Deprecated: mysql_escape_string(): This function is deprecated; use mysql_real_escape_string() instead. in /home/filipk/public_html/include/header.php on line 31
Filip Kaczmarek

Dzisiaj jest: niedziela, 25 sierpień 2019

Obecnie znajdujes sie na:

»Strona główna

» Polska The Times:...

Polska The Times: Afryka w obiektywie Kazimierza Nowaka

Afryka w obiektywie Kazimierza Nowaka: Zdjęcia polskiego podróżnika w Parlamencie Europejskim

W ramach cyklu imprez kulturalnych uświetniających Polską Prezydencję w Radzie Unii Europejskiej w dniach 29-31 sierpnia 2011 r. w siedzibie Parlamentu Europejskiego w Brukseli odbędzie się wystawa fotografii "Afryka polskich podróżników i wolontariuszy - edukacja globalna".

Wernisaż odbędzie się 30 sierpnia 2011 r. (wtorek) o godz. 18.30.

W ramach wystawy goście będą mogli zobaczyć zdjęcia pochodzące z pionierskiej wyprawy Kazimierza Nowaka - prekursora polskiego reportażu, dziennikarza, fotografa i globtrotera, który jako pierwszy człowiek na świecie odbył niezwykłą samotną podróż przez Afrykę.

Czytaj też: Podróżnik z Poznania w afrykańskim areszcie!

 Zostaną również zaprezentowane fotografie z projektów pomocowych dofinansowanych przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych na rzecz Afryki w latach 2007-2010 w ramach programu polskiej pomocy rozwojowej.

Wystawa "Afryka polskich podróżników i wolontariuszy - edukacja globalna" odbywać się będzie pod auspicjami: Filipa Kaczmarka - Posła do Parlamentu Europejskiego oraz Krzysztofa Stanowskiego - Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych.

Czytaj też: Maciej Pastwa zatrzymany za budowę studni w Afryce: Europoseł PiS interweniuje w KE

Zachęcam do zapoznania się z materiałami, w których znajdą Państwo informacje o polskiej pomocy rozwojowej dla Afryki.
 

Afryka w obiektywie Kazimierza Nowaka: Zdjęcia polskiego podróżnika w Parlamencie Europejskim

Nowak w otoczeniu dzieci - Kongo Belgijskie (© fot. materiały prasowe polska_pomoc)Artykuł dostępny na stronie Polskatimes.pl