Deprecated: mysql_escape_string(): This function is deprecated; use mysql_real_escape_string() instead. in /home/filipk/public_html/include/header.php on line 31
Filip Kaczmarek

Dzisiaj jest: niedziela, 25 sierpień 2019

Obecnie znajdujes sie na:

»Strona główna

» Konkursy i edukacja

» Tydzień Edukacji...

Tydzień Edukacji Globalnej przedłużony o kolejny tydzień!

Tydzień Edukacji Globalnej przedłużony o kolejny tydzień!

Z uwagi na duże zainteresowanie Tygodniem Edukacji Globalnej przedłużamy czas jego trwania o kolejny tydzień. Akcja trwa od poniedziałku pod hasłem “NA RZECZ WSPÓLNEGO ŚWIATA”. Przez ten czas kilkudziesięciu wolontariuszy przemierza całą Wielkopolskę ze specjalnymi lekcjami w  szkołach wyższych, liceach, gimnazjach i podstawówkach.

Wszystkie osoby, które chcą jeszcze wziąć udział w TEG 2012 i dziennikarzy  zapraszamy do kontaktu z biurem posła do Parlamentu Europejskiego Filipa Kaczmarka w Poznaniu, gdzie mieści się wielkopolskie centrum TEG - nr tel.  +48 61 847 99 09.

Tydzień Edukacji Globalnej to coroczna międzynarodowa akcja, która ma na celu zwrócenie uwagi społeczeństw w Europie na potrzebę prowadzenia edukacji o sprawach globalnych poprzez intensywne i różnorodne działania  skierowane przede wszystkim (ale nie tylko) do dzieci i młodzieży.

Ideą Tygodnia jest zapoznanie młodych ludzi z wyzwaniami i problemami współczesnego świata, kształtowanie wśród nich postaw sprzyjających ich rozwiązywaniu, respektujących różnorodność kulturową oraz umiejętność porozumiewania się z ludźmi wywodzącymi się z różnych kultur.

Inicjatywy Tygodnia mają przyczynić się do pobudzenia aktywności młodych ludzi na rzecz bardziej sprawiedliwego świata, ukazywać konkretne możliwości zaangażowania i uświadomić im w tym kontekście odpowiedzialność za własne działania.

Najważniejszym wyzwaniem Tygodnia Edukacji Globalnej jest uświadomienie mieszkańcom państw europejskich współzależności pomiędzy nami i mieszkańcami mniej rozwiniętych obszarów globu, pokazywanie problemów wspólnych dla całej ludzkości i kierowanie uwagi na poszukiwanie potencjalnych rozwiązań. /mp/
 

 

 Dodano: 22.11.2012