolność i rehabilitację  pozostałych więźniów politycznych. Wierzymy, że takie decyzje mogą być jednym z najważniejszych kroków ku przełamaniu impasu w jakim znalazły się stosunki pomiędzy UE i Białorusią.
 Dodano: 01.10.2012