Deprecated: mysql_escape_string(): This function is deprecated; use mysql_real_escape_string() instead. in /home/filipk/public_html/include/header.php on line 31
Filip Kaczmarek

Dzisiaj jest: niedziela, 25 sierpień 2019

Obecnie znajdujes sie na:

»Strona główna

» Naszemiasto.pl 10...

Naszemiasto.pl 10 marca Poznaniacy solidarni z Tybetem

Poznaniacy solidarni z Tybetem

Naszemiasto.pl


Marta Narbuntowicz
2012-03-10 15:40:11, Aktualizacja 2012-03-12 08:05:33

Blisko sto osób wzięło udział w proteście w związku z narastającą falą przemocy w Tybecie i kolejnymi samospaleniami Tybetańczyków. Manifestanci zebrali się na Starym Rynku.

 
Protest zainaugurowało wystąpienie organizatora akcji i posła do Parlamentu Europejskiego, Filipa Kaczmarka. - Sytuacja w Tybecie jest poważna, na ulicach jest więcej kamer monitoringu niż okien. W ciągu zaledwie trzech lat dwudziestu mnichów oraz świeckich dokonało samospalenia. Te drastyczne kroki to ich rozpaczliwy krzyk o wolność, o niepodległość - tłumaczył europoseł.

Data manifestacji nie została wybrana przypadkowo. Dnia 10 marca przypada bowiem pięćdziesiąta trzecia rocznica pokojowego powstania narodu tybetańskiego przeciwko okupacji chińskiej.

- Każdy Tybetańczyk, który dokonał aktu samopodpalenia domagał się wolności dla swojego kraju. Kolejna rocznica powstania tybetańskiego jest więc najlepszym momentem na zwrócenie uwagi polskiej opinii na te bezprecedensowe wydarzenia - mówił Kaczmarek.

Po wystąpieniu odczytano listę nazwisk osób, które od 2009 roku dokonały samospalenia, zapalono znicze dla uczczenia ich pamięci oraz zbierano podpisy za utworzeniem wolnego Tybetu.
∨ Czytaj dalej
Całość akcji zwieńczył pokaz poruszającego filmu “Tybet płonie” w klubokawiarni Meskalina.

Źródło Naszemiasto.pl